Три роки «покращення» Президента Януковича і Партії регіонів. Куди рухається Україна?


"Про провальні реформи Віктора Януковича та Партії регіонів" розповів івано-франківським журналістам народний обранець Роман Чернега.

Минулого року валютні резерви Нацбанку зменшились на 10 млрд. дол. США (з 34,6 млрд. дол. США у 2010 році до 24,5 млрд. дол. США у 2012 році). При цьому катастрофічно збільшуються зовнішні борги. Станом на 1 жовтня 2012 року зовнішній борг України становив 132,4 млрд. дол. США. За останні три роки він зріс на третину. Станом на 31 грудня 2012 року державний та гарантований державою борг України становив 515,4 млрд. грн. або 64,5 млрд. дол. США. У 2013 році влада планує влізти у додаткові борги у сумі 135,53 млрд. грн. І це при тому, що у цьому ж році Україні потрібно віддати близько 9 млрд. дол. – найбільше за останні роки. Тобто лише цьогоріч на кожного українця, включаючи тих, що щойно народилися, припадає борг щонайменше у 200 дол. Так ми розплачуємося за бездарне урядування команди Януковича.

«Можемо сміливо констатувати, що три роки перебування при владі команди Януковича і Партії регіонів – це роки втрачених можливостей, розгулу корупції і нахабної безвідповідальності усіх наближених до влади», - повідомив Роман Чернега.

Таке «покращення» нещадно б’є по кишенях простих українців. До прикладу, у 2012 році в усіх основних групах товарів відбувалося підвищення цін у порівнянні з попередніми роками: охорона здоров’я – 19%, житло, електроенергія, газ та інші види палива – 31%, транспорт – 39%, освіта – 29%. Пенсії та зарплати не забезпечують навіть найнеобхідніших потреб українців. Замість обіцяної мінімальної зарплати у 1500 грн. «вже у 2010 р.», у 2013 році українці не отримають і 1150 (1147). «Цинічно, що у цьому році мінімальну зарплату підвищили лише на 13 грн. і вона не буде підвищуватися аж до грудня 2013 року. Замість обіцяних 1200 грн. мінімальної пенсії «вже у 2010 році» українці отримали підвищення пенсійного віку на 5 років та необхідність мати на 10 років більше стажу, ніж було до цього. А мінімальна пенсія як була 894 грн. у 2010 році, так і залишились у 2013. З такими темпами зростання, Януковичу потрібно років 10 для того, щоб забезпечити обіцяний «вже у 2010 році» рівень пенсійних виплат і зарплат», - пояснив народний депутат.

Лідер обласних «ударівців» наголосив, що всі оголошені реформи команди Януковича провалені:

- «Реформи» мали зробити Пенсійний фонд бездефіцитним вже у 2012 році. Однак після такої «реформи» дефіцит Пенсійного фонду навпаки зріс – майже утричі у 2012 році.

- Провели «адміністративну реформу» – але витрати на органи влади не зменшилися, а для Адміністрації президента та силових відомств навіть зросли. За підрахунками, один день президента обходиться країні у 2 млн. грн.

- «Медична реформа» нинішньої влади призвела до скорочення лікарень та обмеження доступу до медичних послуг – передусім для сільських мешканців та громадян, що проживають у віддалених районах. При цьому зростає фінансування спецлікарень для чиновників Адміністрації

- Замість доступного житла українці отримали щорічне зменшення фінансування відповідних державних програм.

- Конституційна псевдореформа повернула Януковичу повноваження Кучми. Але, як бачимо, він використовує її лише для збагачення свого найближчого оточення.

- Муніципальна реформа так і не розпочалась. При цьому бюджетної автономії громад, попри обіцянки, так і немає, а місцеве самоврядування у Києві взагалі знищене.

Внаслідок такого «покращення» наша держава за рівнем корупції протягом останніх років постійно перебуває наприкінці списку (за даними Transparency International, Україна за індексом сприйняття корупції знаходилася на 134 місці у 2010 році, а 2012 спустилася на 144 з 176 країн). Крім того, Україна перебуває у рейтингу серед африканських країн за свободою слова. Наявність політичних репресій в Україні визнають у США та Європі на офіційному рівні. «Януковичу не подають руки при зустрічі керівники цивілізованих держав.

Свідченням цього є надання політичного притулку українським політикам та запровадження санкцій щодо українських чиновників. Як наслідок, Україна поступово опиняється у міжнародній ізоляції – як ті африканські країни, поруч з якими вона перебуває у рейтингах», - повідомив народний депутат. І підсумував: «Ми прийшли в парламент, щоб зламати цю систему. І ми це зробимо. Президенту Януковичу час зрозуміти: сьогодні у парламенті не залякані, корумповані заробітчани-кнопкодави. На виборах 2012 року перемогла нова опозиційна сила, якій виборець надав мандат довіри. Це партія «УДАР Віталія Кличка» І ми доведемо, що виборець не помилився».

Марія Гаврилюк



2 Березня 2013 p.
©http://briz.if.ua/