Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Скрипуче дерево два віки стоїть

Голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Михайлович Негрич: Нам тут ділити нема що, хіба роботу


24 Лютого 2014 p.

Суспільно-політична ситуація в Україні сягнула свого апогею. Революція зі столичного Майдану рішуче крокує містами і селами, не залишає байдужим нікого. Коломийщину теж сколихнули доленосні для нашої держави події. Їх наслідками стали страйки, заяви, мітинги, пікети, позачергові зібрання народних обранців. Власне, якраз із приводу передостанньої сесії районної ради, на якій депутати висловили  недовіру голові райдержадміністрації, наш кореспондент розмовляє із Михайлом Негричем, головою Коломийської райдержадміністрації.

-  Ви вже другу каденцію очолюєте Коломийську райдержадміністрацію. Що вважаєте своїм найбільшим досягненням?

 - Досягненням вважаю те, що за цей час у нашому районі відбулись значні позитивні зміни у соціально-економічному і культурному розвитку. Враховуючи побажання жителів сіл, селищ Коломийщини, висловлених на зустрічах зі мною, з 2010 року у районі відкрито чотирнадцять дитячих садочків, це означає, що в селах є молодь, народжуються діточки – наше майбутнє,  молоді батьки ідуть на роботу, і є потреба залишати дітей в садках. Продовжуємо працювати в цьому напрямку і цьогоріч, готовий до відкриття ще один садок в селі Молодятин, планується відкриття садків у селах Шепарівці, Великий Ключів, починаємо нові будови у селах Сопів і Королівка.

З року в рік покращується матеріально-технічна база закладів освіти, культури, медицини та спорту. Облаштовано 10 спортивних майданчиків із синтетичним покриттям в селах Ковалівка, Іванівці, Малий Гвіздець, П’ядики, Спас, Турка, Угорники, Велика Кам’янка, Воскресинці та селищі Печеніжин, капітально відремонтовано басейн ДЮСШ в селі Турка, відкрито Молодіжний спортивний центр в селі П’ядики. Плануємо облаштувати такі ж майданчики у селах Матеївці, Мала Кам’янка, Дебеславці. Працює навчально-виховний комплекс в селі Спас з модульним спортивним залом, сучасною їдальнею, майданчиком із синтетичним покриттям та дошкільним закладом.

Відновлюються роботи на довгобудах, ті фундаменти під школи, що було закладено в першій каденції, добудовуються зараз. В незабаром буде завершено добудову блоку № 2 школи в селі П’ядики, триває будівництво школи в селі Угорники. По проектах бюджетної сфери за рахунок цільових екологічних інвестицій (Кіотський протокол), спрямованих на зменшення обсягу викидів парникових газів, у 8 школах району: Отнійській, Ковалівській, Підгайчиківській, Турківській, П’ядицькій, Мишинській, Іванівецькій, Товмачицькій проведено роботи по заміні вікон на енергозберігаючі металопластикові та утепленню фасадів, загальна вартість робіт – 16 млн. грн. Зайдіть, подивіться: тепло, затишно, комфортно, по-європейськи. Японці, під час проведення аудиту з виконання робіт, щиро дякували, але то – японці…

Завершено ремонт частини терапевтичного корпусу Коломийської центральної районної лікарні, відремонтовано відділення кардіології, неврології, гастроентерології, офтальмології і відділення штучної нирки. Продовжуються роботи з будівництва клініко-дігностичного центру на 850 відвідувань за зміну, де буде встановлено найсучасніше обладнання. Десять років стояло заросле бур’яном недобудоване приміщення – а зараз, любо подивитися, сучасна будівля.

Для потреб центральної районної лікарні від моїх друзів, подружжя Шуманів, щорічно приходить благодійна допомога з Німеччини: функціональні ліжка, тумбочки, матраци, опорно-ходові пристрої, крісла, апарати електрокардіографії, штучної вентиляції легенів для немовлят, інкубатори для немовлят, інвалідні крісла, кушетки, та інший медичний інвентар, реанімобіль МЕРСЕДЕС. Продовженням співпраці є домовленість про безкоштовне навчання і стажування лікарів-травматологів і медсестер щодо проведення операцій на суглобах, їх заміни в ортопедичній клініці «Асклепій»  міста Ховальд у Німеччині. В майбутньому, плануємо забезпечити умови для проведення операцій з заміни суглобів на базі ЦРЛ.

