Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не було б щастя, так нещастя допомогло

У Тисмениці пом'янули жертв голодоморів


25 Листопада 2013 p.

 

Більше сотні запалених свічок і лампадок, молитва та хвилина мовчання. Так у Тисмениці поминали жертв голодоморів 23 листопада. На виконання Указу Президента України від 19 серпня 2013 року № 430/2013 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» у четверту суботу листопада жалобні заходи відбулися у кожному населеному пункті за участі влади, духовенства, молоді та громадськості. Про траурний день у календарі сповіщали синьо-жовті прапори із чорними стрічками на будівлях, вулицях та площах.

На майдан у центрі Тисмениці біля пам’ятника Борцям за волю України вшанувати пам’ять мільйонів співвітчизників прийшли керівництво району, міста, духовенство, працівники районної державної адміністрації та її структурних підрозділів, територіальних відомств центральних органів виконавчої влади, районної ради, депутати районної, міської рад, представники районних служб, установ, організацій, політичних партій, громадських організацій, учителі та учні Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів, молодь, громадськість.

Вінки до пам’ятника Борцям за волю України поклали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник і заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик та міський голова Тисмениці Богдан Дарчин і його заступник Анатолій Янюк. 

За упокій душ невинно убієнних священики церков Тисмениці, а саме: святого Архистратига Михаїла Роман Микієвич, святого Миколая Володимир Гринишин, Руслан Андрусяк, Різдва Пресвятої Богородиці Микола Понайда відслужили поминальну панахиду. 

Сивочолі люди поважного віку, юні і зовсім маленькі, що прийшли за руку із батьками, зі свічками у руках в унісон промовляли слова молитви. А далі на хвилину усі завмерли у мовчанні. І ці символічні 60 секунд о 16.00 годині об’єднали українців на майданах і площах не тільки нашої держави, але й інших країн світу.

Голодоморів в історії України у ХХ столітті налічується три: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Втім наймасштабнішим і найстрашнішим за своїми насідками став Великий Голод 1932-1933 років. За різними підрахунками мати-Україна не дорахувалася від 4 до 10 мільйонів своїх дітей. І це у мирний час на родючих чорноземах у врожайний рік. Горе голоду заглянуло у кожну хату, смерть косила села і міста, подекуди вимирали цілі райони та області. Часто свій останній прихисток люди знаходили просто на вулиці. Їх не встигали ховати за християнським звичаєм…

Жива історія – це очевидці тих подій. У районі їх налічується 18. Це люди, які переїхали у наш регіон із областей на той час радянської України.

У своєму виступі Михайло Королик та учениця Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів Вероніка Харевич назвали Голодомор 1932-1933 років трагедією українського народу та одним із наймасштабніших злочинів в історії людства. «Ця подія має стати для нас уроком. Ми повинні згадати мільйони невинних жертв і добре подумати, куди сьогодні повинна рухатися Україна?», - підкреслив у своєму виступі Михайло Королик. Та додав, що тільки пам’ятаючи минуле, ми маємо право сподіватися на майбутнє.

Під звуки пісні «Гори свіча» у виконанні учасниці вокальної студії Народного дому м. Тисмениця Ілони Мороз усі учасники заходів поклали запалені свічки до пам’ятника. Із настанням сутінок вогники свічок, викладених у формі цифри вісімдесят – роковин трагедії українського народу, продовжували освітлювати площу міста. 

А виявом громадянської позиції стали запалені лампадки у вікнах людей, яких не залишила байдужими ця «чорна» дата в історії України.

По завершенні віче-реквієму ведуча заходу Людмила Федик – провідний методист відділу культури райдержадміністрації запропонувала усім присутнім переглянути документальний фільм про Голодомор в Україні у центрі культури та дозвілля «Відродження».


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 431
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців