Як захистити зелені зони Івано-Франківська від забудови?


Це питання хвилює нині кожного франківчанина, адже  в обласному центрі неухильно зменшується загальна площа зелених територій. Через непродуману та хибну містобудівну політику триває масова забудова парків, скверів, подвір’їв, дитячих майданчиків і навіть берегів річок. 

 

Так, на лівому березі Бистриці Солотвинської (у мікрорайоні Пасічна) фірма «Тора-10» розпочала будівництво багатоповерхової споруди. Можливо, ніхто б і не звернув уваги на це, якби дана місцина не знаходилась у так званій « Зеленій зоні» та ще й за кілька метрів від захисної дамби  – єдиної  смуги, що рятує мешканців мікрорайону від ледь не  щорічних повеней. Чому саме це місце облюбувало  керівництво  фірми, а, скажімо, не те, що ближче до вул.. Галицька і ресторану «Овен», адже його  давно пропонують під забудову?

 

У  наказі Держкомітету України по житлово-комунальному господарству «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» йдеться про те, що у санітарно-захисних та охоронних зонах, пришляхових насадженнях в межах міст та інших населених пунктів,набережних,  лугопарках, гідропарках, місцях,  призначенихдля відпочинку міського населення,а також на землях водоохоронних зон будівництво  житлово-громадських об'єктів,  крім  об'єктів,  призначенихдля відпочинку та спорту, забороняється. Тож на якій підставі замовник отримав площу під будівництво саме в ландшафтно-рекреаційній зоні обласного центру?

 

До речі, ця місцина давно милить очі не лише забудовникам, але й відповідним службам міськвиконкому, які намагалися вздовж діючої дамби збудувати  проїзну дорогу в напрямку обласної клінічної лікарні та сіл Загвіздя і Підлісся. І лише завдяки активній позиції громадськості Пасічної та зусиллям депутата міської ради Романа Харука автошлях у зеленій зоні не збудували. Сподіваюсь, що й цей випадок знайде резонансне рішення у владних структурах міста і особливо в екологів.

 

Анна Гелеван



9 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/