Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Курці і на весіллі, і на поминках горе

4 квітня світ вшановує пам'ять Квітки Цісик


4 Квітня 2012 p.

4 квітня 1953 року в Нью-Йоркському районі Квінсі у сім’ї Іванни і Володимира Цісиків, післявоєнних емігрантів із Західної України, народилася дівчинка, яку назвали Квіткою. Дівоче прізвище матері було Лев, походила вона з Коломиї. П’ятирічною Квітка освоїла скрипку, допомагав у цьому батько — прославлений концертуючий скрипаль, який навчався у Львівській консерваторії і потім викладав в українському музичному інституті Америки. Акомпонувала Квітці її старша сестра Марія (народжена в концентраційному таборі в Німеччині 1945 року). Марія Цісик — відома у світі піаністка, була директором консерваторії в Сан-Франциско, вела майстер-класи в Карнегі-Холі.

 

Хоча Квітка добре володіла скрипкою та роялем, маючи рідкісне колоратурне сопрано, вона вчилась у хранителя віденської оперної традиції Себаст’яна Енгельберга, закінчила Нью-Йоркську консерваторію. Ще студенткою Квітка, взявши собі псевдонім Кейсі, від ініціалів КС, не відчувала жодних труднощів з різними музичними стилями. Її наперебій почали запрошувати джазові, поп- і рок-зірки. Цісик допомогала Роберті Флек, Бобу Джеймсу, Девіду Санборну, Майклу Болтону, Карлі Саймон, Лінді Ронстад, Мікіо Масуо, а також Квінсі Джонсу — найпотужнішому продюсеру-аранжувальнику Америки, котрий відкрив феномен Майкла Джексона. До слова, з майбутнім королем поп-музики Квітка часто співала у хорі. Кейсі неодноразово брала участь в комерційних проектах. З допомогою її витонченого співу свій імідж створювали корпорації Coca-Cola, American Airlines, Sears, Safeway, Starburs та інші.


 

У період між записами двох українських альбомів Квітка двічі розлучалася. Варто подякувати чоловікам Цісик за українські альбоми, за ту насолоду, яку ми нині маємо. Обидва рази Квітка була одруженою з музикантами : перший чоловік — композитор-аранжувальник Джек Корнер, другий — інженер звукозапису Ед Ракович. Перший диск «KVITKA» або "Songs of Ukraine" (Пісні України) був записаний в 1980 році, а «TWO COLORS» (Два кольори) — в 1989. Між записами сталося розлучення з Джеком і одруження з Едом (йому вона народила сина Едді). Однак усі троє працювали над створенням обох альбомів.
 

 

Завдяки професійності, душевній натурі, щедрим гонорарам, (на запис обох альбомів витратила 200 000 $) Квітка зібрала для запису альбомів 40 найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорку, тих, кого собі не могли дозволити відомі поп-зірки США, партії роялю виконувала старша сестра Марічка. Як результат — два альбоми, яким немає рівних в українській легкій музиці. По зізнанню самої Квітки ці альбоми не були бізнес проектами, це був подарунок для всіх українців, в якій би частині світу вони не жили, музика для душі, пам'ять про свою батьківщину. Вони зібрали цілий вінок нагород у Канаді, а в 1990–му році були номіновані на премію «Греммі» в категорії contemporary folk.

 

Немовби якась зла доля пройшлася над жінками родини Цісик. Спочатку, в 1994 році, померла мама Іванна, в 1998 — Квітка, в 2003 — старша сестра Марія. Діагноз один і той же — рак молочної залози. У Сполучених Штатах Америки на знак пам’яті про Квітку Цісик і її талант заснували Фонд підтримки музично обдарованих дітей. На згадку про її сестру Марію засновано Фонд «Адже життя прекрасне», який збирає кошти на закупівлю мамографічного обладнання для України. 1983 разом із матір'ю відвідала Україну, тихесенько, напівкрадучись, це був перший і як виявилось останній раз коли Квітка була на історичній батьківщині. Її пісні були в той час в Україні заборонені.

 

Після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. На превеликий жаль її мрії не здійснилися — 29 березня 1998, не доживши 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку молочної залози.

 

Американці шанують і вклоняються професіоналам. Саме такою була пані Цісик. Навіть не будучи поп-зіркою, Квітка досягла того, що її голос знали всі американці, за винятком людей з вадами слуху. Унікальний тембр голосу співачки, її на диво елегантна манера виконання, бездоганна мова, полонили й мільйони українців. Дивовижно, але, не маючи звання народної артистки України, вона буде володіти вічною народною любов’ю і повагою українців всього світу.

 

Вшанування в Україні

Квітка Цісик більш відома за межами своєї етнічної Батьківщини, ніж в Україні.

1992 року Квітку хотіли запросити для участі в концерті з нагоди 1-ї річниці незалежності України з піснею «Я піду в далекі гори».

В українській пресі виходять матеріали про поетесу, телеканал «Інтер» зняв спеціальну програму про Квітку Цісик.

Поетеса Тоня Білоус присвятила їй вірш «Я — Квітка».

 

У жовтні 2008 року в Українському домі пройшов творчий вечір «Незабутня Квітка», присвячений пам'яті співачки. Цей захід — перший в Україні та досі єдиний україно-американський проект, присвячений Квітці Цісик.

 

2009 року Міністерство культури і туризму України провело підготовку до Міжнародного мистецького фестивалю-конкурсу української пісні пам'яті Квітки Цісик «Квітка», який навесні презентували у США в рамках III Фестивалю української культури.

 

4 квітня 2009 року, в день народження співачки, у Львові відбувся вечір пам'яті з церемонією перейменування однієї з вулиць міста на честь Квітки Цісик.

 

22 січня 2010 р., на День Соборності України, у Львові відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої Квітці Цісик.

 

7 травня 2010 р. міська рада Львова ухвалила рішення назвати вулицю, яка з'єднує вул. А.Лінкольна та вул. М.Хвильового, ім’ям Квітки Цісик. За це рішення проголосували 69 депутатів. Урочисте відкриття вулиці відбулося 25 червня 2010 р. На цій вулиці розташована середня школа №54, де депутати Львівської міської ради вирішили зробити меморіальний музей імені Квітки Цісик.

 

1-3 квітня 2011 р. у Львові проведено Міжнародний конкурс українського романсу імені Квітки Цісик.

 

Під час конкурсу оголосили про присвоєння імені Квітки зірці в сузір'ї Овна на небосхилі. Відповідні сертифікати передали представникам української та американської родини — племінниці Марті Качмар-Цісик (Львів) та чоловікові Квітки — Еду Раковичу (США). Окрім того, у межах конкурсу відбулося відкриття кімнати — музею Квітки у приміщенні середньої школи № 54 на вул. Квітки Цісик.

 

У вересні 2010 р. у видавництві «Ярославів Вал» (Київ) вийшов друком роман Олександра Клименка «Коростишівський Платонов», головною героїнею якого поряд з Андрієм Платоновим, Ернестом Хемінгуеєм, Сергієм Курьохіним є Квітка Цісик. У книзі розміщено вірш-присвяту співачці.

 

Інформація взята з Вікіпедії


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 895
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців