Зимові негаразди є усюди, та в Чернівцях їх чомусь менше


Морозна сніжна зима – суворий і непідкупний екзаменатор для житлово-комунальної галузі будь-якого населеного пункту. Її з жахом чекають, до неї готуються і тим не менш вона знову і знову приходить … не очікувано. Як наслідок: покриті льодовим дзеркалом, однаково небезпечні як для автолюбителів, так і для пішоходів дороги, слизькі не підсипані тротуари і неочищені від снігу двори, «нічийні» кучугури між проїжджою частиною та тротуарами, замерзлі водопровідні вводи збудованих з порушеннями багатоповерхівок, численні аварії на водогонах та нескінченний потік пересічних громадян до травмпунктів.

 


Як повідомив днями керівник муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула, лишень за перші два тижні холодів до травмпункту Івано-Франківської міської клінічної лікарні звернулось 106 людей, які отримали травми на неприбраних та не підсипаних міських тротуарах. Як свідчить медична статистика, більшість травм було отримано поблизу великих супермаркетів, магазинів, базарів, адміністрація яких вживає недостатньо або не вживає взагалі заходів щодо прибирання прилеглих до вказаних закладів територій від снігу та, щонайнебезпечніше, нальодів.

 


Коли у третій декаді січня впали сильні сніги і вдарили морози, мер обласного центру Віктор Анушкевичус на оперативній нараді в міськвиконкомі похвалив дорожні служби і зокрема комунальне підприємство «ДРЕУ» за вчасну і оперативну роботу. І в принципі усі присутні на нараді з ним погодились. Наче й не місили перед тим сніг колесами своїх автівок чи не продирались крізь засніжені вулиці (а відтак вдвічі довше, ніж завжди) на громадському транспорті, зазвичай не бачачи при цьому жодної одиниці снігоприбиральної техніки.

 

Донедавна здавалось що така ситуація – такий собі «стандарт» українських міст, де комунальники змушені розриватись між вишукуванням коштів для покриття наслідків постійного подорожчання енергоносіїв з одного боку та потребою заміни застарілих 50 – 60-річних мереж, модернізації енергосистем, тощо. Проте, побувавши якось нещодавно в Чернівцях змушений був докорінно змінити свою думку. Відсутність нальодів та сніжної каші на дорогах, розчищені тротуари, відсутність кучугурів на бровках, а головне (враховуючи місцевий рельєф) – відсутність ожеледі змусили замислитись і кинутись розпитувати перехожих, що ж такого сталося останнім часом в старовинних Чернівцях, що так докорінно змінило обличчя міста в бік європейськості у порівнянні з іншими його західноукраїнськими «колегами».

Як виявилось, сніг тут випадав абсолютно так само і в ті ж дні, як і у нас. Більше того, чернівчани ще з жахом пригадують неприбрані від снігу вулиці і численні травми, отримані людьми на слизьких місцевих горбах. От тільки було це ще … в минулі зими. Цьогоріч же все видалося інакше - як повідомили у Чернівецькій міській ради, щодоби на вулицях міста працюють два грейдери, 9 піскорозкидувачів, 2 снігоприбиральні машини, чотири трактори, два навантажувачі.

 

За дорученням виконувача обов’язків міського голови Віталія Михайлішина на кожен день розроблені маршрути роботи снігоприбиральної техніки. Роботу комунальників на маршрутах контролюють працівники міської ради та депутати.

 

Ще один важливий аспект – добре поставлена робота з притягнення підприємців, які не бажають прибирати територію біля своїх торгівельних та офісних приміщень, до адміністративної відповідальності, хоча таких підприємців і не дуже багато.

 

« Я дуже радий, що власники та орендарі приміщень відгукнулися на наше прохання, і активно долучилися до прибирання тротуарів, - каже Віталій Михайлішин, - Не в останню чергу завдяки їм у ці засніжені дні рівень вуличного травматизму порівняно з минулим роком зменшився на 15%».
Може б то і нашим комунальникам повчитись у сусідів.

 

Сергій Турчак, газета "Галицький кореспондент"
 



14 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/