Для створення сприятливих умов надання послуг населенню відкрито клініко-діагностичну лабораторію Коломийської центральної районної лікарні з сучасним обладнанням, де централізовано всі міські лабораторії. У дитячій лікарні після капітального ремонту відкрито рентгенкабінет, встановлено сучасний рентгенапарат.                                         

 Успішно працює Коломийський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів в селищі Отинія. В селищі, селах Отинійського напрямку проживають 34 дітей, які потребують реабілітації. За рахунок коштів місцевого бюджету орендовано автобус, який щоденно підвозить дітей в обидві сторони. Батьки, віддавши дітей в центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів можуть спокійно іти на роботу – з дітьми займаються масажист, логопед, кваліфікований персонал, організовано харчування, а ввечері – привезуть дитину додому. Це не інтернат, де дитина втрачає контакт з батьками, родиною -  центри соціальної реабілітації відкрито у всіх європейських країнах, тут допомагають людям з особливими потребами навчитися жити в суспільстві. В перспективі плануємо відкрити ще один реабілітаційний центр, як Бог поможе. Значні роботи проведено щодо капітальних ремонтів закладів культури району. Перелічувати не буду, детально все є у моєму звіті на сайті райдержадміністрації.

Велику увагу я, як голова райдержадміністрації, приділяю роботі з громадами сіл, селищ району. При райдержадміністрації успішно діє громадська рада, яку очолює Михайло Андрусяк – лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка в галузі літератури. Всі знають що я підтримую будь яку ініціативу громади щодо побудови, реконструкції, відновлення, де громада, сільський голова, актив села  підставляють своє плече – стаємо і робимо. Потім відкриваємо – всі відкриття об’єктів висвітлювалися у «Вільному голосі», НТК, на сайті райдержадміністрації, в ЗМІ області. Все відкрито, доступно і демократично. Хто хоче бачити – той бачить.

Яскравим прикладом реалізації громадської ініціативи, тісної співпраці громади і влади, громадської ради є відкриття нового приміщення Народного дому села Малий Гвіздець, збудованого методом народної будови, Пилипівського навчально-виховного комплексу (роботи велися «народним методом»), будинку культури в селі Лісна Слобідка. В районі успішно реалізовано другу фазу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», результатом є енергозберігаючі заходи у закладах бюджетної сфери, капітально відремонтовані лікарські амбулаторії сіл Перерив, Залуччя.

Успішно реалізується програма розвитку фізичної культури і спорту в Коломийському районі на 2012-2016 роки. За останні три роки в районі збудовано нові футбольні поля в селах Ґоди-Добровідка, Дебеславці, капітально відремонтовано стадіони з сучасними роздягальнями в селищах Отинія, Гвіздець, селах Турка, П’ядики, Струпків, Підгайчики, Велика Кам’янка, Воскресинці.

Введено в експлуатацію очисні споруди Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру в селі Ценява, які були вкрай необхідними для очищення, знешкодження та знезараження стічних вод диспансеру, в якому проходять курс лікування хворі на туберкульоз. Очисні споруди є першими в Україні, які застосовуються для очищення від туберкульозної палички та забезпечують очищення на 100 відсотків. Введено в експлуатацію очисні споруди та підвідний каналізаційний колектор в селі Товмачик,  з державного екологічного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено кошти та проведено роботи з реконструкції очисних споруд села Підгайчики, аналогічні роботи проводяться в селах Коршів, Велика Кам’янка, розроблено проект для села П’ядики, селища Гвіздець. Для покращення благоустрою населених пунктів району виділено більше ста контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів та придбано два сміттєвози. Щодо забезпечення енергозбереження, у районі відкрито 10 котелень, які працюють на альтернативному паливі та забезпечують опалення об’єктів соціальної сфери. Введено в експлуатацію розвантажувальні трансформаторні підстанції в селах Корнич, Ліски, Кийданці, Підгайчики, Сопів, П’ядики та  селищі Отинія.

Вирішено багаторічну наболілу проблему Воскресинцівської сільської ради та прилеглих сіл – відкрито пішохідний перехід через річку Прут в селі Воскресинці. Також відкрито пішохідні переходи і мости в селах Нижній Вербіж, Торговиця, Спас, Верхній Вербіж, селищі Печеніжин. У відповідь на моє депутатське звернення, звернення інших депутатів обласної ради від Коломийщини відновлено роботи з будівництва довгобуду моста в селищі Печеніжин.

