Блоги на БРІЗ | Оксана Говера http://www.briz.if.ua/blogs/5 Блогер Оксана Говера http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c) briz.if.ua Tue, 02 Mar 2021 12:43:10 +0200 CMS 1 Весь світ належить тобі… http://briz.if.ua/blogs/759.htm http://briz.if.ua/blogs/759.htm Твір про вірш Р.Кіплінга "Якщо..."

Цей вірш про те, в якому випадку світ може належати тобі, а також як бути людиною.

"Як вистоїш коли всі проти тебе - упали духом і тебе клянуть" - це ствердження, в якому Кіплінг розказує: якщо ти простиш своїх противників, то ти покажеш свою людяність.

Цим твором автор пояснює синові, що які б незгоди не були б на шляху, людина може всьому протистояти. Головне: мати свій міцний стержень, бути чесним, порядним - це дасть сили, у ті часи, коли всі навколо сумніватимуться в тобі:

Як всупереч усім ти віриш в себе,

 А з їх зневіри також візьмеш суть.

Кіплінг підкреслює, що в якій б ситуації ти б не опинився, саме віра в себе допомагає знову "все почати - і звести", бо незважаючи на інших, ти знаходиш можливості, щоб піднятися. Але ти ще маєш подумати, чи це потрібно ще комусь, крім тебе.

Вірш "Якщо..." - це заповіт кожного батька кожному сину.

Олександр Говера, ліцей № 23

теги: Кіплінг, твір, "Якщо..."

]]>
Wed, 16 Dec 2020 23:47:07 +0200
Твір-опис зовнішності козака за картиною А. Монастирського «Запорожець» http://briz.if.ua/blogs/754.htm http://briz.if.ua/blogs/754.htm Шпаргалка від мого сина для семикласників))))

Коли дивишся на запорожця на картині Монастирського, то перш за все починаєш пригадувати, чи бачив ти таких людей у житті: він здається небагатослівним і дуже незвичної зовнішності. Найбільше увага затримується на бритій голові і оселедцю. А потім вже помічаєш і пишні вуса, і козацьку шаблю, на яку оперся запорожець.

Невідомо, чи він високого зросту, але мені здається, що він мав би бути приблизно 180 см. Бачу, що він має широкі плечі і міцні руки.

В одязі вояк дуже акуратний. Біла сорочка виразно відтіняє жупан і хутровий кунтуш. Тут дуже майстерно художник використав поєднання чорного і червоного - кольорів прапору Запорізької Січі, кольорів прапору сучасної ОУН-УПА.

Я не знаю його думок, але вираз вольового обличчя показує: про що б він не думав у цю хвилину, зображену на картині, - ці думки про минуле і майбутнє України. Може, саме у ці хвилини він згадує свою дружину, яку залишив у своєму рідному селі? Може, пригадує свою останню зустріч з батьком, який перед походом давав йому настанови про товариські звичаї на Січі? А, може, перед очима стоїть його рідний син, який сьогодні був у першому своєму бою, і тепер запорожець розмірковує, чи достатньо войовничого козака він виростив? А, може, чоловік, як у молитві, зупинився, щоб подякувати Богові за прожитий день?

Брови зведені так, ніби він хоче у кожного глядача спитати: "Чи пам"ятаєш ти про своїх предків? Про те, як ми боролись за нашу волю? Чи вірний ти своїй державі?" Коли дивишся на нього, то хочеться стати струнко і сказати: "Героям слава!"

Олександр Говера, 7 клас

теги: написати твір-опис, Монастирський, Запорожець

]]>
Mon, 30 Nov 2020 00:30:52 +0200
Завтра буду чемна http://briz.if.ua/blogs/465.htm http://briz.if.ua/blogs/465.htm Неділя. П'ятирічна Даночка дуже хоче, щоб їй купити іграшковий мікрофон (нє, ну в ідеалі вона хоче справжнє карооке))), але поки що згідна і на іграшковий мікрофон), але вона знає, що трохи завинила, тож на подарунок їй в цей день вже не дочекатись.Увечері підходить до мене і каже: "Навчи мене написати "Я завтра буду чемна". (п.с. "навчи написати" - це означає, що я їй друкованими літерами пишу, а вона своїми пальчиками це переписує). Зробили. Понеділок. Дана прокидається, щось вередує. Я її запитую: "А що ти вчора обіцяла?" А вона мені: "А що?" - "Ти обіцяла, що будеш чемна!" - Дана мені у відповідь: "Точно я обіцяла?" Кажу: "Так. Ти ж навіть це написала." Дана мене просить: "А ну прочитай". Беру аркуш і читаю: "Я завтра буду чемна". Дана уважно на мене дивиться: "Мам, там ж написано "заааавтрааа". Завтра я буду чемна." #‎авикажетеблондинка#‎розчуленамама

]]>
Mon, 06 Jun 2016 20:22:56 +0300
В Барбі народились кошенята http://briz.if.ua/blogs/463.htm http://briz.if.ua/blogs/463.htm Наша річна кішка Барбі вчора цілий день шукала собі тихого місця. Ми зрозуміла: прийшов її час. Зібрали їй коробку, застелили заздалегідь виправним і почищеним хутром і почали разом з кішкою шукати місце, де їй буде комфортно. Барбі наполягала на шафі у нашій спальні або, в крайньому разі, на шуфляді під Даниним ліжечком. Шляхом довгого пошуку компромісів ми зупинились з нею на шафі у передпокою. Як виявилось, ми це зробили вчасно. Сьогодні уночі у нашій сім'ї з'явилось троє кошенят - два біленьких і одне біленьке з чорними плямками. ми їх ще не роздивлялись - не хотіли нервувати Барбі.#‎розчуленамама #‎авикажетеблондинка

]]>
Mon, 23 May 2016 12:43:36 +0300
*Роботу в інтернеті не пропонувати... http://briz.if.ua/blogs/450.htm http://briz.if.ua/blogs/450.htm #‎Богипрофесії‬

Шукаю на роботу журналіста.

Пройшлась по вакансіях на укр.джоб.

Розмова з пошукачами: "В нас є вакансія журналіста". - пошукач: "Це чудово, а де?"- пишу: "В інтернет-виданні". - у відповідь чую: "Я ж писав в резюме: "роботу в інтернеті не пропонувати".

Занавіс. Посміхнуло)))))

]]>
Sun, 07 Feb 2016 12:27:39 +0200
У кожного своя прикмета http://briz.if.ua/blogs/435.htm http://briz.if.ua/blogs/435.htm )) я виходила заміж в 1995 році.

Хто пам'ятає, то був час, коли на весь Франківськ було тільки два фотоательє - в будинку побуту на Галицькій і "Горизонт" на Незалежності. Щоб сфотографуватись, то треба було записуватись в чергу. Але навіть якщо ви були записані на 14.00, то все одно доводилось стояти в черзі, бо попередні пари не вкладались в свій час.

І ось, щоб виглядати гарно на весільній фотці, то я собі зробити весільний букет із штучних квітів - і правильно зробила, бо за чотири години (!!!) в черзі із живих квітів взагалі б нічого не залишилось. А кажуть, що молодій не можна робити букет із штучних квітів - бо штучним і недовговічним буде сімейне життя.

Так ось: ми живемо двадцять років і за цей час лиш раз сварились і знаєте коли? сварка була побутова, але вона співпала у часі з тим, коли я цей букет штучних весільних квітів зняла зі стіни і відправила в ящик на чердак.... я бистренько "перепросилась" у квітів і вони висять і далі в нас на стіні - може, зв'язку між тим, що я мало їх не викинула, і нашою сваркою і нема. і то було випадково... але я вирішила, що більше перевіряти цю "сімейну прикмету" не буду))))

]]>
Fri, 06 Nov 2015 20:51:41 +0200
Як виховувати дівчинку? http://briz.if.ua/blogs/427.htm http://briz.if.ua/blogs/427.htm Не я автор статті. але хай мені тут у блогах буде))

Кожен добрий батько підтримує в дитині прагнення до зростання, успіхів і радості. Адже якщо направити дитину на розвиток, то вона самостійно побудує для себе гарне майбутнє.

Раніше була опублікована стаття "Як виховувати хлопчика?".

А зараз ми поговоримо про виховання дівчаток.

Дівчатка особливо сильно потребують щоб оточуючі проявляли до них кохання, ніжність, увагу і турботу. Дуже важливо також щоб відносини між батьками були гармонійними і грунтувалися на взаємоповазі.

Бачачи позитивний приклад батька, як глави сім'ї, господаря - вона розуміє свою жіночу роль. А коли вона бачить приклад люблячої і турботливої матері, що допомагає батькові - це сприяє її творчому та духовному розвитку. Таким чином, хороші батько і мати дають дівчинці можливість знайти свою лінію поведінки.

Різні періоди життя дитини мають свої особливості. Кожен з цих періодів вимагає певного підходу у вихованні ...

Перший період: від народження і до трьох років.

У цьому віці дитина будь-якої статі потребує спілкування, особливо з матір'ю. Для неї життєво необхідна не тільки їжа, але також їжа емоційна: дотику, ігри, розмова, танець ...

Крім того, дівчинку потрібно навчити бачити світ таким, яким він є. Це дозволить їй реалізувати себе як особистість, стати гармонійною частинкою цього світу. Взаємодія з природою та іншими членами сім'ї має бути максимально простою й зрозумілою для крихітки.

Слід пам'ятати, що маленька дитина готова прийняти абсолютно будь-яку інформацію. Це не тільки слова, але також емоції і щось невидиме, яке передається з покоління в покоління з молоком матері. І звичайно ж діти лего запам'ятовують інтонацію, суворий погляд. Тому потрібно намагатися показувати їй більше добрих емоцій.

Другий період: з трьох до семи років.

З трьох років дівчинки прагнуть виразити себе - або у творчості, або в домашньому господарстві. Кожна з них пробує копіювати дії матері або своїх ровесників. Так відбувається пошук своєї лінії поведінки. Це призводить до зростання потреби у схваленні оточуючих і їх участь у цій грі. І тут матері варто побудувати довірливі стосунки з дочкою - для того щоб прищепити їй мораль, жіночність і гарний смак.

У дівчаток сильніше ніж у хлопчиків виражена чутливість до слів інших людей. Тому, якщо є необхідність вказати на помилку дівчинки, не можна переходити на особистості. Предметом розмови повинна бути тільки сама помилка. Уникайте грубості зі свого боку. Якщо ж все-таки це сталося - вибачтесь.

