Грипу в Івано-Франківську нема, але якщо що, лікарі готові


 

На сьогоднішній день захворюваності на грип в Івано-Франківську не зафіксовано, - стверджує заступник головного лікаря центральної міської клінічної лікарні Емма Гошовська, яка доповідала стан реалізації в місті протиепідемічних заходів під час оперативної наради в міськвиконкомі.

З її слів, це, однак, не означає, що спалахи захворювання не будуть зафіксовані в місті у найближчому майбутньому, адже у сусідньому Львові такі факти вже мають місце. Відтак на сьогоднішній день медики посилено готуються до адекватного реагування на такі прояви.

Зокрема, як стверджує пані Гошовська, в разі, якщо в Івано-Франківську виникне епідемія грипу, керівництво медичної галузі міста готове додатково розгорнути до 183 ліжок для хворих на гострі вірусні респіраторні інфекції. Такі ліжка планується розгорнути на базі стаціонарів центральної міської клінічної лікарні, міської клінічної лікарні № 1, міської дитячої клінічної лікарні. Крім того, буде вжито заходів щодо розмежування потоків хворих, щоб запобігти зараженню на грип та ГРВІ інших пацієнтів лікувальних закладів. Зі слів медичної чиновниці, на сьогоднішній день лікарні міста забезпечені противірусними медикаментами на суму 306 497 гривень, чого має вистачити орієнтовно на 10 днів. Надалі запаси медпрепаратів будуть поповнюватися по мірі потреби. Створено міський протиепідемічний штаб.

Разом з тим, заступник головного лікаря ЦМКЛ порадила і пересічним івано-франківцям вживати профілактичних заходів, щоб не захворіти: добре харчуватися, добре відпочивати, утриматись від дальніх поїздок.

Як стверджує Е.Гошовська, більшість івано-франківців вже грип пережили і у їх організмів вже виробилася певна реактивність, яка навіть в умовах насування нового для нас штаму «Вікторія» мала б якщо не запобігти захворюванню, то принаймні полегшити його перебіг. Велике значення також має і величезний досвід, набутий лікарями міста під час минулих епідемій.22 Січня 2013 p.
©http://briz.if.ua/