Що думають про Соборність України в Донецьку та Івано-Франківську - з'ясовували учасники інтерактивного круглого столу


 

Як бачать українську Соборність на Сході і на Заході України? Чи є насправді різниця між українцями Івано-Франківська та українцями Донецька? Що сьогодні робиться і що ще можна і варто зробити для того, щоб слово «соборність» не було для українців просто словом, а самі українці, не зважаючи на національні, релігійній ні, мовні, культурні та ідеологічні розбіжності, відчували себе по-справжньому вільними представниками єдиної монолітної нації? Відповісти на ці та чимало інших запитань мало на меті проведення «круглого столу» «День Соборності та Свободи України», який відбувся сьогодні в режимі відеоконференції за участю представників місцевої влади, політичних, наукових, освітніх та культурних кіл міст Івано-Франківська та Донецька.

Проведення заходу було ініційовано Івано-Франківською та Донецькою міськими організаціями Партії регіонів. Його учасники: секретар Донецької міської ради Сергій Богачов, виконувач обов’язків Івано-Франківського міського голови Микола Саєвич, народний депутат України ІVдемократичного скликання Олександр Касянюк, депутати Івано-Франківської міської ради від фракції Партії регіонів Ігор Дудка, Богдан Федьків та Сергій Благодир, ректор Донецького інституту туристичного бізнесу Валентин Данильчук, проректори Прикарпатського національного університету Олег Ткач та Донецького національного університету Тетяна Мармазова, директор Донецького Будинку працівників культури Майя Калініченко, головний лікар Першої Івано-Франківської міської клінічної поліклініки Іван Романюк представники ВМГО  «Молоді регіони» Тетяна Жукова та Анатолій Халаменда – в ході досить активної дискусії дійшли висновку: стіну непорозуміння між Сходом і Заходом будують недобросовісні політики, які намагаються в такий спосіб нажити собі політичних дивідендів. Насправді ж і людей на Донбасі, і людей на Прикарпатті турбують одні і ті ж соціально-економічні проблеми, і всі вони – незалежно від політичних уподобань воліють жити у вільній, заможній, соціально справедливій сильній державі під назвою Україна.

В ході круглого столу було озвучено низку точок дотику, в яких сьогодні можлива співпраця двох регіонів. Це, зокрема, туризм, обмін студентами, науковцями, професійними та самодіяльними творчими колективами,  співпраця на рівні письменників, реалізація на промислових потужностях Донбасу наукових розробок прикарпатських науковців, спільна участь та проведення спортивних заходів. Чимало на цій ниві вже зроблено і продовжує робитись. Зокрема, не один десяток молодих людей з Донбасу насолодились відпочинком на живописних схилах Карпат і не один десяток їхніх однолітків з Івано-Франківщини побували на Донеччині; в Івано-Франківську вже кілька років поспіль діє балетна школа відомого донецького майстра танцю Вадима Писарєва, а у галереях Донецька виставляв свої роботи не один митець з Франкового міста. Апогеєм же співпраці між Сходом і Заходом – таким собі символом єдності усіх українців учасники конференції одностайно визнали проведення Євро-2012, коли вболівальники з Галичини пліч-о-пліч підтримували нашу збірну на зелених газонах Донецька і Києва.

Сергій Білий

 

Фоторепортаж



22 Січня 2013 p.
©http://briz.if.ua/