В Івано-Франківську бродячих тварин вбивають в рамках… закону про захист тварин від жорстокого поводження


 

2 899 бродячих тварин усипили торік працівники комунального підприємства «Полігон ТПВ». Про це повідомив нещодавно директор підприємства Богдан Тимочко. При цьому, з його слів, лише 469 тварин було стерилізовано.

Не зважаючи на таку диспропорцію, коли в місті вбивають (Чого гріха таїти? Вбивство – воно хай і «гуманне» - все одно залишається вбивством. Хоча хіба вбивство взагалі може бути гуманним?) в шість разів більше тварин, ніж стерилізують, пан Тимочко стверджує, що його підлеглі діють… «відповідно до Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження». Зі слів комунальника, до цієї роботи залучено дві бригади «собаколовів», в розпорядженні яких є автомобіль і морозильна камера для утримання трупів тварин. Ще два працівники становлять групу стерилізації. До їхніх послуг – віварій Івано-Франківського національного медичного університету, що по вулиці Чорновола, 55 в обласному центрі.

Відлов тварин, як зазначає Б.Тимочко, здійснюється виключно за скаргами громадян. При цьому, якщо у дворі є люди, які згодні доглядати тварин, тоді чотириногих стерилізують. «Решту, - говорить керівник КП «Полігон ТПВ», - умертвляємо, а трупи відвозимо на Коломийський ветсанзавод для утилізації». Зауважимо: раніше пан Тимочко розповідав, що бригади з відлову бродячих тварин працюють в нічний час – з 4-ї години ранку, оскільки того вимагає інструкція, яка передбачає здійснення робіт такого роду приховано від людських очей. Цікаво, чи багато бажаючих доглядати за бродячими тваринами «собаколови» зможуть відшукати о 4-тій ранку?

Кричущої диспропорції між кількістю «гуманно» вбитих і стерилізованих тварин дивним чином «не помітила» перевірка міського управління ветеринарної медицини, результати якої озвучив днями головний ветлікар міста Івано-Франківська Микола Сендецький. З його слів, перевірка встановила, що «відлов тварин відбувається гуманним методом», після чого тварини направляються до стерилізаційного центру, де щодо них приймається рішення: або про стерилізацію, або про усипляння «за показаннями». Такими показаннями, зі слів пана Сендецького, є хвороби тварин.

Таким чином напрошується висновок: або в Івано-Франківську лише сьома частина усіх бродячих тварин є здоровими, а це вже привід поговорити про ефективність протиепізоотичних заходів, що вживаються міськими ветлікарями, або ставлення до бродячих тварин у нашому європейському місті – не таке вже й європейське…

Сергій Білий



1 Лютого 2013 p.
©http://briz.if.ua/