Ями вбивають автомобілі. Як виграти суд проти "Укравтодору"


Знання закону та наполегливість - і виграти суд в автодорожників за розбиту на поганій трасі машину – можна, стверджує миколаєвець Сергій Свиридов.

Два роки тому він влетів у кілька ям одразу, пошкодивши всі чотири колеса. ДАІшники на місце ДТП неохоче приїхали, а страховики заявили - відшкодування в такій ситуації не передбачене.

Та чоловік не склав руки. Він вперто збирав усі чеки, оббивав чиновницькі пороги. І через півтора роки судової тяганини комунальне дорожнє підприємство сплатило потерпілому 1600 гривень збитків.

Сергій каже - це крапля в морі від його реальних витрат, але задоволений, що навіть без адвокатів домігся справедливості.

«Люди не повинні боятися викликати ДАІ і складати протокол, ремонтні служби, служби евакуатора. Всі чеки мають бути збережені. Так у подальшому вони мають місце в суді як доказ того, що вони робили цю роботу», - радить Сергій.

А от запоріжець Євген Єгорушкін, який через величезну яму витратив 10 тисяч на ремонт свого авто, правди в суді не знайшов. Каже, служителька Феміди навмисно затягувала процес упродовж року і в результаті закрила провадження, бо не знайшла складу злочину.

«Я це діло полишив. Я навіть не став подавати апеляцію. Тому що зрозумів, що це безглузда витрата грошей на адвоката», - каже Євген.

Як з’ясувалося, на комунальне господарство Заводського району позиваються ще чотири водії зламаних машин. Та отримати хоч якесь пояснення у запорізьких чиновників із приводу жахливих доріг «Фактам» не вдалося.

Правники ж нагадують прості правила, що допоможуть відстояти правду в судах. Перш за все, потрібно сфотографувати пошкодження машини і яму, що його спричинила, потім викликати ДАІ.

«Звичайно, викликати на місце події ДАІ, і процесуально нехай співробітники ДАІ оформлюють, що стало причиною дорожньо-транспортної пригоди. Якщо є фотоапарат, відеокамера, мобільний телефон – зняти цю обстановку», - радить юрист Олександр Шацький.

А ще треба скласти адміністративний протокол на власника дороги, а також акт, у якому зафіксувати схему пригоди. Усе це мають підтвердити два свідки, якими можуть бути і сам водій, і його пасажири.

Далі - набирайтесь терпіння і в суд. Головне - не боятися і дійти до кінця, - як це зробив Сергій Свиридов у Миколаєві.

Олена Горячева, «ФАКТИ», ICTV



25 Лютого 2013 p.
©http://briz.if.ua/