Івано-франківцям презентували візуалізовані колядки від юних митців з Харкова та... Китаю


 

«Китайці. Ксерокопії. Колядки». Під такою, дещо екстравагантною назвою у мистецькій галереї «Бастіон», що в Івано-Франківську сьогодні було презентовано спільний міжнародний проект дитячої творчості Харківської спеціалізованої школи № 133 «Ліцей мистецтв» та приватної студії “Simply Art” Спеціального Адміністративного Району Гонконг, що у Китайській Народній Республіці.

В рамках проекту учні «Ліцею мистецтв» (віком від 9 до 13 років) та вихованці студії “Simply Art” (від 6 до 16 років) ілюстрували українські колядки та китайські новорічні пісні. Створені в такий спосіб роботи разом з текстами відповідних пісень увійшли до спеціально виданого з даної нагоди альбому на 80 сторінок.

Усі роботи: як створені українськими, так і зображені китайськими маленькими художниками – було представлено увазі івано-франківського глядача. Тут же були і зменшені ксерокопії робіт, які кожен з відвідувачів міг забрати з собою (власне, звідси і назва виставки: «Китайці. Ксерокопії. Колядки»).

Представили проект івано-франківцям викладач «Ліцею мистецтв» Сергій Грічанок та його учень – ще зовсім юний, проте дуже талановитий художник Микита Іванюга. Крім того, неабияку допомогу у організації виставки на Прикапатті їм надав відомий івано-франківський художник Ярема Стецик, з яким керівництво Харківського «Ліцею мистецтв» пов’язують давня дружба та спільна участь у кількох  мистецьких проектах, зокрема таких, як: «Нюрнберг-Підпечери», «Гоголь та його епоха» та у вже відомому за межами Івано-Франківщини мистецько-духовному фестивалі «Вгору серця». Зі слів пана Стецика, робота учнів «Ліцею мистецтв» вже отримала визнання далеко за межами України і деякі художники на Заході вже навіть наслідують їх стиль. В Івано-Франківську ж чимало мистецьких проектів вже просто неможливо уявити собі без робіт харківських ліцеїстів. При цьому художник побажав своїм харківським колегам більше дбати про духовне наповнення своїх творів. Адже українські колядки завжди вирізнялись своїм духовним вмістом. На думку Я.Стецика, в роботах юних митців із Китаю духовне начало посідає більш значуще місце.

В свою чергу С.Грічанок зазначив, що задоволений результатами проекту. Створені в його рамках картини вже викликали захоплення у харків’ян, а слідом за Івано-Франківськом поїдуть вражати перебірливу у смаках публіку Москви та Мінська. 

Фоторепортаж



4 Січня 2013 p.
©http://briz.if.ua/