Навіть активна дівчинка, що віддає перевагу хлопчачим забавам, залишається вразливою і ніжною, яким би бійцем вона не здавалася зовні. Важливо навчити її проявляти увагу до оточуючих, бути доброю і співчутливою, допомагати старшим. У майбутньому ці якості допоможуть їй у навчанні, роботі і сім'ї, тому що люди з гарними рисами характеру потрібні скрізь.

У сімейному колі ненав'язливо, в ігровій формі, привчайте дитину до праці. Запропонуйте їй помити за собою тарілочку і горнятко, довірте полити квіти. Тут головне щоб вона бачила довіру з боку дорослих, так як це є прекрасним стимулом для розвитку. До речі, ваша крихітка може виконати завдання навіть краще ніж ви - завдяки дитячій пильності.

Третій період: з семи до дванадцяти років.

Найголовніше в цей період - щоб батьки стежили за собою, адже дитина реагує на кожне слово, але вже навчилася приховувати свої емоції, і це дуже небезпечно. Надлишок різних емоцій легко усувається завдяки доброму слову батька. Саме тому їй важливо чути від нього щось про ту чи іншу ситуацію і обговорювати з ним різні думки.

Дівчинці в цьому віці дуже хочеться чути захоплення на свою адресу і отримувати заохочення різного виду. Тому даруйте їй подарунки і підтримуйте її в обраному нею напрямку розвитку.

Це важливий момент і йому потрібно приділити чимало сил, часу та уваги. Потрібно адже і поговорити, і допомогти, і заохотити, і втішити - у випадку невдачі. І будьте готові до бурі емоцій.

Напрямок розвитку дівчинка повинна вибрати сама. А від вас вимагається лише перерахувати їй варіанти: музика, вокал, живопис, рукоділля, спорт, приготування смачної і корисної їжі...

Четвертий період: з дванадцяти до сімнадцяти років.

Тепер це вже не маленька дівчинка, але дівчина, яка готується увійти в доросле життя. Найбільше їй цікаво її майбутнє. Яким воно буде - залежить від її мудрості. Завдання матері на цьому етапі - це проявляти любов і терпіння, адже тільки таким шляхом вона може допомогти дочці мудро подолати конфлікти і різні підліткові проблеми.

А батько повинен прищепити доньці повагу до сімейних цінностей і передати їй мистецтво правильного вибору. Саме їм належить обговорити вибір навчального закладу, місця роботи, друзів або супутника життя. Адже у всіх цих питаннях корисно застосувати логіку. Слово батька на даному етапі відіграє найважливішу роль, і тому він повинен бути прикладом праведності. Причому дочка рівняється на батька як мінімум років до двадцяти.

На завершення цієї статті ми бажаємо вам виростити прекрасну людину. Так, дівчинку виховати нелегко, але це вам під силу. Дійте! І у вас вийде.

Джерело: Фейсбук

]]>
Tue, 29 Sep 2015 08:13:54 +0300
Як виховувати хлопчика? http://briz.if.ua/blogs/426.htm http://briz.if.ua/blogs/426.htm Відразу скажу: таття не моя. Я навіть на помилки її не перевіряла. Я просто знайшли її в інтернеті, без підпису і хочу залишити собі це тут. Знадобиться.

Виховання дитини - це найважливіший іспит батьків, який необхідно здати на відмінно, незалежно від сил і можливостей. Тут мова не про матеріальну сторону життя, а про психічну, моральну і духовну. При цьому потрібно враховувати й індивідуальні особливості дитини.

Хлопчики так влаштовані, що для них найбільший інтерес представляє дослідження світу і досягнення яскравих результатів. Навіть спостереження за немовлятами показало, що увага хлопчиків більше приваблюють рухомі предмети. У їх природі - наздоганяти і здобувати. Саме тому психологи рекомендують хвалити хлопчиків не за зовнішність, а за дії і досягнення.

Шляхом спостереження за дітьми виявлено чотири основних етапи розвитку дитини. У кожен з цих періодів дитина потребує в певному вихованні.

Перший період: від народження і до трьох років. В цей час малюк дуже прив'язаний до матері. Йому потрібно багато тактильного контакту і емоційного спілкування з членами сім'ї. Тут дуже важливо кохати дитину безумовно, незалежно від його поведінки, настрою і вчинків. Хлопчик в цей час дуже активно пізнає навколишній світ, тому необхідно організувати йому безпечний простір. Потрібно активно грати з ним, розвивати велику і дрібну моторику. Цей період закінчується кризою трьох років, який супроводжується проявом непослухання. Пов'язано це з відділенням особистості дитини від батьків. Батькам варто запастися терпінням і дозволити малюкові проявляти самостійність в допустимих сферах діяльності.

Другий період: з трьох до семи років. Дитина починає активно освоювати різні види діяльності. З'являються перші усвідомлені навички спілкування з однолітками. У цей період він потребує ласки і близькості з батьками. Зв'язок з матір'ю дуже сильний. Необхідно активну співпрацю з хлопчиком. Йому потрібно показувати можливості його тіла, можливості навколишнього середовища. Робити це потрібно дуже уважно - щоб не викликати переляк. Важливо вчасно допомагати впоратися з труднощами, адже це формує в людині довіру до світу.

Третій період: з семи до дванадцяти років. Тут виховання хлопчика має перейти в руки батька. Зазвичай це відбувається само собою. У цей період хлопчик починає багато спілкуватися з однолітками, будувати з ними стосунки. Таким чином, з'являються обов'язки перед батьками і суспільством. У цей період дитина вчиться контролювати свої емоції. При цьому дуже важливо наявність орієнтира, який якраз і повинен задати батько, бо як раз в цей період формуються норми моралі. Захист слабких, повага до дорослих і так далі. Батькові в цей період потрібно бути мало не ідеальним прикладом - носієм високої моралі.

Четвертий період: з дванадцяти до сімнадцяти років. Період статевого дозрівання. У цей час зайняти його спортом, навчити якимось ремеслам. Відпрацювання дисципліни повинна стати основним завданням виховання. При цьому відносини між батьками і дитиною повинні перейти в дружнє русло, тому авторитарний підхід тут неефективний і навіть шкідливий. Для вирішення цього завдання потрібно, щоб вихованням зайнялися не батьки, а фахівці. Так дитина буде більш адекватно бачити світ: що не все дається на тарілочці, що треба працювати.

З сімнадцяти років відбувається відділення дитини від батьків. Дитинство закінчилося - пора йти у доросле життя. Тепер хлопчик бере на себе всю відповідальність. Потрібно сказати йому, що тепер він повинен справлятися зі складнощами самостійно. Тим не менш, в критичній ситуації ви його виручите. Завдяки цьому, він буде вірити в свої сили і не буде боятися діяти.

До речі, у багатьох країнах діти стали пізніше дорослішати: десь повноліття наступає в 22 роки, десь у 23, а десь в 30 ... Що робити, якщо ваша дитина застрягла в дитинстві настільки, що готова жити на вашу пенсію? У першу чергу, знайдіть прогалини у її вихованні, і забезпечте їй спілкування з морально-розвиненими людьми. Практика показує, що "діти-переростки" дуже активно вбирають інформацію. Тобто їх успіх завжди залежить від інформаційного поля, яке їх оточує.

Джерело: Фейсбук

]]>
Tue, 29 Sep 2015 08:10:54 +0300
Будемо винні.... http://briz.if.ua/blogs/413.htm http://briz.if.ua/blogs/413.htm Оля (18 років) вчить Лесика (7 років), як рахувати здачу в маршрутці. Пояснила принцип, як рахувати гроші і каже: - Лесику, в нас є п'ять гривень, заплатити треба 3,50, то порахуй, скільки має бути здачі? Лесик рахує, трохи з помилками, але дійшов зрештою висновку, що здача - 1,50. - Добре, - каже Оля, - а якщо вартість проїзду буде 4 гривні, то яка буде здача? Малий знову дорахувався до правильної відповіді і сказав, що здача - 1 гривня. - Молодець, - каже Оля, - а якщо вартість буде 4,25 грн, то скільки водій дасть здачі? - Гривню, - відповідає Лесик, довго не роздумуючи. - Ну, Лесику, я ж тобі пояснювала, як рахувати гроші, а 4,25 то більше ніж 4 гривні, значить, якщо з чотирьох гривень була здача одна гривня, то з 4,25 аж ніяк не може бути теж 1 гривня! - А ми 25 копійок будемо винні водієві. )))))))

]]>
Sat, 06 Jun 2015 17:08:56 +0300
Свято в супер-маркеті http://briz.if.ua/blogs/411.htm http://briz.if.ua/blogs/411.htm Зайшла в супер-маркет за аерозолем від мух.... купила: пасочки для пісочниці - 2 шт., набір лопаток і гребельок для неї ж - 2 шт., печиво "Марія", цукорки на розвіс усіх видів, які тільки ми любимо, сосиски у тісті - 4 шт. (ну, а раптом дітям добавки захочеться?))), з півкільо тістечок бізе, морозиво... вже в машині побачила, що аерозоль так і не купила. Моя реакція: я в шоці. мало не плачу від розпачу, бо мухи мене дістали вже. Реакція дітей: о, в супер-маркеті було свято?! Питаюь у них: "Чому ви так вирішили?" - "Бо ти купила все, що потрібно для свята"))))

]]>
Tue, 02 Jun 2015 14:00:39 +0300
Дві роботи мами http://briz.if.ua/blogs/410.htm http://briz.if.ua/blogs/410.htm Обід. Час післяобіднього сну. -Мама, а мона я пікішо не буду спати? - Дана до мене. Не встигаю і півслова сказати, як Лесик втручається: "Не мона - мамі ще дві роботи треба зробити, поки ми будемо спати.." Запитуюсь: "Лесик, які дві роботи?" - "Ну, посуду помити і вечерю зробити"))))

]]>
Tue, 02 Jun 2015 13:58:39 +0300
Мій кольоровий тижень: магія думок http://briz.if.ua/blogs/401.htm http://briz.if.ua/blogs/401.htm Наприкінці минулого тижня вирішила, що буду щодня присвячувати себе іншому кольору. Стало цікаво: наскільки думки, якими я себе "заряджу" з ранку, будуть матеріальними.

Понеділок. Фіолетовий колір.

Ще з неділі знала, що понеділок буде перенасищений подіями і справами. Я кілька годин собі на вихідних не могла дати ради з правильними пріоритетами на початок тижня, адже не секрет: від понеділка залежить, яким будуть натупні робочі п'ять днів....

Не знайшовши серед всіх понеділкових справ бодай однієї НАЙважливішою (бо всі були НАЙ-НАЙ-НАЙ), я приймаю єдине правильне на той час рішення: "Най сі діє Б-жа воля...." На такий, вибачте за мою хвранцузьку, пофігізм, інколи ще кажуть: "мені все філітово".

Так і народився колір понеділка: недільний вечір був присвячений пошуку фіолетового гардеробу та філітового лаку для нігтів)

Вівторок. Жовтий колір

Для мене жовтий колір - це ніжність, пухнастість, наївність. І я справді наївно думала, що після важкого філітового понеділка, цей колір буде найдоречнішим у моєму житті. Але сталась НП - я не встигла перед роботою перефарбувати нігті з фіолетового у жоффтий))) Тому було прийнято рішення - залишати все фіолетовим (добре, що у гардеробі є достатньо речей такого кольору, бо інакше б прийшлось залишатись у вчорашньому)))).

Середа. Зелений колір.

Що б психологи не розповідали нам про зелений колір, але ж ми знаємо, що зелений - це колір долярів) І, знаєте, магія спрацювала: я отримала в цей день кошти від страхової компанії, які вони мені від листопада ніяк не могли заплатити))) І ще було парочка надходжень, очікуваних в принципі, але не очікуваних саме в цей день.

Четвер. Червоний колір.

Попри запевняння моєї мами, що у кожної жінки в шафі має бути яскраве червоне плаття, виявилось, що у мене не тільки плаття. в мене взагалі, крім пальто і гольфа більше нічого такого кольору нема: навіть лаку для нігтів) Як виявилось, я не дуже люблю червоний колір))) Але, за проектом, Четвер - червоний день. Червоний - це колір пристрасті, любові. Червоний - це свого роду "перший" колір. Люди, яким подобається цей колір, люблять отримувати задоволення тут і зараз. І що я отримала? Я отримала несподівано коштовні подарунки від своїх бізнес-партнерів, які саме у цей день, незалжено одна від одної, вирішили привітати мене з весною)

П'ятниця. Блакитний колір.

Обирати колір п'ятницю довго не приходилось: ще вчора думала, що то буде синій колір, але з ранку зрозуміла: ні, не синій. а - блакитний. Пишуть психологи, що блакитний колір для більшості людей асоціюється з небом, вселяє в душу оптимізм і спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції. Ось останні для мене стали дуже важливі у це день вже від ранку, бо почувала в собі надзвичайні руйнівні сили.... Цікаво, а є "валер'янка" блакитного кольору?

]]>
Fri, 24 Apr 2015 11:07:14 +0300
Неправильна весна http://briz.if.ua/blogs/398.htm http://briz.if.ua/blogs/398.htm Два тижні тому. - Мам, а мам, а Леся Федорівна казала, що на гілочках спочатку з'являються бруньки, а потім листочки і квіточки, а чого на наших деревах ще нема навіть бруньків? - Даночко, бо на вулиці холодно, дерева ще замерзлі... (ну і далі - по тексту, не дуже цікаво)))) - Зараз кінець березня? - Так, Даночко. - А Леся Федорівна казала, що в кінці березня на деревах з'являються бруньки (плаче). В наааас нееееправильна веееесна, в наааа неправиильні дереваааааааааа((( Їду в сад з секатор і Даною. Відрізаю три гілочки бузку і дві - магнолії (магнолії для навчального процесу: щоб пояснити, що є дерева, на яких спочатку з'являються квіти, а вже потім листя). Ставимо все те в вазу.

Минуло два тижні: гілочки бузку у вазі вже зеленіють молоденькими листочками, а магнолії - червоніють пуп'янками квіточків. Дана - щаслива. Лесик в шоці від того, що в будинку - цвіте, а в саду ще ні. Ну, а Леся Федорівна матиме після свят букет свіжого, вирощеного Даною бузку і магнолії)))))

]]>
Sat, 11 Apr 2015 11:52:23 +0300
Сила обіцянки))) http://briz.if.ua/blogs/394.htm http://briz.if.ua/blogs/394.htm Ранок. 8.00. - Мам, можна я в спальні мультики по ТЕТ подивлюсь? - Можна, але спустись на кухню - поснідати. Поснідали. 8.45. Я пишу НМК (Ірина Копистинська в курсі, що то таке)))), Лесик грається поруч машинками. 9.00 - Ой, йду я дивитися мультики в спальню, бо я ж обіцяв, що буду їх там дивитися по ТЕТ.

]]>
Thu, 19 Mar 2015 09:14:21 +0200
Цибулина зупка з капустою http://briz.if.ua/blogs/392.htm http://briz.if.ua/blogs/392.htm

Знайшла сьогодні чудовий рецепт ситного супчика, який ідеально підійде тим, хто дотримується посту. А у цю пору він ще й тому корисний, що є "куди діти" залишки квашеної капусти

Отже, подрібнила на кубіки трішки великого розміру цибулину, порізала на кубіки моркву (можна і на терці. але мої діти більше люблять в зупі їсти моркву кубіками).

В каструлі з товстим дном розтопила маргарин (на три літрову каструлю - 2 ложки маргарину) - додала цибулю і, увесь час помішуючи, посмажила до м'якости цибулю. Тут головне простежити, щоб не пересмажилось, залила водою, додала квашеної капусти, порізаної моркви і на маленькому вогні довела до кипіння. Насипала дві жмені вівсяної каші (такої, звичайної, як каже моя донька, "радянської"))).

Тим часом на ронделі підсмажила борошно до запаху горіхів))) - як каже автор цього супчика: "Точнее не могу написать, как почувствуете такой запах, поймете."

В зупку, що закипіла, всипала підсмажену муку, розмішала, накрила кришкою, виключила відразу, як закипіло знову.

На стіл подавала з дрібно посіченою мороженою зеленню (на фото видно пакетик із зеленню)))).

П.С. в сотейнику готується узбецький  плов: в нашій родині не всі постять.

]]>
Tue, 17 Mar 2015 14:38:36 +0200
Історія однієї хвороби http://briz.if.ua/blogs/374.htm http://briz.if.ua/blogs/374.htm 1 січня

Щоразу наприкінці року я намагаюсь усе погане залишити в минулому, щоб в прийдешнім році все було тільки добре. 2015 рік став великим винятком. Вперше за сорок літ біда в хату постукала заледве ми встигли відзначити прихід нового року - нашу 82-річну бабусю забрала "швидка" з діагноз "ішемічний інсульт". Права сторона напівпаралізова, ходити не може взагалі, сидить з нашою допомогою, самостійно сісти не може...

Бабусю на каталці з ренгену завозять в ліфт, я - за нею, мене ліфтерка не пускає, каже: "Ви здорова, можете і пішки піти". Тоді на це навіть уваги не звернула, розвернулась і пішла пішки на третій поверх. Згадалось це вже увечері, коли бігала вчергове за ліками і бачила, як з ліфта виходила здорова рум'янощока молодиця, яка мило щебетала щось з ліфтершою. Я піднімалась знову пішки, а в цей час на "моєму" третьому поверсі біля ліфта стояла жінка і чоловік в інвалідному кріслі - була б в іншому стані, точно б зупинилась, щоб простежити, коли за ними приїде язиката ліфтерка.

2 січня

Кажуть, біда сама не ходить: мене "скосила" ангіна, дякую, Lesya Dzundza, за хороший антибіотик, бо мені зараз справді аж ніяк не мжна хворіти. Але то все від нервів і переживань. Дякую тим, хто допоміг, чим міг - я в цей день заледве з ранку до бабусі приїхала, потім вже лежала сама пляцком у ліжку з температурою під 39 і з останніх сил обдзвонювала родину, щоб хтось пішов до бабусі в обід і на вечерю.

Дякую окремо золотій людині, нашому душпастору - отцю Івану Репелі. Він теж приїхав до моєї бабусі, довго в неї був, говорив з нею. Думаю, що їй наступного дня буквально на пару годин стало краще, бо вона жила тією думкою, що така свята людина до неї навідалась. І звідки в нього час і сили береться на всіх своїх прихожан: стільки всесвітньої любові в однії людині я більше ні в кого не зустрічала.

3 січня

От наші міські лікарні. я ще "розумію" "обов'язковий" благодійний внесок в 250 грн при поступленні хворої (хвороба, так, між іншим, хто ще не знає - з інсультом, в лікарню привезла її "швидка"), але вже - Бог суддя нашим медикам за це добровільно-примусове благодійництво. А ось платну стоянку я зрозуміти не можу. я їжджу в лікарню тричі на день - це три гривні з кожної поїздки. може, вже тоді абонемент якийсь запровадте для таких родичів, як я, які їздять як мінімум тричі на день, щоб своїх важко хворих годувати. Хтось щось робіть. нервуватись ще не маю ні часу, ні сил, але сьогодні вже злилась на гардеробщика.

4 січня

Мабуть, паркувальники міської лікарні читають фейсбук або БРІЗ, бо сьогодні на моє запитання, чи мені треба буде в обід знову платити, паркувальник відповів, що "ні, не треба, я Вашу машину відмічу в журналі".

Вже втретє за чотири дні мені в аптеках кажуть "алевмененемаздачі10(20,25)копійок". В них нема хворих і вони не знають, скільки коштують ліки.

Але сьогодні лікарняний рекорд побила санітарка.

Ми з мамою з ранку перед сніданком помили бабусю, причесали і хотіли трохи її підняти на ліжку, бо вона сповзла. Сил в нас нема: мама три роки тому сама ледве вижила після інсульту, а в мене - три кесерових операції. То ж просимо санітарку - допоможіть нам бабусю підтягнути до верху, бо ноги висять, а санітарка в крик: "Що? я вам тут як маю тягати ваших хворих? я після операції на грижу."

В палаті з бабусею лежить ще шість чоловік - безпорадні хворі, які не те що стояти на ногах,сидіти без сторонньої помочі не можуть. Є один дідусь старенький дуже свою бабусю кличе, то санітарочки і медсестрички з інших змін йому постійно кажуть: зараз Ваша жінка прийде, не сваріться, давайте подушечку піднімемо, давайте ми вас погодуємо... там любов відчувається в кожному слові, в кожнім русі. А сьогодні тому дідусеві за дві години, поки я була, то разів з 10 кричали: "Тимків (може, і Тимчук - я могла вже і забути), перестаньте стогнати, перестаньте кричати".

А він говорити не може, а справді дуже голосно стогне, то вже навіть я знаю, що він починає голосно стогнати, коли двері в палату відчинені: він лежить напроти дверей, може йому дує, може, просто дискомфортно, але достатньо тільки двері зачинити, він перестає стогнати.

5 січня

Дідуся, який стогнав, в палаті вже нема. Кажуть, що виписали додому.

В нашої бабусі з'явилась апатія. В принципі ця апатія ще вчора була, але не так ярко виражена. Сьогодні - гріше. Я її годую, а вона напівсидить у ліжку і навіть очі лінується відкрити. Лікуючий лікар каже, що її треба тормошити: заставляти рухатися, садити її у ліжку. Сильного параличу нема, бабуся просто лінується. Вона здається перед хворобою. То я їй під час годування співала пісеньку, яку наша Дана (4 рочки) придумала: "Жили у бабусі Лесик і Дануся. Лесик - хлопчик, Дана - дівка, двоє в капелюсі." Бабуся дуже сміється з пісні, просить ще співати, я їй обіцяю, що буду співати, але хай лиш очі відкриває. Вона слухається.

Чергова зміна у відділенні сьогодні - хоч до рани прикладай. Дуже добрі і гарні. З хворими так гарно говорять, до відвідувачів з розумінням.

Із підглянутого: на "рецепції" лікарні у працівниці на компьютері відкритий фейсбук: може, щось написати про неї?))))

А взагалі, я вже згадувала про гардероб в лікарні: два оголошення зустрічають відвідувачів: "вхід у відділення в халатах та одноразових бахілах. Відвідування хворих з 17.00 до 19.00" та "гардероб працює до 17.00". Я п'ятий день не можу зрозуміти, якщо теоретично відвідувачів на території лікарні ДО 17.00 не повинно бути, то чому ПІСЛЯ 17.00, коли вони з'являються, зачиняється гардероб? Ну, добре, після п'ятої вечора особисто ми речі залишаємо в своїй машині на стоянці, а ті, хто автобусами приїжджають, їм де залишати верхній одяг? Якась чиста совдепія, логістика якої керується принципом: рбочий день у всіх до п'ятої. а отже і в гардеробі також до п'ятої. Але для кого тоді він призначений?

6 січня

Бабуся сьогодні вже навіть сама з лежачого положення сіла. Щоправда, ноги ще не спускає з ліжка, та й піднялась, тримаючись за бортики ліжка, але вона так гарно сьогодні вже виглядала, що я їй казала, щоб вже вставала і йшла додому, бо я боюсь, що кутя у мене вийде не така, як її...

Святвечір в нашій родині завжди був особливо родинним: ми всі збирались в будинку у бабусі. Цього року вперше ми сидітимемо за столом без бабусі. Виздоровлюй, наша рідна.

7 січня

Хоч і сумно без бабусі на Святвечір було, але ранок Різдва був щасливим.

Сьогодні з ранку розповіла бабусі в лікарні вчорашню історію про те, як одна наша родичка напередодні Святвечора збільшувала собі губи пилесосом... Бабуся так сміялась, що попросилась додому, бо хоче на це подивитись. Я їй сказала, що ще не можна, бо вона ще слабка, а вона мене запитує: "А якщо я буду сама їсти, мене випишуть?" Я пообіцяла. І сталось чудо: бабуся їла сама, щоправда лівою рукою, бо права рука взагалі не жива вже. Якщо в перші дні вона правою рукою хоч трохи піднімала, то тепер права рука її не слухає, але й лівою рукою з'їла дуже швидко.

В палаті з бабусею вже четверо - двох чи виписали, чи перевели, - всі важко хворі, лежачі. Один чоловік істи нічого не хоче: йому санітарочка каже, що погодує, а він їй у відповідь: "Жінка прийде, то нагодує.". А санітарочка тихенько нам каже: "Його жінка не прийде, вона спеціально приходить після годування, каже, що він її не слухається, і просить, щоб ми його годували, що він нас швидше послухає." Якось "задурили" його, нагодували, заходить в палату чергова лікарка - зовсім ще молоденька, оглядає всіх, доходить черга до цього чоловіка. вона підійшла до ліжка, подивилась йому на руки, обличчя і піднімає ковдру, а він їй каже: "Що Ви там шукаєте? я одружений!!" Лікарка говорить: "Дивлюсь, чи у Вас пролежнів нема." А сама аж давиться від сміху і каже нам: "Старий, немічний, а теж ще щось собі на думці має")).

8 січня

Складіть свої руки до молитви за здоров'я моєї бабусі. Важкий кашель і висока температура не відпускають мене сьогодні до неї, допоможу їй світлою молитвою. * * * Хай Господь Ісус буде біля Тебе, щоб захищати тебе; в тобі, щоб берегти тебе; перед тобою, щоб вести тебе; позаду тебе, щоб підтримати тебе. Той, Хто живе і царює навіки вічні. Амінь * * * Ісусе Христе Боже наш! Коли хвора жінка з вірою великою доторкнулась до краю одежі Твоєї, вона стала здоровою. По вірі її Ти дав їй. З такою вірою і я вдаюся до Тебе, Лікарю всіх, допоможи рабі Марії в її недузі. Дай їй спокій душевний і силу тілесну, поблагослови її сном спокійним, а з ним і здоров'ям, і силою, і підійми її з ложа хвороби. Господи, ласка Твоя нехай буде над нами, бо ми надіємось на Тебе. Амінь

9 січня

Бабусі вже зовсім добре, її давно пора переводити з палати інтенсивної терапії в звичайну палату, але відділення переповнене. Всі ці новини я довідалась від мами, бо сама ще заслабка їхати провідувати бабусю.

Сьогодні - іменини у мого покійного вже дідуся. Пригадую, як в минулі роки на Святвечорах дідусь з бабусею любили розповідати нам історії зі свого життя, із життя наших прадідусів і прабабусь.

Одна із сімейних легенд згадалась сьогодні.

Замолоду бабуся моя була дуже гарна, за нею півсела бігало, але вона була дівкою роботящою та гоноровою. Як сама бабуся каже: "Може, не стільки того й гонору мала, скільки не мала часу на кавалерів, бо мама мої були дуже хворі, не вставали з ліжка після третіх родів, і я, як старша донька, з десятирічного віку гляділа двох молодших сестер своїх. Не до гульок мені було," - любила розповідати бабуся.

Сватався якось до неї панський синок - Ганя. Вона йому вже й згоду дала, але вийшло не по їхньому, бо дідусь вже на той час зробив свої аферу з бабусиним паспортом (якось розповім про це ще) і коли Ганя вівдвів бабусю до сільради, до виявилось, що у бабусі вже штамп "замужем" стоїть. І "замужем" вона саме за моїм дідусем виявилась - Степаном.

Було це 22 липня 1953 року, у вересні того ж року бабуся з дідусем зіграли весілля. А через 50 років до моєї сестри приходять свати:  хлопець, його батьки і його дідусь з бабусею. І виявилось, що дідусь того хлопця - то невдалий наречений нашої бабці.... Стільки часу минуло, а по нашому дідусю було видно, що він ще ревнує бабусю. Ось випили по першій, по другій, по третій.... І тут нашому дідусеві дають слово до тосту. А він каже: "Ось, Ганю, ти як замолоду був і собакою, і свинею, бо Гав (як пес) і рило (як у свині), так Гаврилом і залишився дотепер, а я, як був паном в степені, так і до старості дожив таким - Сте (степінь від) Паном."

З Днем Ангела, дідусю! Світла пам'ять! Дякую Тобі за добре виховання, за любов і неповторність!!

10 січня

Мама сьогодні дзвонила. Каже, що бачила у відділенні санітарку з "грижею": "Дивилась на мене, як на ворога, - жалкується мама, - може, Тобі не треба було про неї писати?" - "Щось Тобі казала?" - запитую. "Ні, - відповідає мама, - нічого не казала. Вона сьогодні обіди розвозила."

І правильно: хорошими кадрами розкидатись не можна, а їсти розвозити, то це таки не хворих піднімати, робота неважка, саме для післяопераційної сестрички.

11 січня

Бабусі зробили ренген.

Права рука в неї не рухається, ми вже не знаємо, що подумати. А тоді  січня вона сильно впала. Рука не напухла, але чомусь ж не рухається...

12 січня

Ренген показав невеликий вивих. Сьогодні хірург має до бабусі прийти.

Готуємо будинок до бабусиного повернення.

]]>
Sun, 04 Jan 2015 12:49:38 +0200
Феєрверки під час війни http://briz.if.ua/blogs/373.htm http://briz.if.ua/blogs/373.htm Третій день в соцмережах мусолиться тема "феєрверки-війна". Мовляв, краще ці гроші треба було віддати на АТО. Бажаю тим панам, хто таке радить, гроші, які вони витрачають на інтернет, щоб сидіти в соцмережах, віддати на АТО.

З особистого: У якомусь районному центрі Прикарпаття пару років тому був випадок: на весіллі запускали феєрверки, підключили, гості поставали, щоб споглядати... а воно не бахкає... хтось з родичів молодих підійшов до того "епіцентру запалювання", нагнувся, щоб щось поправити, а воно в цей час шандарахнуло. мужик йшов на весілля, а потрапив на власні похорони. після цього випадку я взагалі не сторонник феєрверків в домашніх умовах і якщо колись і буду запускати вдома феєрверки, то точно не сама, а найму для цього "специальнообученыхлюдей".

]]>
Sun, 04 Jan 2015 12:48:57 +0200
Засіб псевдолобізму - посередництво між значимими постатями http://briz.if.ua/blogs/360.htm http://briz.if.ua/blogs/360.htm Читаю і плАчу, бачу в отому псевлобісті, про якого пише книжка, - декілька наших місцевих діячів: як казав знайомий адвокат "щеки дуют, пузыри пускают", приплітають своє слово до кожної ініціативи чи кожного посту у ФБ: "мовляв, так, це ж ми ще починали..." або "о, у вас дуже гарна ініціатива - ми готові долучитись" тощо. При чому такі псевлобісти часто вимвляють МИ, але насправді навіть не мають ані гідної команди, ані впливової підтримки. Вони просто знають, що "або вийде допомогти", "або скажуть. що "соррі, Майкл, не вийшло - великий хабар чиновник хоче" (до прикладу)". З відчаєм і жахом ще рік тому дивилась як такі ділки маніпулюють людьми. Дуже рада, що туман розсіюється і цих людей все частіше видно і можна розпізнати у натовпі чи у соціальних мережах у коментарях. Бачу, що місцевих псевдолобістів вже і коментують рідше, і менше реагують на їхні заклики. "Засіб псевдолобізму - посередництво між значимими постатями, рідко зустрічаються у неформальній обстановці. "Псевдолобіст" відвідує кожного, до кого його пустять. У кінцевому підсумку саме через нього передаються "в експертних оцінках перспективи", здобуті у ході такого спілкування".

]]>
Fri, 21 Nov 2014 15:26:14 +0200
Рецепт жульєну http://briz.if.ua/blogs/352.htm http://briz.if.ua/blogs/352.htm М"ясо з грибами, приготоване в глиняних горщиках в духовці, дуже ароматне, ситне і виключно смачну страву. Їм можна урізноманітнити звичне меню або поставити на святковий стіл.

Вам знадобиться

Свинина - 1 кг Печериці - 0,6 кг Цибуля - 2-3 штуки Сметана - 200 грам Сир - 100 грам Вершкове масло - 1 столова ложка Борошно - 2 столових ложки Рослинна олія Сіль Чорний мелений пере

Інструкція

1.    У російській кухні це блюдо отримало назву жульєн з м"ясом і грибами. Слово "жульєн" або "жюльен" прийшло до нас з французької в кухні, де під ним розуміється особливий спосіб нарізки овочів - соломкою або тонкими кільцями (залежно від виду овочів). У нас жульєном стали називати страву з грибів, запечених зі сметаною під сиром. М"ясо з грибами в горщиках - це один з різновидів грибного жульєну.

2.    Перш, ніж готувати м"ясо з грибами в духовці, необхідно термічно обробити продукти. Зазначені пропорції продуктів розраховані на 4 горщика середнього розміру.

3.    Наріжте м"якоть свинини невеликими брусочками 2х4 см. Посоліть і поперчіть м"ясо за смаком. Розігрійте в глибокій сковороді рослинне масло і обсмажте м"ясо до золотистої скоринки. Потім налийте в каструлю трохи води і тушкуйте м"ясо протягом 30-40 хвилин, поки воно не стане м"яким. Підливайте в сковорідку воду в міру її випаровування, щоб м"ясо не пригорає. Замість свинини також можна використовувати телятину або куряче філе. Якщо ви вирішили використовувати куряче філе, то тушкуйте його приблизно 10-15 хвилин.

4.    Поріжте шампіньйони скибочками завтовшки 0,2-0,3 см. Порубаєте цибулю на дрібні кубики. Перемішайте гриби з цибулею і покладіть на добре розігріту сковороду з рослинним маслом. Коли з грибів почне виділятися вода, накрийте сковорідку з кришкою і тушкуйте гриби приблизно 10-15 хвилин. Потім зніміть кришку, посоліть і поперчіть гриби, ретельно все перемішайте. Обсмажуйте печериці протягом 5 хвилин. Потім додайте в гриби вершкове масло і борошно, ще раз все перемішайте і обсмажте гриби ще 5 хвилин.

5.    Тепер покладіть м"ясо з грибами в горщики, додайте сметану і все перемішайте. Посипте зверху тертим сиром. Кришками горщики закривати не треба. Поставте м"ясо з грибами в горщиках в розігріту до 180 градусів духовку на 10-15 хвилин. На гарнір до Жульєн з м"яса і грибів можна подати рис або відварену картоплю.

]]>
Fri, 31 Oct 2014 12:04:17 +0200
Рецепт сирників нашвидкоруч http://briz.if.ua/blogs/353.htm http://briz.if.ua/blogs/353.htm Знайшла рецепт. Перепощую собі у блог, бо дуже смакують.

Рецепт "проще простого", готовится быстро на раз, два. Дети сметают за один присест.

Ингредиенты: 400 гр творога смешать с  250 гр маргарина (натертого на терке), добавить  480 гр муки с 1 ч.л разрыхлителя  соль щепотка

Приготовление: Раскатать тесто и выдавить кружки.  Каждый кружок обмакнуть одной стороной в сахар, сложить пополам обсахарённой стороной внутрь, получившейся полукруг опять обмакнуть в сахар и снова сложить засахарённой стороной внутрь, одну сторону получившегося треугольника обмакнуть в сахаре.  На противень выложите печенье обсахарённой стороной вверх и выпекайте при темп. 180 град. 25 - 30 мин. до золотистого цвета.  Приятного чаепития!

]]>
Fri, 31 Oct 2014 12:05:14 +0200
Ми і без танків переможемо http://briz.if.ua/blogs/339.htm http://briz.if.ua/blogs/339.htm Лесик (6 років) дивиться на козаків на параді до Дня Незалежності: "Наші козаки тих бандитів (він так називає маскалів) і без танків переможуть".

Зі святом, Україно!

]]>
Sun, 24 Aug 2014 10:20:37 +0300
Працювати важче, аніж сидіти дома на дивані http://briz.if.ua/blogs/333.htm http://briz.if.ua/blogs/333.htm 7 серпня 2014 року. Я не знаю, чи буде цей день вписаний в історію України. Я не історик, і тим паче я не знаю, як саме він буде вписаний: "майданівці розігнали алкомайдан" чи "мєнти розганяють Євромайдан", або "Майдан-3 повстав"?

Дивимось новини. Емоції різні. Розуміємо того міського голову м. Києва, яки хоче, щоб столиця держави була гарною (принаймні так каже), двірники і інші комунальники обурені, що їм не дають прибрати Майдан... Майданівців (справжні? алкомайданівці? анти-майданівці?), які обурені мером і комунальниками....

І наш Лесик (6 років) дивиться сюжет по ТБ про сьогоднішні події на Майдані і коментує: "Так. Працювати важче, аніж сидіти дома на дивані"

]]>
Fri, 08 Aug 2014 10:54:25 +0300
Ти дівчинка. Ти не повинна гратися у війну http://briz.if.ua/blogs/332.htm http://briz.if.ua/blogs/332.htm Лесик (6 рочків) каже: "Я беру автомат і йду гратися у війну."  Дана (3 рочки): "Я з Тобою!!"  Лесик: "Ні. Ти дівчинка. Ти не повинна грати у війну. Навпаки, я Тебе повинен захищати."  Я їх люблю.

]]>
Fri, 08 Aug 2014 10:50:07 +0300
У що знову вступив народний депутат України від 84 ВО (Тисмениця, Галич) Володимир Купчак? http://briz.if.ua/blogs/317.htm http://briz.if.ua/blogs/317.htm Продовжую насолоджуватись інтересами нашим читачів) Вже сьогодні від ранку аж двоє (з різних ІР) читачів шукали через Гугл відповідь на запитання "В.Купчак в якій партії". І пошуки істини приводили їх на сайт www.briz.if.ua

А на брізі ми багато відкривали очі на цю тушонку зрадливу.

Чи прикарпатські народні обранці лоббіють інтереси нашого краю? В.Купчак - почесний гість на з'їзді Ліберальної партії Купчак повинен скласти мандат нардепа Нонсенс дня: зрадник і найгучніша тушка Прикарпаття очолив депутатську групу "Відродження держави" Суд відмовився захищати честь і гідність депутата Верховної Ради Депутат ВРУ від "Батьківщини" відкрито висловив свою позицію за Партію Регіонів Івано-Франківські свободівці осудили дії народного депутата від Об'єднаної Опозиції Будинок "тушки" Купчака облили червоною фарбою В Івано-Франківську закидали яйцями готель "Франц", який належить "нардепу-тушці" Володимиру Купчаку Володимира Приймака на керівну посаду ІФ ОДТРК лобіював нардеп Володимир Купчак Олександр Сич: "Зраду Купчака має бути піддано широкому громадському осуду" СБУ дасть відповідь, чи був держзрадою підпис Купчака під зверненням 148 нардепів до сейму Поляки відмовилися визнати Волинські події геноцидом У ВР порахували "тушок": 9 фактичних і 4 потенційні Івано-Франківські "свободівці" відхрещуються від "єдиного узгодженого" і всю відповідальність за його дії перекладають на .... громаду "Купчак - це політична повія... він падкий на гроші... майбутнього у нього нема - він в 35 років себе похоронив...", - В.Шкварилюк про вихід В.Купчака з фракції "Батьківщина" В.Купчак закликав своїх виборців до милосердя Опозиція мінус Купчак Шкварилюк підтвердив факт підкупу Купчака? Володимир Купчак вийшов з опозиції? "Молоді регіони" показали франківцям парламентських піаністів Івано-франківець звинуватив Яценюка у лицемірстві? Тарас Случик: "Батьківщина" отримала хороший стимул до самоочищення Кнопкодавство у ВРУ: епідемія перекинулась на івано-франківських депутатів Володимир Купчак "згадав", що він депутат Верховної Ради України За створення Лічильної комісії ВР проголосувало 6 нардепів від Прикарпаття В Івано-Франківській обласній раді - нові обличчя Прикарпатське лобі. Нардепи - хто вони? На Прикарпатті "єдиний узгоджений" кандидат пригрозив розстріляти своїх опонентів ]]>
Fri, 11 Jul 2014 10:13:15 +0300
Кепчук від Ольки http://briz.if.ua/blogs/316.htm http://briz.if.ua/blogs/316.htm Колись наша донечка на кетчуп казала "кепчук". Всі настільки звикли до цього, що часом теж казали кепчук. Потім вона виросла, навчилась читати і якось каже нам за обідом: "Подивіться на упаковці з кепчуком помилка: написано КЕТЧУП)". Ось і я собі думаю, чому це на упаковках із субІтексом написано субУтекс?:)

]]>
Wed, 09 Jul 2014 23:32:19 +0300
Нащо вам того хліба? Зима скоро, купіть краще шубу http://briz.if.ua/blogs/315.htm http://briz.if.ua/blogs/315.htm Тисмениця як вона є.

Три роки тому в Тисменицю переїхала жити моя франківська подружка. на роботу вона продовжувала їздити у Франківськ. Жила ще недовго, продукти закуповувала переважно у Франківську, в супермаркеті біля роботи, допоки чекала чоловіка.... А тут - вихідні. дома закінчився хліб, чоловік поїхав в село до родини - скоро не повернеться. збирається моя подружка і йде шукати магазин........ а там: "ШУБИ там, Хутро - там, Хутряні вироби - там".... розповідає подружка, що йшла довго, аж не витримала і в якогось газди запитує: "А де можна хліба купити?" А він їй: "нащо вам того хліба? зима скоро, йдіть до нас, шубу купите".

