Галицький інноваційний кластер: є проблеми, але є і результати


Робота Галицького інноваційного кластеру не без проблем, але рухається. Про це йшлося на вчорашньому засіданні Правління Кластеру, яке відбулось на базі Центру дистанційного навчання Івано-Франківського національного університету нафти і газу за участю представників підприємств учасників об’єднання – ВО «Карпати», ВАТ «Індуктор», ТОВ НВП «Соліс» тощо, за участю представників обласної влади, «Брокбізнесбанку» та ІФНТУНГу.

Як повідомила голова Правління ГІК, директор ТОВ НВП «Соліс» Ірина Ковальчук, Кластер з певних, не залежних від його членів обставин «загубив» кількох своїх партнерів та змушений був дещо переглянути орієнтованість своїх проектів. Так, вже після першої зустрічі робочої групи з формування кластеру, зі слів пані Ковальчук, десь «зникли» словацькі партнери проекту – Унія кластерів Словаччини. Власне, вони не відмовлялись від співпраці, але жодних відповідних паперів ще досі не подали. Так само не спромоглося подати необхідні документи і керівництво «63-го котельно-зварювального заводу», якому керівництво Кластеру пропонувало укласти угоду на 2 мільйони гривень щодо виготовлення сільськогосподарського обладнання для партнерів із Грузії. Відтак, Правління ГІК вирішило переорієнтувати вказаний проект на ВО «Карпати». Несподіванкою для учасників Кластеру стало також ігнорування діяльності об’єднання керівництвом Івано-Франківської торгово-промислової палати. Задекларувавши на початках прагнення до тісного партнерства, Івано-Франківська ТПП раптом дистанціювалась від ГІК і навіть перестала запрошувати членів Правління на свої заходи, в тому числі і на сьогоднішню зустріч з польською делегацією.

Та незважаючи на усі ці не вельми приємні зміни, Кластер, зі слів пані Ковальчук, функціонує. З ним співпрацюють решта іноземних партнерів, в тому числі польський кластер CINNOMATECH, партнери з Чехії та ФРН. Залишаються у силі домовленості про надання ГІКу іноземних грантів, створено експертну раду Кластеру, яку очолив директор ВО «Карпати» Дмитро Втерковський, розроблено Програму розвитку об’єднання, робляться перші спроби у реалізації сумісних проектів тощо. Важливим аспектом діяльності структури є поєднання зусиль промисловості, банків та науки.

«Дуже добре, - зазначив з даного приводу проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Степан Чеховський, - дуже приємно, що ми робимо у Галицькому інноваційному кластері ухил в бік науки. Адже успіх у будь-якій справі визначають люди».



22 Лютого 2013 p.
©http://briz.if.ua/