Креативний розвиток — для пошуку талантів


У Городенківському районі — один із найвищих на Прикарпатті показників (67 %) охоплення дітей дошкільною освітою — дитсадки відвідує тут понад 1400 малюків (на 60 тисяч населення), практично всі п’ятилітні діти отримують підготовку. За роки Незалежності не був перепрофільований чи знищений жоден із закладів.

Як розповідає методист районного відділу освіти Наталія Попович, усі з 34 ДНЗ працюють круглорічно. Звичайно, нелегко громадам із зазвичай куцим місцевим бюджетом утримувати дитсадки. В кожному населеному пункті по-різному вирішується питання їх матеріального забезпечення. Подекуди, в невеликих селах, створено комплекси школа-дитсадок. Окрім державної дотації, надходить благодійна допомога від керівників підриємств, меценатів. У дванадцяти дитсадках вдалося замінити вікна й двері на нові завдяки участі в проектах розвитку громад, встановлено малозатратні котли для автономного опалення.

Не менш важливо, щоб малечу приводили до закладу не лише перебути час, коли батьки на роботі, а й дати їм належні навички та знання. Не раз довелося бувати в сільських дитсадках (у райцентрі, зрозуміло, рівень навчально-виховного процесу традиційно вищий), то переконувалася, що педагоги-дошкільники допомагають маленьким освоювати навколишній світ, привчають до порядку й дисципліни.

Ведеться цікава гурткова робота. В кожному закладі є й духовні куточки.

А ось днями відвідала ДНЗ «Барвінок» приміського села Котиківки. Насамперед вражає сучасний ігровий майданчик, споруджений завдяки спонсорській допомозі депутата Івано-Франківської обласної ради Василя Матійчика. Сюди приїжджають, щоб перейняти досвід щодо креативного розвитку малечі: є чимало роздаткового матеріалу, цікавих методичних розробок. Цікава методика використання підручних матеріалів як для навчання, так і для ігор.

Багато роблять для креативного розвитку малечі і в міських дитсадках. Так, музичний керівник Городенківського ДНЗ «Зірочка» Надія Дутка розповідає, що на заняттях дітям дуже подобаються шумові інструменти: бляшанки з-під солоких напоїв, наповнені то крупами, то камінчиками, то різноманітним насінням. Виявляється, гречка й квасоля мають доволі цікаве звучання! А ще цьому дитсадку можна побачити поробки із солоного тіста: дітям дуже подобається ліпити з нього фігурки, та ще й, висушених, розфарбовувати їх. Є рахівнички із барвистих корків, кошички з цукеркових обгорток, а також — весела ялинка із пластикових пляшок. А вміють педагоги — навчать і дітей. 

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ,

підписатись на блоги від Людмили Стражник.



24 Липня 2012 p.
©http://briz.if.ua/