]]>
Wed, 09 Jul 2014 21:33:39 +0300
Чи є у Дзідзьо дівчина? http://briz.if.ua/blogs/309.htm http://briz.if.ua/blogs/309.htm Я вже писала якось, що деякий відсоток відвідувачів БРІЗа потрапляє на сайт через пошуковики. Відповідно, мене завше цікавило, ЯКІ ж саме слова чи фрази їх приводить на сайт. Хіт вчорашнього аналізу: "чи э у дзідзьо дівчина"))) - 2 переходи з Гугла))

]]>
Thu, 26 Jun 2014 08:36:48 +0300
Ефективна реклама в Інтернеті http://briz.if.ua/blogs/292.htm http://briz.if.ua/blogs/292.htm Для того, щоб ваша реклама в Інтернеті була ефективна, вам будуть необхідні дві передумови: рекламісти з доброю репутацією і ваша безперечна довіра таким фахівцям.

Я вже говорила, що Інтернет-реклама буває семи видів:

·         Банер на сайтах

·         Інформація в пошуковиках

·         Інформація в тематичних каталогах

·         стаття на інформаційних сайтах

·         стаття в блогах

·         спам-розсилка

·         сайтом-візитка

Додайте до цього ще рекламу у соціальних мережах.

Мою історію про те, як підприємець відмовився від рекламної кампанії через два дня від початку, ви можете прочитати в попередній історії. А сьогодні маю натхнення розповісти ще один приклад про БАНЕРНУ РЕКЛАМУ.

Банери ми з вами розміщуємо на сайтах для того, щоб підкріпити планову рекламну компанію. Банер повинен гармонічно вписуватися в той месідж, який ви доносите в рамках стратегії свого розвитку. Текст на банері повинен відповідати слогану вашої рекламної компанії, а кольори - корпоративному стилю. Основна функція банера - "заставити" інтернет-користувача клікнути на нього і таким чином здійснити перехід на ваш сайт. Я противник того, щоб давати на банері багато контактної інформації: телефони, адреси - це зайве.

Був випадок з рекламою фірми "Благо" на сайті www.briz.if.ua. Відповідно до медіа-плану, фірма рекламується у нас вже понад рік. За цей час змінилось кілька банерів - і статичних, і динамічних. Банери були насичені контактною інформацією - адресами, телефонами тощо. Але кількість переходів залишалась катастрофічно низькою, і ми розуміли, що обраний нами напрямок не відповідає потребам рекламної стратегії. Наприкінці минулого року було прийнято рішення замінити банер фірми на логотип. Переходи з банера-логотипа на сайт "Благо" зріс в енну кількість разів. Пояснень цьому є декілька. По-перше, логотип є статичним банером, а отже усі існуючі інтернет-браузери його "бачать", на відміну від флеш-банерів, адже у деяких користувачів в налаштуваннях стоїть заборона на перегляд флеш-малюнків, а отже вони не бачать на своїх моніторах такі банери. Читачі сайту, які заходять в інтернет через телефони, смартофони, планшети тощо теж незавждибачать динамічної реклами.

Отже замінивши інформаційно насичений флеш- банер на статичний банер з мінімумом інформації ми значно збільшили кількість переходів на сайт рекламодавця.

Стаття на інформаційних сайтах.

Якщо ви розміщуєте банер на сайтах інтернет-видань, то завжди підкріплюйте ефективність такої реклами розміщенням в їхніх стрічках новин свої піар та рекламні статті. Як правильно це робити - то тема для окремої розмови, але зазначу, що стаття з не менш трьома гіпер-лінками додасть відвідування вашому сайту.

Стаття в блогах.

Зараз існує багато сайтів зі своїми блогосферами, існують цілі інтернет-портали, де ви можете або безкоштовно, або за мінімальну ціну вести свій комерційний блог. І не кажіть мені, що у вас такий бізнес, про який щодня нема що писати. Бо писати завжди є про що. Блог - це щоденник. Ви можете розповідати цікаві історії про своїх клієнтів, можете давати поради (і це стосується не тільки юридичних фірм, будь-яка фірма, робота якої залежить від сезону, може давати поради: шино монтаж може нагадувати про те, коли і як варто міняти колеса, перукарня - про догляд за волоссям в залежності від пори року тощо), в блозі можна розповідати про свою участь у соціально-економічному чи культурному житті міста: стали спонсором фестивалю, провели акцію і таке інше.

Сайт-візитка

Так що в ідеалі Вам потрібно знати і пам'ятати, коли Ви вирішуєте почати рекламну кампанію в Інтернеті?

Перш за все вам потрібен свій сайт. Сайти бувають різні - це залежить від вашого розуміння інвестицій в інтернет-рекламу та від вашої цільової аудиторії.

Ви можете наняти на роботу прес-секретаря чи піар-менеджера, який буде щодня оновлювати ваш сайт або можете зробити статичний сайт-візитку - це ваш вибір і ваш бізнес.

Щодня з"являється дуже багато сайтів, в тому числі і івано-франківських. Тому я з регулярною періодичністю задаю пошук в гуглі "if.ua"і переглядаю новинки. Таким чином в 2009 році я натрапила на сайт Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу. Сайт мені видався цікавим, має свою власну стрічку новин, але в ній було ряд недолік. Перше, що кинулось в очі - відсутність дат біля новин.

Я через форму "зворотнього зв'язку" написала адміністратору сайту, що могла б допомогти заводу із веденням сторінки. Через пару днів мене зателефонували. Відбулась зустріч, яка вилилась в трьохрічну співпрацю. Щоправда, консервативному заводу важко було пояснити, що сайт таки треба змінити, тому я при підготовці матеріалів суто на сайт вручну дописувала дати розміщення інформації.

На сьогодні все.

]]>
Wed, 30 Apr 2014 10:06:01 +0300
Перелік питань на модульну контрольну № 1 до дисципліни "організація роботи прес-служби" http://briz.if.ua/blogs/287.htm http://briz.if.ua/blogs/287.htm Модульна контрольна робота № 1

(кожна відповідь - 5 бали, максимальна відповідь - 20 балів)

Варіант 1

1.     Що таке прес-служба. Які види прес-служб ви знаєте? Дайте розгорнуту характеристику.

2.     Упереджувальна функція прес-служб - механізм дії.

3.     Бекграундер - це:

а)  інформаційний матеріал, що представляє необхідну інформацію про профіль роботи організації, її продуктах і послугах, історії створення та розвитку.

б) короткий оперативний виступ перед пресою  відразу після важливої події.

в) інформаційний матеріал, що містить біографію керівника фірми

4.     На комерційне підприємство з виготовлення пральних машинок "Електролюкс" планується приїзд міського голови м. Івано-Франківська Віктора Андрюсовича Анушкевичуса. Напишіть: прес-анонс про приїзд від імені прес-служби міського голови.

- - - - - - - -

Варіант 2

1.     Назвіть функціональні особливості роботи прес-служби органи державної влади.

2.     Що таке інформаційний привід. Що може стати інформаційним приводом.

3.     Прес-реліз - це:

а ) аналітичний звіт прес-секретаря за матеріалами, опублікованими в пресі;

б) інформаційне повідомлення для публікації в пресі;

в) список представників преси, запрошених на прес -конференцію.

4.     На комерційне підприємство з виготовлення пральних машинок "Електролюкс" планується приїзд міського голови м. Івано-Франківська Віктора Андрюсовича Анушкевичуса. Напишіть: прес-анонс про приїзд від імені прес-служби підприємства.

- - - - - - - - - - - - 

Варіант 3

1. Законодавче особливості роботи прес-служби. Дотримання працівниками прес-служби органу державної влади Закону України про телебачення та радіомовлення.

2. Назвіть основні інструменти прес-служби.

3. Коротка, стисла в часі інструктивна зустріч журналістів з представниками офіційної структури - це:

а) прес-конференція;

б) брифінг;

в) презентація;

г) прес-тур.

4.  Напишіть прес-реліз про проведення модульної контрольної роботи №1 в групі РП-2012 Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького.

-- - - - - - - - - - - - - - -

Варіант 4

1.     Назвіть та розпишіть основні функції прес-служби громадської організації.

2.     Що таке прес-анонс, пресс-реліз, пост-реліз, пресс-пам'ятка.

3.     Перед початком прес-конференції всім присутнім журналістам обов'язково повинно бути роздано ...

а) Прес-реліз;

б) Довідка про річний баланс даної установи чи підприємства;

в) Фотографії учасників прес-конференції.

4.     Після успішної прес-конференції начальника обласної міліції до прес-секретаря підійшов відомий журналіст Богдан Скаврон з газети "Галичина" з проханням надати йому час для ексклюзивного інтерв'ю. Які дії прес-секретаря? Чи погодиться він на ексклюзив начальника міліції для найтиражнішої газети області? Якщо "так", то яким чином триватиме підготовка до інтерв'ю? Якщо "ні", то мотивуйте свою відмову.

- - - - - - - - - - - - - -

Варіант 5

1.     Що таке "прес-центр"? Дайте усі визначення терміну.

2.     Використання біографії відомих особистостей як інструменту прес-служби.

3.     Якщо у прес-конференції беруть участь кілька комерційних організацій, то прес-конференція повинна проводитися ...

а) В одній з цих організацій;

б) На нейтральній території;

в) У місцевій адміністрації.

4.     Ваша громадська організація проводить засідання "круглого столу". Які інструменти використовуватиме прес-служба для анонсування та популяризації результатів засідання?

]]>
Mon, 14 Apr 2014 21:49:55 +0300
Вивчення Копірайтингу як професійної дисципліни студентами напряму підготовки «реклама та зв’язки з громадськістю» http://briz.if.ua/blogs/281.htm http://briz.if.ua/blogs/281.htm Термін "Копірайтинг", англійською copywriting, походить від сполучення двох слів: "copy" - рукопис, текстовий матеріал, та "writing" - написання. Сам термін є неологізмом, тому в українських тлумацьких словниках його ще нема. Проте зустрічається в "Словнику іншомовних слів" [1], в "УСЕ. Універсальному словнику-енциклопедії" [2] та в  "Тлумачному словнику чужомовних слів в українській мові" [3].

За поданим у цих словниках визначенням, КОПІРАЙТИНГ - це професійна діяльність, написання рекламних і презентаційних текстів. Відповідно, фахівець з копірайтингу називається КОПІРАЙТЕР - спеціаліст, який пише рекламні та іміджеві матеріали, у тому числі слогани та назви торгових марок.

Копірайтинг має і інше, вужче, значення. В Інтернеті так називають процес створення унікальних статей з метою просування сайтів. Для уникнення плутанини в термінології інтернет-копірайтинг отримав визначення СЕО-копірайтинг, а фахівці, які пишуть статті для просування сайтів називають, відповідно, сео-копірайтерами.

Незважаючи на молодий вік терміну, копірайтинг як творчий процес має дуже древні коріння. Можна сміливо стверджувати, що копірайтинг виник разом з виникненням письмового мовлення. Попри це копірайтинг не відокремлювався в окрему дисципліну, а отже він не досліджувався як частина наукових знань. В Україні термін "копірайтинг" з"явився відносно недавно і прийшов у нашу мову з англійської. Водночас увесь процес становлення копірайтингу як професії відбувався як запозичений із російської вищої школи.

Вважається, що саме слово "копірайтинг" з"явилося в Америці наприкінці вісімдесятих років минулого століття. Тоді в одному з рекламних агентств вперше було введено посаду копірайтера, фахівця зі створення слоганів[4].

Ще донедавна в українській вищій школі "роботі з текстами" присвячували себе філологи, журналісти, фахівці видавничої справи та редагування.

Потреба вивчення копірайтингу як окремої спеціальності рекламної та піар-діяльності виникла саме з розвитком реклами. Інноваційні підходи до методів та інструментів просування товарів чи послуг потребували якісно нового підходу до написання текстів. Відповідно, одних знань та умінь філологів і журналістів виявилось мало, оскільки рекламні, іміджеві і пропагандистські тексти вимагають ширших навиків, аніж тільки мовна грамотність. Для підготовки ефективного тексту, перед яким стоїть зверх-задача "продати", на перший план виступили знання психології. Адже для копірайтера є дуже важливим розуміння  процесу сприйняття людиною друкованого тексту.

Дослідники теми емерджментності стверджують, що читаючи друкований текст, людина засвоює до ста біт інформації за секунду, коли ж вона, наприклад, переглядає відео зображення, то кількість інформації надзвичайно зростає [5].

Дослідники культурології наводять приклад про Міко [6]: одна людина протягом однієї-двох секунд читає текст, а інша протягом того ж часу дивиться відеозображення (наприклад, перші кадри художнього фільму). Припустімо, читач встиг прочитати фразу: " Постійно озираючись і розглядаючи все навкруги, Міко повільно йшов вулицею..." Глядач ж саме це (як Міко йде вулицею) встиг побачити на екрані. Тепер, щоб з'ясувати відповідну кількість отриманої читачем і глядачем інформації, поставимо їм хоча б кілька запитань:

o Хто такий Міко?

o Як виглядає вулиця, якою він іде (міська або сільська; сучасна, середньовічна, фантастична; широка або вузька (і наскільки саме) і т.п. можливі варіанти вулиці)?

o Як виглядають будинки на цій вулиці?

o Події відбуваються взимку чи влітку?

o Події відбуваються Вдень чи вночі?

o Світить сонце чи хмарно? Може, йде дощ або снів.

o У що одягнений Міко?

o Яка у нього зачіска і т.д.?

o Чи є на вулиці ліхтарі? А перехожі (дерева, транспортні засоби, рекламні щити...)?

o Навкруги тиша чи гомін? Чи співають, пташки (і які саме)?

Зрештою, запитання можна продовжувати, але їх уже, здається, було досить, щоб переконатися, що відповісти на них може тільки глядач. Бо глядач за однаковий час отримує незрівнянно більше інформації, ніж читач [6].

Отже робота копірайтера полягає в тому, щоб пам"ятаючи усі нюанси сприйняття людиною інформації, підготувати такий текст, який зможе дати максимальний ефект, адже реклама - це соціально-психологічне явище. На всіх етапах створення реклами ми повинні пам"ятати, що кожне наше слово, кожний штрих, кожен відтінок кольору підбирається з врахуванням потреб цільової аудиторії. Це зовсім не означає, що кожен копірайтер повинен бути психолог, але він повинен розумітися на основних моментах впливу слова, шрифту, кольору на людину.

Копірайтер своїм текстом має спонукати до дії: реципієнт, читаючи ваш текст, повинен захотіти: "Ага, це я маю зробити, щоб отримати те, що я хочу".

Копірайтинг - це творчість. В оволодінні цього фаху важливі не стільки теоретичні знання (хоча, як було зазначено вище, автор рекламних текстів повинен бути і філологом, і психологом), скільки практичні. Адже як і в будь-якому іншому виді творчості, мистецтво написання текстів - це лиш 10% таланту, а 90% - кропіткої праці.

Як висновок, варто зазначити, саме на особливість діяльності копірайтерів повинні звертати увагу викладачі цієї дисципліни, розробляючи навчально-методичні програми. Російський теоретик, викладач копірайтингу Кіра Іванова у своїх підручниках підкреслює, що "ніякий підручник не зможе навчити писати гарний рекламний текст, уміння приходить в результаті важкої праці і великих роздумів" [7,103]. Тому лекційна частина навчально-методичної програми з "Копірайтингу" повинна містити ту теоретичну базу, яка слугуватиме орієнтиром для майбутніх копірайтерів. У той ж час практичні заняття варто наповнювати завданнями і задачами з написання рекламних текстів. І якщо з теоретичною частиною все відносно просто: є терміни, які студенти повинні засвоїти, то з точки зору практичного курсу в українській науці недостатньо є матеріалу: переважно це несистематизовані випадкові статті в Інтернеті або в спеціалізованих журналах. На відміну від російської вищої школи, практичні посібники з курсу копірайтингу якої легко і придбати, і прочитати у всесвітній мережі [8, 6].

Список використаних джерел:

1. Словник іншомовних слів, за редакцією члена-кореспондента АН УРСР О. С. Мельничука - 1-е видання, Київ: Головна редакція "Українська радянська енциклопедія" (УРЕ), 1974 - 776 с.

2. УСЕ, Універсальний словник-енциклопедія - 2-е видання, доповнене, Київ: "Всеувито", Львів: "Атлас", 2001 - 1575 с.

3. Сліпушко О.М., Тлумачний словник чужомовних слів в українській мові. Правопис. Граматика. Київ: "Криниця", 1999 - 511 с.

4.Вікіпедія [електронний ресурс]. - режим доступу: Вікіпедія

5. Графічний та аудіовізуальний способи передачі інформації [електронний ресурс]. - режим доступу: readbookz

6. Морально-правова культура мораль І право як механізми регуляції культурної життєдіяльності людини [електронний ресурс]. - режим доступу: Культура

7. Иванова К. "Копирайтинг: секреты составления рекламных и PR-текстов. 3-е изд., обновленное и дополненное."/Иванова К. - СПб.: Питер, 2011. - 121 с.

8. Брукс П. Копирайтинг: как написать рекламу, которая будет продавать / П. Брукс. - М. : Бератор Паблишинг, 2005. - 128с.

9. Що таке інтернет-реклама [електронний ресурс]. - режим доступу: http://briz.if.ua/blogs/112.htm

]]>
Tue, 01 Apr 2014 11:44:19 +0300
Не шукайте чорних кошенят в офісі Кийавіа http://briz.if.ua/blogs/230.htm http://briz.if.ua/blogs/230.htm Вивчаємо вже тиждень статистику сайту Івано-Франківського відділення Кийавіа.

Веселимось не по-дитячому:)

Директор регіонального відділення Леся Дзундза може відкривати своє агентство з креативу, але зараз не про їхній сайт і не про Лесю, а про пошуки в гуглі.

Я ще розумію, коли хтось шукає в гуглі "авіаквитки Івано-Франківськ" - з цим зрозуміло. Навіть зрозуміло, коли гугл "відправляє" на http://kiyavia.if.ua/ за пошуковими запитами "Автобусні перевезення Краків-Івано-Франківськ" чи "купити залізничні квитки" - бо в касі Кийавіа справді можна придбати і автобусні, і залізничні квитки (як каже моя коліжанка, "добре, що квитки на поїзд можна купити в центрі і не треба їхати на вокзал").

Але сьогодні дядько гугля відправив когось на сайт http://kiyavia.if.ua/ з пошуком "Чорні кошенята. Продаю. Івано-Франківськ"... ЯК?:)))) шок....)

]]>
Sat, 02 Nov 2013 21:36:41 +0200
Вулицю Юності в Івано-Франківську перерили екскаватором http://briz.if.ua/blogs/218.htm http://briz.if.ua/blogs/218.htm "Свіжі враження"від вулиці Юності.

Їдемо з малим Лесиком (5 років). Машиною трясе і кидає на ямах.... По зустрічній їде екскаватор.

Лесик: "О, мамо, бачиш, чого ями? то вони копали ескалатором ями, а закопати забули."

А потім вголос міркує: "У Франківську забули закопати ями, в Росії забули, в Китаї - не забули, закопали, і в Америці закопали." Вклинююсь в його міркування (цікаво ж, звідки він знає про якість доріг в Америці чи Китаю?)): "А у Франції - ями закопали?". Лесик відповідає: "Не знаю, я ще в Франції не був. В Китаї був - на чорному джипі їздив туди, в Америку на кораблику плив, а у Франції ще не був..." (занавіс).

Це наша не перша подорож Юністю: "Асфальт - важке слово"

]]>
Tue, 01 Oct 2013 00:54:50 +0300
Зруби з рису - рецепт http://briz.if.ua/blogs/210.htm http://briz.if.ua/blogs/210.htm У великій родині їсти вариться багато. Великі порції. І тому, буває, залишається порція-друга гарніру. Що з ними робити, адже на всю родину "на завтра" цих порцій не вистачить, а викидувати - шкода. 

Я призвичаїлась робити з таких залишків різні смаколики.

Ось сьогодні на вечерю я зробила "рисові зруби".

Розігріла молоко, всипала до нього тертий твердий сир (я даю  з розрахунку 1:1). Змішала, перемішувала, допоки сир не розплавився (до речі, таким чином можна робити і домашній плавлений сирок, але про це якось згодом). Додала рис. Гарно перемішала, дочекалась допоки із суміші випарується зайва рідина.

Потім вистелила на фольгу пергаментний папір, виклала суміш, закрутила рулет. Коли воно остило, то поставила ще на годину в холодильник на верхню полицю.