Пріоритетним на Коломийщині є сільське господарство, передусім виробництво зерна та тваринницької продукції. У районі діють 28 сільськогосподарських підприємств, 54 фермерських  господарства. Загальна площа сільськогосподарських земель складає понад 66 тис. га. З 2010 року значно зросла кількість земель, які обробляються сільськогосподарськими підприємствами різних форм власності. Ведеться робота по відновленню тваринницьких комплексів.

Перші в області ми придбали та облаштували за кошти районного, обласного бюджетів, благодійників житловий будинок та земельну ділянку в селищі Печеніжин трьом сестрам-сиротам Юрійчукам – збирали, як то кажуть, цілим світом, але свого досягли. В єдності  - наша сила.

Це лиш основні результати діяльності на посаді, яку вважаю найбільш відповідальною перед громадою Коломийщини. Бо щодня, кожен свій робочий день починав і закінчував єдиним – турботою про добробут жителів Коломийщини. Є над чим працювати, є з ким працювати, не допомагають – нічого, лиш би не заважали, не ставили палки в колеса.

-  Михайле Михайловичу, що можете сказати з приводу передостанньої сесії районної ради, на якій депутати висловили Вам недовіру?

-   На позачерговій сесії районної ради 28 січня з порушеннями Регламенту районної ради, з голосу, без проекту рішення, без розгляду в постійних комісіях,  питання про недовіру мені вніс депутат районної ради, член партії Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Михайло Вітенко. Вважаю рішення районної ради не законним. Я щорічно звітував перед депутатами районної ради про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району і делегованих повноважень. Депутати з усіх партій реально оцінювали об’єм роботи, проведений в районі, значну кількість відкритих об’єктів соціальної сфери для потреб населення. В грудні 2013 року мій звіт теж розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації, жодних зауважень від депутатського корпусу, керівництва районної ради я не отримував. Вважаю, що висловлення недовіри голові райдержадміністрації може бути прийняте на основі чітко окреслених Конституцією і Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації» підстав, зокрема, порушень щодо забезпечення виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району, підготовки та виконання бюджету району, реалізації районною державною адміністрацією делегованих районною радою повноважень. В іншому ж випадку, вважаю, таке рішення носить суто політичний характер. Але зараз, ніхто не цінує, скільки ти зробив, скільки побудував, скільком людям допоміг. Зараз кожен державний службовець – ворог народу. А те що ти професіонал з багаторічним стажем – нікого не цікавить. Все зводиться до особистих порахунків:  опозиційні партії, які мають більшість у районній раді, хочуть викинути всіх працівників райдержадміністрації на вулицю і прийняли відповідне рішення. Але ж за цими людьми стоять родини, сім’ї, люди позапартійні, професіонали, за що з нас усіх робити ворогів України?, за те, що працюємо з 7 ранку до пізнього вечора?

Усвідомлюючи всю відповідальність, яка лежить на мені та райдержадміністрації за життєдіяльність Коломийського району, оскаржуємо ці рішення в Івано-Франківському  окружному адміністративному суді.

-    Михайле Михайловичу, Ви попередньо висловили міркування, що голосування за недовіру Вам зумовлено радше політичними мотивами…

Так, більшість у районній раді складають депутати опозиційних партій: з 100 депутатів районної ради: ВО  «Батьківщина» - 30 депутатів, Фронт змін – 20 депутатів, Свобода – 12 депутатів. Свою посаду голови райдержадміністрації розцінюю не як партійну, а навпаки – не зважаючи на жодні політичні погляди, дбати про соціально-економічний розквіт краю. Щодо політичних мотивів – я рішуче засуджую  будь-які силові сценарії, схиляю голову перед пам’яттю загиблих на Майдані і повністю підтримую позицію Народної партії з цього приводу (ВГ публікував заяву Народної партії у попередньому номері). Перебуваючи на посаді директора Підгайчиківського спиртзаводу, став членом Аграрної партії, яка згодом переросла у Народну партію. Я – голова обласної організації і фракції Народної партії у обласній раді, депутат обласної ради чотирьох скликань, член політради Народної партії.

-     Як плануєте працювати далі?

-  Наразі перебуваю на лікарняному, але від обов’язків голови райдержадміністрації мене ніхто не звільняв, державний устрій не змінився, райдержадміністрації не ліквідовано. Працюватиму й надалі на благо громади Коломийського району. Багато вже зроблено, але ще більше є планів, втілення яких вважаю справою власної честі. Час усе розкладе на свої місця, а нам тут ділити нема що, хіба роботу - бо нам всім тут жити.

Все як завжди зводиться до особистих порахунків.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1228
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців