Блоги на БРІЗ | ВІП АВТО http://www.briz.if.ua/blogs/31 Блогер ВІП АВТО http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c) briz.if.ua Sat, 27 Feb 2021 17:25:11 +0200 CMS 1 Мити автомобіль взимку потрібно! http://briz.if.ua/blogs/88.htm http://briz.if.ua/blogs/88.htm Дискусії про те, чи варто мити автомобіль узимку, не вщухають, напевно, із часів появи автотранспорту, здатного в принципі пересуватися при мінусових температурах. Якщо вже займатися мийкою автомобіля в зимовий період, то робити це потрібно грамотно, у відповідних умовах і з застосуванням сучасних засобів автомобільної косметики - ефективних і безпечних. Що ми можемо купити й зробити самостійно? Придбати хорошу рідину для миття стекол, засоби, що запобігають замерзанню замків, а також м"яку зручну щітку для змітання снігу з кузова (не повинна дряпати лакофарбове покриття), шкребок з гумовою насадкою для очищення від льоду й снігу. Бажано ще купити надійну лопату - не відкопавши автомобіль із замету, можна не доїхати не тільки до автомийки, але й до роботи чи домівки.

Все інше набагато простіше (і, як це не дивно, дешевше) довірити професіоналам. Що й пропонує мийка "VIP авто" Івано-Франківська для того, щоб автомобілі клієнтів справно служили й чудово виглядали в зимовий час. Це - повний набір автомобільної косметики - для будь-яких матеріалів, обробку автомобілів в ідеальних умовах з найточнішим дотриманням інструкцій компаній, що випускають усілякі засоби й суміші, і виконання вимог концерну-виробника автомобіля по догляду за ним.

Затримаємося на деяких косметичних засобах для догляду за автомобілями, використання яких стає особливо актуальним у холодну пору року. Насамперед, це суміші, що допомагають боротися з мікроскопічними тріщинами, що запобігають замерзання в них вологи з наступним її розширенням, що збільшує наявні невеликі ушкодження. Такі запобіжні заходи допомагає приймати поліроль для лакофарбового покриття автомобіля на основі воску або поліфлона. Обов"язково варто доглядати за гумовими ущільнювачами, які в мороз стають тендітними, деформуються - їхня працездатність підтримується за допомогою сумішей, що надають гумі пружність і пластичність. Є спеціальні кондиціонери для гуми , засоби по догляду за покришками. Крім здатності протистояти волозі, морозу й хімічно активним речовинам, вся ця косметика надає поверхням автомобіля водо - і грязевідштовхувальні властивості.

Відповідь очевидна - узимку автомобіль мити необхідно. І не тільки мити, але й професійно обробляти захисними сумішами.

 

http://tosacar.ru  

]]>
Mon, 31 Dec 2012 17:27:49 +0200
Як правильно гальмувати на ожеледі: три прийоми від експертів http://briz.if.ua/blogs/87.htm http://briz.if.ua/blogs/87.htm Ожеледиця - штука небезпечна, навіть для повнопривідних машин: гальмуємо на початку вулиці, а зупиняємося - на сусідній...

А що ж робити тоді власникам авто з переднім і заднім приводом? Як гальмувати і як уникнути аварій? Ось поради фахівців, узагальнені сайтом m2motors.com.ua:

Для екстреної зупинки на слизькій дорозі можна використовувати три прийоми гальмування: • комбіноване (гальмо з газом); • переривчасте; • ступінчасте гальмування.

Комбіноване - зручний і надійний спосіб гальмування. Здійснюють його при включеній передачі шляхом плавного зменшення частоти обертання колінчастого валу з одночасним використанням гальма. Двигун при цьому грає дуже важливу роль. Всім відомо, що на слизькій дорозі юз настає при найменшому необережному натисненні на педаль гальма. У такій ситуації першими зазвичай блокуються задні колеса, що спричиняє замет. А що задні колеса у багатьох автомобілях пов'язані з двигуном, це можна використовувати, щоб зробити гальмування плавним. Сили інерції обертових деталей двигуна, зчеплення, коробки передач опираються різкій зупинці і тим самим згладжують результати необережного грубого натискання на педаль гальма. Крім цієї "допомоги" двигуна при скиданні "газу", оберти колінчастого валу знижуються, чим через агрегати трансмісії створюється уповільнююче зусилля на колеса. Діючи разом з двигуном, водій вже тільки пригальмовує.

Під час переривчастого гальмування водій сильно натискає на педаль гальма, а потім на межі юза миттєво відпускає її. Якщо колеса при цьому і заблокувалися, то потім вони все одно встигають розкрутитися і знайти зчеплення з дорогою. Після того як замет або юз припиниться, слід повторити натискання на педаль гальма, але вже трохи слабше - це запобігає блокуванню коліс. При такому способі гальмування водій більш уважний, щоразу натискаючи на педаль. Такі прийоми гальмування не дозволяють колесам постійно ковзати, тому гальмівний шлях у автомобіля буде набагато коротшим. Варто відзначити і те, що при цьому способі гальмування повертати кермо потрібно тільки на етапі "відпустив", коли педаль гальма не натиснута і колеса вільно обертаються. І запам'ятайте: гальмо - кермо - гальмо - кермо - найефективніший спосіб зупинки на слизькій поверхні у поєднанні з одночасним ухиленням від небезпеки у критичній ситуації. Таким чином водій повністю контролює автомобіль, одночасно роблячи необхідні маневри і в той же час гальмування.

Ступінчасте гальмування - це спосіб, найкращий для досвідчених водіїв. Він відрізняється від переривчастого лише тим, що при розгальмовуванні педаль відпускається не повністю, а частково. Нога весь час на педалі, готова трохи послабити тиск при блокуванні коліс, щоб потім придавити гальма. Це тонка робота, але вона стане вам доступною після тренування на безпечних майданчиках.  

http://expres.ua

]]>
Fri, 14 Dec 2012 10:53:45 +0200
Автомобільний рух взимку: що готує нам погода? - АВТОЦЕНТР http://briz.if.ua/blogs/84.htm http://briz.if.ua/blogs/84.htm Досвідчені водії добре знають, а новачки здогадуються, що автомобільний рух взимку - справа складна.

Адже зимова дорога сильно залежить від погодних умов. Якими вони будуть прийдешньої зими? Про автомобільний рух взимку в умовах майбутньої зими кореспондентові "Автоцентр" розповів начальник Гідрометцентру МНС України, кандидат географічних наук Микола Кульбіда. "Якщо проаналізувати зміни кліматичних умов, які відбулися в Україні впродовж останніх 20 років, - зауважив головний метеоролог країни, - то можна помітити, що так званий холодний період року значно потеплішав. Так, протягом 2001-2012 років періоди з листопада по березень на території України мали стійку тенденцію до плюсових аномалій середньої місячної температури повітря. Тим не менш, варто лише згадати торішні лютневі морози, і відразу стане зрозуміло, що зима може піднести несподівані сюрпризи, які здатні зіпсувати і дороги, і настрій автомобілістів ".

За словами Миколи Івановича, загальний температурний режим зими 2012-2013 рр. може характеризуватися як теплий, навіть дуже теплий. Зрозуміло, з урахуванням тих іноді досить відчутних атак холоду, без яких не обходиться жодна українська зима. Морози 25-30 градусів можливі, однак вони будуть, як правило, нетривалими. А з прогнозом середніх температур по регіонах України читачі можуть ознайомитися, наприклад, на сайті "Синоптик".

Багаторічний життєвий і водійський досвід підказує авторові, що сніг взимку теж буде випадати, причому не завжди саме в ті дні, коли до цієї події підготуються комунальні і дорожні служби. Загалом, якщо до згаданого додати ще й обов'язкові тумани, то перспектива водіння в зимових умовах наповнюється тривожно-хвилюючим передчуттям екстриму. Тому представляється необхідним дати колегам-автомобілістам кілька, можливо, тривіальних, але все-таки корисних порад щодо правил зимової їзди.

Правило перше - рухатися по дорозі зі швидкістю, яка дозволяє водієві зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги. Особливо слід пам'ятати, що в умовах туману перспектива збільшується, тобто відстані до інших учасників руху оманливо здаються збільшеними.

Правило друге - дистанція повинна бути безпечною. Існує багато способів вибору безпечної дистанції, проте кожен водій керується власними знаннями і досвідом водіння. Головне - не "зависати на хвості" транспортного засобу, що рухається попереду.

Правило третє - не допускати помилок при проходженні поворотів. Все просто: до повороту - знизити швидкість до безпечної, на повороті - різко не обертати кермом, у міру виходу з повороту - плавно збільшувати швидкість. Адже зимова дорога може внести в струнку теорію руху несподівані поправки. Так, наприклад, можлива ситуація, коли машина на повороті раптом перестане слухатися керма. Вихід - плавно зменшити подачу "газу", ні в якому разі не чіпаючи педалі зчеплення і гальма, щоб уникнути занесення задніх коліс або зносу передніх. До слова сказати, на слизькій дорозі "влетіти" в занос іноді простіше, ніж навіть на узвозі. У загальному випадку занесення вирівнюється припиненням гальмування або уповільненням та доданням автомобілю прискорення, а при великому відході машини від траєкторії руху - ще й поворотом рульового колеса у бік заносу задньої частини автомобіля.

Правило четверте - ніяких різких рухів кермом або педалями, всі дії з керування автомобілем повинні бути плавними, але впевненими. Тобто, найменше відхилення автомобіля від заданого курсу повинно негайно супроводжуватись корегуванням кермом, а, якщо потрібно - газом. Якщо стабілізувати автомобіль кермом не вдається, то на заднеприводному автомобілі слід плавно зменшити подачу палива, а на передньопривідному - плавно додати газ, не допускаючи пробуксовки ведучих коліс.

Можливо, комусь здасться зайвим нагадування про те, що і в "теплу" зиму автомобілю необхідні витратні матеріали таки зимових сортів, тому слід завчасно подбати і про них. Загалом, не так зима страшна, як наша непідготовленість до неї, тому - все в наших руках. Вперед по мерзлому асфальті!

]]>
Tue, 04 Dec 2012 20:44:31 +0200
Як вибрати автомагнітолу http://briz.if.ua/blogs/75.htm http://briz.if.ua/blogs/75.htm Ми вже перестали сприймати автомобіль просто як засіб пересування і намагаємося зробити проведення часу в ньому максимально комфортним і приємним. Та й складно сьогодні собі уявити автомобіль без музики, нехай навіть найпримітивнішого приймача. Багато меломанів, купуючи  нове авто, невдоволені якістю звучання штатної автомагнітоли, до того ж прогрес в автозвуці не стоїть на місці, так що питання про вибір головного аудіо пристрою ще довго буде актуальним.

Як вибрати автомагнітолу: підтримувані формати (CD/MP3/DVD)? Визначальним чинником при виборі автомагнітоли буде можливість підтримки тих або інших форматів музики. Звичайно, про касетні автомагнітоли вже не варто і заїкатися, і, незабаром, CD -магнитолы також стануть предметом автораритету.

Проте нині найпоширенішими є CD -автомагнитолы, в основному, із-за своєї доступної ціни, а також надійності і практичності. Якщо постає питання: "Як вибрати автомагнітолу?", а розщедритися на дорогій девайс у вас не дуже вийде, можна придбати CD -магнитолу з МР3-декодером (хоча такий головний пристрій і буде коштувати дорожче звичайної CD -магнитоли), завдяки ньому вдасться вміщувати більшу кількість пісень на один диск, до того ж, відтворюватимуться диски, записані на звичайному домашньому комп"ютері.

Якщо фінанси дозволяють, то при виборі автомагнітоли можна розглядати і DVD -магнитолы, які в парі з екраном дадуть можливість дивитися улюблені фільми. Проте усі типи автомагнітол з вищеперелічених мають загальний недолік: при сильному трясінні частина музики може не програватися. Виробники магнітол по-різному борються з цією проблемою: або створюють буфер пам"яті, в який заздалегідь записується інформація, або намагаються розробити якіснішу технологію відтворення.

Як вибрати автомагнітолу по вихідній потужності? При виборі автомагнітоли особливу увагу звернете на вихідну потужність, її основні критерії : максимальна і номінальна потужності магнітоли. Номінальна потужність забезпечує тривале прослуховування музики, так що вибір автомагнітоли робимо, грунтуючись на цю характеристику. Найбільш якісного звучання при меншому рівні звуку можна досягти з найбільшою потужністю автомагнітоли. Проте досить часто на упаковці магнітоли позначена лише максимальна потужність, тобто та, яка використовується лише під час різкої зміни гучності, так що незайвим буде ознайомитися з техпаспортом вибраної автомагнітоли. А кількість каналів (два, чотири, шість) визначає кількість колонок, які ви зможете підключити до купленої автомагнітоли.

Підключаємо автомагнітолу Тип підключення автомагнітоли також важливий при її виборі. Більшість нових моделей автомагнітол використовують ISO -коннектор для підключення до електроживлення. ISO -коннектор - це роз"єм, з одного боку якого дроти йдуть до колонок, а з іншої - до живлення. Кількість каналів (два, чотири, шість) визначає кількість колонок, які ви зможете підключити до купленої автомагнітоли. Практично усі нещодавно зроблені автомобілі використовують технологію ISO -коннектора, проте якщо у вашому автомобілі його немає - не біда, купити ISO -коннектор окремо не складе труднощів.

Ставлячи питання: "Як вибрати автомагнітолу?", ви напевно дізнаєтеся, що є моделі, які підключаються за допомогою пайки. Проте підключення таких магнітол не із зручних, тим більше що скоро їх і зовсім не робитимуть.

На задній панелі автомагнітоли ви знайдете роз"єм для підключення зовнішньої антени, зверніть увагу,що вбудованими антенами магнітоли не обладналися, тому тюнеру просто потрібний цей роз"єм. Якщо ви хочете підключати до автомагнітоли додаткове устаткування (приміром, CD -чейнджер), то варто перевірити, чи є роз"єм для його підключення. До речі, для коректної роботи CD -чейнджер і автомагнітола мають бути однієї фірми-виробника.

Лінійні входи і виходи автомагнітоли Лінійні входи і виходи автомагнітоли служать для розширення аудіосистеми, так що якщо ви плануєте підключення додаткового устаткування (наприклад, підсилювача, еквалайзера або кросовера), зверніть увагу на їх кількість і переконайтеся, чи є вони взагалі. Так, лінійні входи служать для підключення зовнішнього підсилювача, а виходи отримують сигнали з передпідсилювача, які "обходять" вбудований підсилювач. Найчастіше роз"єми лінійних виходів роблять у вигляді "тюльпанів" RSA, іноді можна зустріти виходи, які підключаються через ISO -коннектор. Найдешевші автомагнітоли мають лише один лінійний вхід (можна регулювати тільки задні або передні колонки) або лінійного входу у них взагалі немає.

