Енергетики-ековолонтери - учасники конкурсу Фонду Східна Європа


Енергокомпанія вже вдруге представляє свої напрацювання у сфері волонтерства на конкурс, який оголошується Фондом Східна Європа в партнерстві з мережею Глобального договору України, Європейською Бізнес Асоціацією, Американською Торгівельною Палатою та Українським форумом благодійників.

Торік ПАТ «Прикарпаттяобленерго» перемогло у конкурсі з програмою корпоративного волонтертсва «Наш суперагент» - у сфері популяризації дитячої електробезпеки. Новий проект, поданий на конкурс «Корпоративне волонтерство в Україні-2012», описує діяльність працівників ПАТ «Прикарпаттяобленерго», що є добровольцями природоохоронної програми «Лелека».

Нагадаємо, з 2011 року обласна енергопостачальна компанія розпочала встановлення спеціальних платформ, які піднімають гнізда лелек на діючих опорах електроліній на безпечну для птахів та надійного електропостачання висоту. Загалом до 2016 року в Івано-Франківській області заплановано виготовити і встановити близько 500 платформ. Однак відповідальне ставлення до довкілля не вичерпується суто технічними заходами. В енергетиків після переустановлення гнізд залишалася стурбованість: чи лелеки повернуться навесні до свого оновленого гнізда. Ось тут і стали потрібними ековолонтери - працівники компанії, які почали залучати дітей до спостереження за лелечими домівками.

У 2012 році, до Міжнародного дня птахів, що відзначається 1 квітня, ПАТ «Прикарпаттяобленерго» ініціювало проведення науково-практичного семінару, присвяченого охороні білого лелеки. Зустріч відбулася на базі Галицького національного природного парку (м. Галич).

Ціль семінару – познайомити вчителів біології Галицького району з освітньою програмою «Лелека» Західноукраїнського орнітологічного товариства (м. Львів). Також учасниками зустрічі стали працівники компанії. У ролі волонтерів програми вони вирушили у навчальні заклади інших районів області, де енергетики за зимовий період підняли гнізда на спеціальні металеві платформи (23 населені пункти). Їхнім завданням було зацікавити школярів до участі в освітній програмі «Лелека». Завдяки ековолонтерам у 2012 році програмі «Лелека» зареєструвалося 23 шкільні колективи з Івано-Франківської області, 10 з них вчасно подали зібрану наукову інформацію.

На першому етапі реалізації програми ековолонтерами стало 9 працівників ПАТ «Прикарпаттяобленерго»: Хнаєв Михайло – технік філії «Галицький РЕМ», Веселовський Андрій – інспектор філії «Рогатинський РЕМ», Боєчко Роман – інспектор філії «Долинський РЕМ», Хамут Броніслав – майстер та Хамут Володимир – електромонтер філії «Тлумацький РЕМ», Васильчишин Назар – старший майстер філії «Калуський РЕМ», Павликівський Андрій – старший майстер філії «Лисецький РЕМ», Купка Наталія – електромонтер філії «Надвірнянський РЕМ», Кухарук Ярослав – керівник ОДГ філії «Яремчанський РЕМ».

Оскільки кількість гнізд на платформах щоразу збільшується, існує потреба у продовженні діяльності ековолонтерів. Як і на першому етапі програми, працівники компанії, що виявлять бажання працювати у природоохоронній програмі, пройдуть відповідне навчання.

Отримавши необхідні матеріали, вони направляться до навчальних закладів населених пунктів (у 2013 – у 41 населеному пункті), де за попередній період було встановлено платформи для лелечих гнізд. Ековолонтери стануть постійними консультантами шкільних колективів, учасниками супутніх заходів програми, адже у багатьох школах створюються додаткові матеріали, присвячені лелекам: стінгазети, буклети, організовуються виставки малюнків, святкування, презентації тощо. Вони допомагатимуть школам у взаємодії з ПАТ «Прикарпаттяобленерго», з орнітологами, екостанціями, сільськими та міськими адміністраціями тощо.

Відділ інформаційної політики ПАТ «Прикарпаттяобленерго»



6 Лютого 2013 p.
©http://briz.if.ua/