В катафалку возили продукти з ринку, а потім цим же транспортом перевозили уже приготовлені страви до ресторану, де відбувались поминки


У Івано-Франківську скандал пов’язаний із ритуальною службою. Два десятки людей вимагають звільнення начальника служби, а щоб бути більш переконливими колишні та теперішні працівники озвучили приголомшуючі факти.

В машині, що перевозить мертві тіла возили продукти з ринку, а потім цим же транспортом перевозили уже приготовлені страви до ресторану, де відбувались поминки. А ще у рідних брались гроші за перебування померлих у холодильнику моргу. Втім холодильник, нібито, уже 5 місяців як не працює. Окрім цього кошти, які надходять до служби до каси так і не потрапляли, кажуть працівники. Директор підприємства усе заперечує. Каже: на нього звозять наклеп. Люди мстяться за звільнення.

Санітар ритуальної служби Ярослав Возняк запевнив журналістів, що «катафалк використовується суто для перевезення покійників»: «Трупів. Це і вбивства. Є люди, які помирають у підвалах, бомжі - вони розкладаються, можуть місяць, можуть й два. Представте собі: витягують руку, рука ся може відірвати.»

«Ага, - підтверджує водій катафалка Богдан Коровайчук, - може бути покійник і з опаришами, і з кров’ю, то і по машині все текло, віником опариші загрібали. І ця машина їхала в «Метро» з завідуючою на закупки. Брали все в сітках: буряк,моркву, капусту брали, м’ясо перевозили, майонези.»

Нагадаємо, протистояння між начальником та підлеглими почались у листопаді минулого року. Державне підприємство стало комунальним і новий директор набрав нову команду. 30 відсотків робітників потрапили під звільнення. Чинити опір начальству, кажуть працівники, не могли. Це автоматично означало звільнення. Заговорили, коли чаша терпіння переповнилась. Спершу уся тротуарна плитка, якою було викладено подвір’я Будинку Скорботи опинилась, за словами людей, у директора вдома. А потім і гроші перестали надходити до каси: «Гроші з людей бере, в кого шістсот, сімсот, по вісімсот гривень. Ні одної копійки в касу не йде. З директором 50 на 50 йде.» - розповідає далі водій Коровайчук.

Мерія Івано-Франкіська на звернення людей відреагувала оперативно. Кажуть: звинувачення серйозні, то ж нині уже почалася перевірка. Якщо факти підтвердяться, директор щонайменше буде звільнений.

«Склад групи обширний. Це юристи виконкому, відділ кадрів, фінансисти, економісти і соціальної політики представники. Плюс буде вирішуватися питання, скоріше про перебування керівника підприємства відповідність до займаної посади,» - розповідає заступник міського голови Микола Саєвич.

Директор підприємства Роман Микула усі звинувачення відкидає. Каже: "Люди невдячні. Мали роботу, соціальні гарантії, хороший графік робочого часу, а відплатили злом. Вони образились за те, що мав намір скоротити їхні робочі місця".

Нині ситуацію вивчає не лише міська рада. Свою перевірку розпочала прокуратура. Тим часом, працівникам, які давали інтерв’ю в засобах масової інформації також наказали написати заяви на звільнення.5 Березня 2013 p.
©http://briz.if.ua/