У вас є «підвішена» кава?


Вираз «підвішена кава» у непосвячених людей викликає, як мінімум, здивування. Втім, можна сміливо сказати, що значна частина івано-франківців розуміє про що йдеться.

 

«Підвішена кава» - це своєрідний подарунок від незнайомця – незнайомцю, який можна отримати у деяких кав’ярнях міста. Ніхто (окрім персоналу закладу, звісно ж) не знає, хто вам залишив подібний презент і тим більше не знає той, хто залишив, кому такий подарунок дістанеться.

 

Зародився цей дивний звичай у Неаполі, на півдні Італії і з тих пір рух «Візьми, якщо хочеш та Віддай, якщо можеш» заполонив затишні кав’ярні по всьому світу.

Для такого невеликого  міста як Івано-Франківськ цей звичай дійшов лише кілька місяців назад, правда за цей час встиг вдало осісти у п’яти місцевих кав’ярнях. «Підвісити каву» можна у кафе: «Золотий Дукат», «Говорить Івано-Франківськ», « Мануфактура», «Мармуляда» та «Кімбо».

 

Втім, йдеться не лише про каву. В кав’ярнях «підвішують» все з меню, що спаде на думку щедрим клієнтам.  «Підвішують все, що завгодно: каву, фреші, пательні, гофри - абсолютно все, що є у нашому меню,- розповідає офіціантка Ася з «Мануфактури». – Правда не щодня. Буває за день на дощечці записано кілька продуктів, а буває – і  жодного. Все ж таки, за тиждень кілька людей можуть скористатися таким подарунком незнайомої людини».

 

«У нас буває по-різному, одного дня можуть «підвісити»  випивку – наприклад  100 грамів коньяку, чи 50 грамів бальзаму,  картоплю, будь-що. А на другий день дощечка для запису пустує»,- зазначає Людмила, яка працює офіціанткою в «Кімбо

 

«Переважно «підвішують»  каву чи напої старші люди. «Підвішують» те, що й замовляють собі. Просто замовляють  на одну-дві порції більше, ніж  споживають. А питаються за «підвішеними» кавами чи гофрами переважно молоді люди, студенти,- зазначає Ася. - Ми запрошуємо до себе у кав’ярню бідних людей, якщо бачимо їх поряд з нашим кафе. Та вони переважно стидаються заходити.  Зовсім інша справа – студенти: щоразу питаються, чи є щось «для них» «підвішене»?

 

Слід розуміти, що  «підвішена» їжа – це не благодійність і не подачка, а подарунок. Простий подарунок тому, хто цього зараз дуже потребує. І якщо ви зараз зробите такий подарунок комусь, то, можливо, за деякий час, хтось зробить якийсь подарунок вам.  Те, чого ви потребуєте.

 

У школі на уроці фізики нас вчили про закон збереження енергії. Так і тут: позитивна енергія, добра думка, щире слово, подарунок обов’язково до вас повернуться. Можливо, не тут і не зараз, але з лишком. Адже, як доводять вчені, найбільше задоволення отримує не той, кому дарують, а той, хто дарує подарунки.

 

Вікторія Біла



16 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/