Тепер і фельдшер може констатувати смерть. Поголовну судмедекспертизу скасовано - ZIK


На проведення судмедекспертизи не скеровують трупи людей, які померли за місцем проживання, за наявності диспансерного спостереження за хворим і, звісно, за умов відсутності ознак насильницької смерті та трупи людей, які мали понад 60 років і померли за місцем проживання без ознак насильницької смерті. 

Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі народного депутата Валентина Королюка.

У цих випадках на місце події виїжджає лікар (фельдшер), який констатує факт смерті, проводить зовнішній огляд трупа, за результатами якого інформує орган внутрішніх справ і адміністрацію закладу охорони здоров’я про можливість установлення причини смерті без патологоанатомічного розтину, а відтак видає лікарське свідоцтво про смерть.

У таких випадках працівник органу внутрішніх справ складаєт висновок щодо ненасильницької смерті людини за місцем проживання.

Якщо ж лікар зафіксував на тілі видимі ознаки насильницької смерті, тоді на місце події виїжджає судово-медичний експерт у складі слідчо-оперативної групи. У цьому випадку також остаточне рішення про направлення тіла на судово-медичний розтин приймає працівник органів внутрішніх справ.

Джерело: ЗІК



14 Березня 2013 p.
©http://briz.if.ua/