Від початку року на Прикарпатті виникло понад 2,5 сотні пожеж, від яких загинуло 11 осіб


 

Вогонь супроводжує людину на всьому шляху розвитку цивілізації. Саме з його чистим сяйвом завжди асоціюються теплі спогади про сім’ю та рідну домівку. На жаль, іноді через людську байдужість та безвідповідальність вогняна стихія показує зовсім інше обличчя – жахливу чорну маску спустошення та смерті.

 

З початку року на Прикарпатті уже виникло більше двох із половиною сотень пожеж, на яких семеро людей загинули, ще 11 осіб отримали травми різного ступеня важкості. Як свідчить статистика, понад 90% усіх пожеж   стаються в помешканнях громадян, найчастіше - з вини господарів.

 

Детальний аналіз показує, що здебільшого пожежі у житлі виникають через необережне поводження людей з вогнем, неправильне використання  ними електричних приладів, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей, а нерідко винуватцями пожеж стають діти.

 

Правила безпечної поведінки в теорії знають начебто усі, а от дотримується їх далеко не кожен. Результати такої поведінки не забаряться: нажите роками майно перетворюється пожежею на чорне згарище. Дуже часто безжалісний вогонь забирає дещо набагато цінніше за майно – людське життя. Найстрашніше ж, коли трагічно обривається життя дитини. Сучасні реалії, на жаль, такі, що дорослі не завжди мають можливість приділити достатньої уваги своїм нащадкам. А діти, полишені самі на себе, бавляться усім, що потрапить до рук, нерідко - це сірники чи запальнички. Запізніле каяття приходить лиш тоді, коли вогняна стихія руйнує долі цілих родин. Жертвами вогню дуже часто стають літні і самотні люди, безпритульні громадяни та ті, котрі зловживають алкоголем.

 

Управління Держтехногенбезпеки в області вкотре звертається до усіх жителів Івано-Франківщини: будьте вкрай обережні у поводженні з вогнем! Хвилина власної необачності може мати іноді жахливі наслідки.

 

Управління Держтехногенбезпеки

в Івано-Франківській області



13 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/