Перед подачею на стіл - витягнула, нарізала ковбаску на зруби.

Перед тим як посмажити, кожен шматочок обваляла спочатку в борошні, потім в яйці, потім у панірувальних сухарях.

Обсмажила з усіх боків до золотистої скоринки.

Смачного:)

П.С. до речі, після приготування цього блюда залишилися в тарілках мука і взбиті яйця. Ви думаєте, я їх висипала в смітярку?:) Ні, я пішла на город, зірвала два баклажанчика. Порізала їх на тоненькі скибочки і, обвалявши їх в муці-яйці, посмажила.

Тепер вже точно - смачного)

]]>
Sat, 24 Aug 2013 21:15:45 +0300
Вечеря нашвидкоруч - рецепт http://briz.if.ua/blogs/209.htm http://briz.if.ua/blogs/209.htm Ось мене часто запитують, що я своєму чисельному сімейству готую на вечерю, коли нема ніяких продуктів. Ну, мій улюблений жарт на цю тему: "Коли нема ніяких продуктів в холодильнику, то я йду на город)".

Але якщо серйозно, то ось зробила апетитну вечерю з тих продуктів, що були під рукою і на городі.

Отже, три невеличкі цибулі і чотири болгарських перця порізала соломкою, помідори порізала на кубики (можна ошпарити і зняти шкірку, але я з цим не бавилась - помідори з власного городу, з них навіть шкірку шкода викидати))).

На олії підсмажила спочатку цибулю, коли вона стала м'ягенькою, то додала порізаного перцю - вони разом потушились майже п'ять хвилин, потім дала помідори. Поки воно все тушилось - взбила вінчиком чотири яйця, потерла на великій терці домашній сир і трохи потерла твердого сиру, поперчила і вилила цю суміш в рондель до овочів. накрила кришкою. хвилин 15 воно потушилось. Розрізала як піцу виклала на тарілку, прикрасила половинками жовтих і червоних помідорів, приправала дрібно нарізаним укропом. Вийшло апетитно, ситно, швидко і це все з того, що "було під рукою")))) Смачного вам! 

]]>
Sat, 24 Aug 2013 16:53:35 +0300
Мої демотиватори http://briz.if.ua/blogs/207.htm http://briz.if.ua/blogs/207.htm Коли на очі потрапляє цікава цитата, то невільно "примірюєш" її на себе, своє життя, свою сім'ю, своїх друзів.

Таким чином народжуються власні демотиватори.

Їх треба десь зібрати  в одному місці, то ж хай цим "одним місцем" буде БРІЗ.

]]>
Sat, 24 Aug 2013 16:40:30 +0300
Смачний супчик "Затирка" - рецепт http://briz.if.ua/blogs/208.htm http://briz.if.ua/blogs/208.htm У пошуках нових рецептів вчора натрапила на безподобно смачну зупу "Затирка".

Шукала новий рецепт, бо відварювала корейку на буженину і залишився дуже смачний бульйон - треба було щось з ним придумати... Отож, при наявності готового бульйону (можна, мабуть, це все і на "кубіках Маггі" робити)...

Перший кроком порізала цибулю і моркву і поставила тушити на рондель під кришку. Бульйон поставила на вогонь, коли підігрівся, то насипала туди порізану картоплю. Тим часом, поки картопля вариться в бульйоні, то збила одне яйце, додала півсклянки молока, добре розмішала. Затерла цю суміш з мукою (хто робить пироги, той в курсі, які "скатиші" з тіста інколи виходять, коли тісто липне до рук, а ти намагаєшся їх скатати). Ще одне яйце збила окремо.

ДАЛІ: тушену цибулю і моркву додала до картоплі, дала лавровий лист, засипала скатишів (пам'ятайте, що це тісто -отже воно у воді розбухне і частину води вбере в себе, тому скатишів краще дати менше, аніж "переборщити" з ними), залила збитим яйцем, посолила, поперчила.

ХВИЛИН П'ЯТЬ ЦЕ ВСЕ ТРОХИ ПОМІШУВАЛА ВЕЛИКОЮ ЛОЖКОЮ, ЩОБ НЕ ПРИСТАЛО ДО ДНА.

Далі дала дрібно порізаної зеленої цибульки, дві ложки сметани, накрила кришкою і воно так ще 5-10 хв. постояло на маленькому вогні...

Ви знаєте, я взагалі звикла до смачної їжі. Сама люблю готувати, але мені видається, що ця зупа - це найсмачніша перша страва, яку я колись їла.

]]>
Sat, 24 Aug 2013 16:48:08 +0300
Казка про перукаря (переклад з італ.) http://briz.if.ua/blogs/200.htm http://briz.if.ua/blogs/200.htm Одного разу прийшов квіткар до перукаря постригтися. Коли прийшла черга платити, перукар сказав: "Я не можу взяти гроші. На цьому тижні я стрижу на громадських засадах ". Квітник подякував його і пішов. Наcтупного ранку, коли перукар прийшов відкрити свій заклад, перед дверима він знайшов лист подяки і дванадцять троянд.

Потім прийшов постригтися пекар, але коли він хотів заплатити, перукар сказав: "Я не можу взяти гроші. На цьому тижні я стрижу на громадських засадах ". Пекар, задоволений, пішов. Наступного ранку перукар виявив біля дверей лист подяки і дванадцять тістечок.

Прийшов стригтися сенатор і коли зібрався платити, перукар знову-таки сказав: "Я не можу взяти гроші. На цьому тижні я стрижу на громадських засадах ". Сенатор зрадів і пішов.

Наступного дня, коли перукар прийшов на роботу, біля дверей стояло дванадцять сенаторів, десять депутатів, п'ятнадцять радників, мер і кілька міністрів, дружина мера і шість дітей - всі на безкоштовну стрижку.

У цьому, дорогий мій друже,  і полягає різниця між звичайними людьми і членами групи "чесних" людей, які нами керують ...

Будь ласка, на наступних виборах голосуй уважно і з чистою совістю.

Вирішувати тобі:

1. Звичайний злодій краде речі: гроші, годинники, ланцюжки, автомобілі, мобілки і ще всяку нісенітницю.

2. Злодій-політик краде більше: здоров'я, житло, освіту, пенсії, відпочинок, роботу, а також совість.

1. Перший злодій вибирає тебе.

2. Другого злодія обираєш ти.

Подумай!

З найкращими побажаннями,

ПЕРУКАР

]]>
Sun, 11 Aug 2013 23:33:06 +0300
Несподівані гості = хто вони?:) http://briz.if.ua/blogs/178.htm http://briz.if.ua/blogs/178.htm Історія про те, як в мене з'явилась пароварка - це банальна історія, нічого цікавого в ній немає. Місяць вона в нас займала центральне місце на кухні, ми дивились на неї і думали: "Що з тобою, Дона Бейджа, робити?" Річ у тім, що нам її привезли друзі з Італії, фірма-виробник маловідома в Україні, інструкція виключно на італійській... загалом невесело, а з врахуванням, що це наша перша пароварка в житті, то взагалі - сумно...

Але сьогодні виявилось трохи багато вільного часу, то ж вирішила, що не покину інтернет, допоки не навчусь Доною Бейджою користуватися. В своїх пошуках знайшла якийсь сайт, де дуже доступно написані рецепти і способи готування їжі в пароварці... Сайт має кілька рубрик: "на завтрак", "на обед", "Детское меню"... біля назви кожної рубрики вказано кількість переглядів. Читаю, до прикладу:

"на завтрак" - 2134 просмотра (ДВІ ТИСЯЧІ 134 перегляди),

"диетическое" - 335 просмотра (ТРИСТА 35 переглядів),

"на полдник" - 18057 (ВІСІМНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ 57 перегляди).... 

.....найбільше - 231444 (більше двухсот тисяч!!!))) має переглядів рубрика "нежданные гости"))))

]]>
Sat, 13 Jul 2013 16:49:56 +0300
Тут травичка, тут дорога, а тут - ріпак http://briz.if.ua/blogs/159.htm http://briz.if.ua/blogs/159.htm Лесик (пам'ятаєте, йому - 5 років) складає з конструктора Лего якісь гаражі, будує будинки, проводить між ними дороги: бере зелене полотно Лего - "це буде травичка", бере сірі довгі полотнища, скріплює навколо "травички" - "це буде дорога".... "Дороги" виявилось дуже багато, тому в середині "зеленого кварталу" виявилась пляма. Чуємо коментарі Лесика: "Тут травичка, тут дорога, а тут - ріпак, він всю корисну травичку з'їв і тепер на цьому кусочку нічого не росте."  - - - - - -

П.С. тема шкідливості ріпака чомусь дуже його зачепила: він випадково почув кілька місяців тому передачу про шкідливість ріпака, слухав її, роззявивши рота. А якось їхали до друзів в Тисменицю, а вздовж траси - жовті поля, то Лесик, коли довідався, що "оці жовті квіточки -ріпак", всю дорогу переказував нам ту передачу.

Автор фото: Ігор Маслов

]]>
Fri, 24 May 2013 23:38:50 +0300
Гасла свободівців - вічні http://briz.if.ua/blogs/153.htm http://briz.if.ua/blogs/153.htm Читаю сьогодні в нас ж на БРІЗі інформацію про івано-франківських депутатів бютівців-кнопкодавів.... Не дивуюсь їм, то - "велика політика".

Шлемко ще так собі - не дуже публічна людина, але пані Сікора ще недавно хвалилась, що вона відкрита до спілкуванні і сторінку у ФБ веде особисто. Цікаво, скільки буде до неї запитань за сьогоднішній вечір? Чим оперуватимуть, щоб і цього разу довести виборцям, що то все - "брудні інсуніації влади".

А свободівці ще в 2007 році попереджали:

"Всеукраїнське об'єднання "Свобода" засуджує (по тексту там інакше я ж відсебятину напишу: ФАКТИЧНЕ) встановлення двопартійної системи - Регіони та БЮТ. Далі - вибори Президента не всенародно, а у Парламенті. Наслідок - довічне правління олігархічних антинаціональних кланів.

Відбулася банальна гендлярська оборудка - фракція БЮТ в обмін на ухвалення ситуативно вигідних їй законів (....) перебрати всю повноту влади в Україні. Стало очевидним, що державні, загальнонаціональні інтереси легко розмінюються на вузькопартійні і дріб'язкові". 

Цитата вирвана з Заяви >>>>>>>

]]>
Wed, 15 May 2013 21:45:20 +0300