Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не можеш стояти, коли інші працюють, то піди полежи

Кібер-спорт стає професією - Радіо Свобода


29 Серпня 2013 p.

Кібер-спорт стає професією - Радіо СвободаЗ появою нових технологій, з’являються нові професії. Кібер-спорт перетворив вчорашніх школярів на зірок геймінгу, які заробляють немалі гроші. (Геймінг – це гра у відеоігри на колективних турнірах). Самі геймери стверджують, що прекрасно розуміють, що ця професія не назавжди і паралельно займаються іншими справами, саморозвиваються. Психологи ж кажуть, що колись складно було б уявити собі таку картину, але тепер заробіток на відеоіграх – цілком нормальна ситуація, - переконує Радіо Свобода.

Кібер-спорт має фанатів по всьому світу. Трансляції турнірних змагань збирають біля моніторів мільйонні аудиторії. А безпосередні учасники мають тисячі вболівальників.

Українці дуже успішні у цій незвичній професії. У сотні геймерів, які виграли в кібер-іграх найбільшу кількість грошей, четверо – українці. Причому двоє із них у першій п’ятірці. Заробляють хто як. Найоплачуваніший гравець – американець Джонатан Вендель заробив за свою кар’єру понад $450 тисяч.

Українська мультиігрова кіберспортивна організація Na `Vi (Natus Vincere – з лат. Народжені перемагати) входить до числа найуспішніших у світі. Її команди неодноразово перемагали на міжнародних турнірах з кібер-спорту.

Успіх українців полягає в наполегливості та можливості заробити гроші – геймер
 

Львів’янину Арсенієві Триноженку 24 роки. Він теж належить до клану Na `Vi і грає в Counter-Strike (командна «стрілялка» від першої особи). В кібер-спорт Арсеній потрапив, як він сам каже, банально. Прийшов у комп’ютерний клуб і там познайомився з новими людьми. Почав грати, а далі пішов турнір за турніром. Батьки були не дуже проти захоплення свого сина. Головне, щоб вчасно виконував домашні завдання і тоді міг спокійно грати. Арсеній вважає, що його життя нічим особливо не відрізняється від життя інших дорослих. 8 годин щодня він присвячує роботі. Гуляє з дівчиною, любить співати, цікавиться політикою. Хлопець вважає, щоб досягнути успіху в кібер-спорті, треба бути наполегливим, багато займатися, брати участь у турнірах, помічати свої помилки, уміти їх вчасно виправляти.

«Успіх українців полягає, по-перше, в наполегливості, по-друге, в порядку цифр. Тобто, якщо ти живеш у Європі чи Америці, то для тебе чемпіонство серед геймерів – це не такі великі гроші. Для них 2-3 тис доларів – це середній заробіток, у нас же 2-3 доларів – це топова зарплата в Україні. Тому українці бачать сенс займатися цим більше, ніж європейці», – каже Арсеній.

У дівочому кібер-спорті багато не заробиш?
 

У червні цього року Na `Vi набрали першу жіночу команду з Dota 2. ЇЇ капітаном стала харків’янкаАнастасія Дмитренко. Дівчині 20 років. На відміну від своїх іменитих колег-хлопців, дівчина ще не здобувала великих перемог. Та й сам дівочий кібер-спорт не є дуже популярним.

Щоб стати професіоналкою у геймінгу, потрібно володіти певним набором якостей, вважає Анастасія. Зокрема потрібно мати специфічний склад розуму, спокійний характер, щоб можна було аналізувати свої дії. Поки що заробляти своєю грою на життя не випадає, тому Настя та дівчата з її команди не мають великої мотивації присвячувати повністю своє життя відеоіграм. Тому вони займаються багатьма іншими справами: мають свій бізнес, працюють, навчаються, займаються самоосвітою й самовдосконаленням.

«Думаю, що у всіх кібер-спортсменів є така проблема: всі друзі, що були колись у реальному житті, тепер відходять на другий план, бо людина приділяє багато часу грі. Тому з’являються нові товариші з команди чи просто якісь друзі по грі. І починаєш дружити. Моїми друзями стала моя команда, мої дівчата – це мої друзі, моя сім’я. Ми проводимо дуже багато часу разом, ділимося всією інформацією», – розповідає Анастасія.

Патологія стала нормою – психолог

Чи нормальною є дружба в інтернеті? Ще 5 років тому відповідь була б однозначною, адже реальну дружбу не можна замінити віртуальною, вважає Христина Турецька, кандидат психологічних наук і практикуючий психолог. На її думку те, що було ненормальним, стає нормальним. Поява кібер-спорту зумовлена виникненням нових технологій, каже психолог. Разом з тим пані Турецька припускає, що батькам складно, коли їхні діти заробляють великі гроші, граючи у кібер-ігри.

Тому варто не перегнути палку, щоб не втратити зв’язок з дитиною. «Тут важливо акцентувати увагу на тому, що є інші сфери життя, які не пов’язані з фінансами, в яких ви є компетентними і можете бути моделлю для дитини. Ви є мудрою людиною з досвідом, і потрібно робити акцент на цій життєвій мудрості», – наголошує Христина Турецька.

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1055
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців