Галицький інноваційний кластер взявся за проекти з енергозбереження


 

Чергове засідання експертної ради Галицького інноваційного кластеру відбулося вчора у конференц-залі наукової бібліотеки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Лейтмотивом зустрічі, до якої, крім представників традиційних засновників Кластеру – Науково-виробничого підприємства «Соліс-Захід», ВО «Карпати» та ІФНТУНГ (представник заводу «Індуктор» з об’єктивних причин не зміг бути присутнім), долучились також чиновники деяких райдержадміністрацій, регіонального представництва Національного агентства з інвестицій, івано-франківського КП «Міськсвітло», управління з питань енергозбереження тощо, стало обговорення питання реалізації на Прикарпатті проектів з використання енергозберігаючих технологій, зокрема у сфері вуличного освітлення. «У нас іде зменшення запасів і нафти, і газу, - зазначила у своїй промові директор ТОВ НВП «Соліс-Захід» Ірина Ковальчук, - тому треба переосмислити підхід до споживання енергії. 20% запасів енергії планети сьогодні витрачається на освітлення».

При цьому, зі слів пані Ковальчук, світлодіодні лампи дають десь в 10 разів більший світловий потік, ніж лампи розжарювання, що яскраво засвідчили результати реалізації пілотних проектів з використання енергозберігаючих систем освітлення, зокрема, у селах Тужилів та Новиця.

Найближчим великим виробником світлодіодних світильників є Івано-Франківське виробниче об’єднання «Карпати», продукція якого, зі слів директорки ТОВ НВП «Соліс», «відповідає вимогам часу, вона дуже сучасна». 

Як стверджує пані Ковальчук, на Прикарпатті діє обласна програма зовнішнього освітлення населених пунктів, в якій є спеціальний додаток - Кількісний план встановлення енергозберігаючих світильників – по районах. Втім, достатньої кількості коштів, необхідних для придбання всього передбаченого планом обсягів світильників у районних бюджетах немає.

Разом з тим, у експертної ради Галицького інноваційного кластеру є певні міркування, як вирішити цю проблему. Для тих структур, які, в тому числі райдержадміністрацій і сільрад, які долучаться до Кластеру там обіцяють розробити проекти, за якими їм достатньо буде придбати лише невелику кількість світлодіодних освітлювальних пристроїв, а решту вони зможуть добрати пізніше за рахунок економії від енергозбереження.

Ірина Ковальчук зізналася, що працювати Галицькому кластеру доводиться нелегко. Обєднання так і не отримало грантів, обіцяних йому словаками, а відтак бюджет доводиться наповнювати за рахунок членських внесків.



15 Березня 2013 p.
©http://briz.if.ua/