Кращим вважається варіант, коли автомагнітола передає сигнал з лінійних виходів на зовнішній підсилювач, оскільки підключення до лінійного виходу магнітоли не дає сигналу спотворюватися. Потужності вбудованих підсилювачів автомагнітоли (близько 15-17 Ватів) недостатньо для нормального відтворення навіть на середній гучності, тому краще до лінійного виходу підключати зовнішній підсилювач. У якісних автомагнітолах повинно бути, як мінімум, три пари лінійних виходів, щоб можна було до окремого лінійного виходу підключати саббуферний підсилювач.

Як вибрати автомагнітолу: звертаємо увагу на еквалайзер Кількість налаштувань еквалайзера і їх якість повинні відповідати вартості автомагнітоли. При виборі автомагнітоли ви помітите, що найчастіше є трьохсмугові еквалайзери: для налаштування високих, середніх і низьких частот. Якщо при питанні: "Як вибрати автомагнітолу"?, ви бажаєте вибрати дійсно якісний і професійний автозвук, слід зупинити вибір на магнітолі з семисмуговим еквалайзером. Він зможе забезпечити найбільш якісне звучання, проте, для його правильного налаштування слід мати певні навички. Проте лякатися складності налаштування не треба - більшість дорогих автомагнітол мають стандартні режими із вже виставленими варіантами еквалайзера. Бажано, щоб на вибраній автомагнітолі була функція тонкомпенсації : вона підвищує низькі і високі частоти при маленькій гучності. Проте не варто кидатися на автомагнітоли з переконливими цінниками: далеко не завжди "дорого" означає "якісно".

Вибираємо автомагнітолу по тюнеру У кожній автомагнітолі обов"язково є FM/AM -тюнер, проте в усіх магнітолах вони різні. Головне, на що треба звернути увагу - доступність усього діапазону необхідних частот. Середній тюнер повинен приймати радіочастоти в діапазоні від 80 до 110 Гц. На різних автомагнітолах для радіохвиль буває різна кількість елементів пам"яті, проте на усіх магнітолах воно достатнє.

На сучасних автомагнітолах може бути функція автопошуку радіохвиль. При виборі автомагнітоли, перевірте чутливість тюнера, наскільки ефективна функція зміни чутливості, як поводиться тюнер при перемиканні на моно/стерео. Іноді на нових моделях автомагнітол є функція RDS, яка дозволяє відображати інформацію, що передається радіостанціями. Функція досить корисна, проте далеко не усі радіостанції її підтримують.

Як вибрати автомагнітолу за розміром (1DIN і 2DIN) Напевно при виборі автомагнітоли ви стикалися з такими позначеннями як 1DIN і 2DIN, вони означають розміри магнітоли. Самий стандартний розмір - 1DIN, який відповідає 178х50х180 мм, майже усі іноземні і вітчизняні автомагнітоли мають такий розмір. Такі автомагнітоли передбачають лише тюнер і CD - або MD -програвач.

У деяких іномарках під автомагнітолу передбачають більше місця (біля 178х100х180 мм), до таких машин підходить головний аудіо пристрій 2DIN. Дуже рідко, але можна зустріти автомагнітоли середнього розміру - 1,5DIN (178х75х180 мм).

Як вибрати автомагнітолу: головний пристрій із захистом від крадіжки Не варто зайвий раз нагадувати, що автомагнітола - ласий шматочок для злодіїв, і украй образливо буде, якщо вашу новопридбану магнітолу вкрадуть незабаром після купівлі. Тому, ставлячи питання: "Як вибрати автомагнітолу", замисліться над її захистом від крадіжки.

Найпоширеніший спосіб захисту від крадіжки - знімна передня панель автомагнітоли. Покидаючи автомобіль, ви можете забирати її з собою, після чого автомагнітола позбудеться усіх блоків управління. Такий спосіб захисту від крадіжки є практично на усіх головних облаштуваннях різних цінових категорій, деякі автомагнітоли, до того ж, мають коди безпеки, без введення яких пристрій не працює.

У дорожчих автомагнітолах придумали досить цікаві способи захисту від крадіжки. Так, деякі автомагнітоли не працюють без магнітної картки, а на інших можна перевертати передню панель - тоді і зовсім здається, що в автомобілі немає магнітоли.

Є і повністю знімні автомагнітоли, поміщені в деякий футляр: виходячи з автомобіля, можна просто і легко вийняти і футляр, і корпус головного пристрою, залишивши злодіїв ні з чим.

 

Джерело http://lenta.km.ua

 

Ваш партнер - VIP-авто!

]]>
Fri, 16 Nov 2012 20:26:39 +0200
Кожух для… автівки. Як пережити зиму автолюбителю http://briz.if.ua/blogs/72.htm http://briz.if.ua/blogs/72.htm Кожух, нові черевики, фірмовий напій, музичний навігатор для... улюбленої автівки! Скажете, такого не буває. Насправді напередодні зими кожен автомобіліст опиняється перед вибором -поповнити свій гардероб теплим одягом та взуттям чи подбати про "зимовий імідж" своєї автодрузяки...

Найзатятіші частенько тратять гроші на обновки для останньої. Морозні сніжні зими привчили автомобілістів дбати про безпеку, тепло і комфорт. Якщо у салоні плюс двадцять і звучать колядки, навіть у тенісці подорожується з настроєм. У "масляних жилах" нуртує антифризова речовина, радіатор зодягнуто у надійну кожушанку, а колеса всім зустрічним фурам хваляться новими "черевиками". Давно вже всі автомобілі мчать дорогами у зимовій гумі. Звичайно, деякі автолюбителі не розуміють на чому їздять, а інші переконують себе, що зима тимчасова, скоро прийде весна, тож намагаються зекономити на шинах.

Без сумніву вони мають рацію.

Та все ж експерти радять "перевзувати" своїх коней за тиждень-два до початку зими, коли температура не перевищує 5-7 градусів, у спеціальні зимові "черевики". Навіщо змінювати одну гуму на іншу? А тому, що зимова шина додає автомобілю "впевненості" і стійкості на дорогах. Її протектор більш м"який, зубчатий, а відтак і надійний. Втім, дехто цілий рік їздить на всесезонній гумі і все гаразд. Звичайно, це кращий варіант, ніж літні шини - взимку, а зимові - влітку. Але найліпше зарекомендувала себе літня гума у весняно-літній період, а зимова - в час зими.

Та якщо ви "перевзулись" і їздите у "зимових скороходах", це не дозволяє вам думати, що гума - панацея від голольоду, снігових заметів, морозу та інших підступностей зими. Уважно прочитайте маркування на колесах і переконаєтесь, що навіть зимова, з "тракторним" протектором, гума змусить вас їздити із меншою швидкістю.

Поради на зиму:

Слідкуйте за тиском у колесах. Для кожного авто тиск визначається виробником. На зиму для кращого зчеплення з дорогою його можна знизити на 10-15%.

Якщо Ви їздите на колесах із шипами, не забудьте приклеїти на заднє скло знак "Шипи", який вкаже, що гальмівний шлях вашого автомобіля - коротший. Таким чином Ви попередите водія, що мчить позаду, і він вибере безпечну дистанцію.

Не нехтуйте прогрівом автомобіля. Перш, ніж рушати у дорогу, прогрійте двигун автомобіля на малих обертах, не доводячи його до 2 тисяч. У подальшому це зекономить Вам пальне, кошти на ремонт та час, якого завжди не вистачає. А ще регулярно заїжджайте на автомийку, щоб змити дорожню сіль, яка найбільше руйнує кузов автомобіля. І головне, дотримуйтесь правил дорожнього руху.

Зима - чудова пора! Потрібно лиш "перемкнути" психіку на "зимове мислення" і увімкнути музичний навігатор, який вестиме вас по засніжених автошляхах до Весни.

Ваш партнер - VIP-авто!

]]>
Tue, 13 Nov 2012 21:13:23 +0200