Підсумки роботи фахівців соціальної сфери Прикарпаття підбили на нараді в ОДА


Сьогодні заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко провела нараду щодо підсумків роботи соціальних структур за участю радника голови ОВА Володимира Веркальця, начальника управління з питань ветеранської політики облдержадміністрації Романа Примича, директора департаменту охорони здоров'я ОДА Володимира Дзьомбака, начальника служби у справах дітей ОДА Марії Євчук, заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Уляни Миронюк, директора обласного Центру соціальних служб Ростислава Микитюка, заступника начальника головного управління Національної соціальної сервісної служби в Івано-Франківській області Івана Ковалика, в. о. начальника головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області Зоряни Панас, директора Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Василя Жураківського.

«Минулий рік був важким, але ви справились із усіма поставленими завданнями. Війна продовжується і потребуємо коштів для підтримки соціально незахищених верств населення. Тому й надалі будемо працювати із нашими донорськими організаціям, партнери, які нам допомагають. Саме завдяки їхній підтримці ми можемо допомагати ВПО, пенсіонерам, людям з інвалідністю, а також жителям Прикарпаття і сім'ям наших Героїв», - зазначила Людмила Сірко.

Учасники наради коротко поінформували про роботу за два місяці 2024 року.

Зі слів Ростислава Микитюка, обласним центром соціальних служб проведено 2 навчання:

1) для працівників територіальних громад з питань проведення соціальної роботи, надання соціальних послуг із соціального супроводу військовослужбовців та членів їх сімей у військових частинах;

2) для фізичних осіб, які надають/надаватимуть соціальну послугу з догляду на професійній основі без здійснення підприємницької діяльності.

Відтак було проведено іспит для 23 фізичних осіб з основ догляду та вручено відповідні довідки про проходження навчання/іспиту.

Минулого тижня почалося навчання щодо сімейних форм виховання на групу варіативного навчання і звичайне навчання. Окрім того, провели виїзні наради з головами тергромад Надвірнянського району про впровадження фахівців соціальної роботи та сімейні форми виховання.

Марії Євчук розповіла про необхідний соціальний супровід, соціальну підтримку щодо недопущення соціального сирітства, підтримку сім'ї, розвиток сімейних форм виховання, про кандидатів усиновлення, прийомні сім'ї, встановлення контакту та подальше влаштування дітей у родини.

Зоряна Панас зазначила про надання житлових субсидій та пільг, збільшення пенсій у зв’язку з проведенням індексації у березні, надходження власних коштів та стан заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та за іншими платежами до бюджету Пенсійного фонду України, а також оцифрування трудових книжок та передачу автомобілів департаменту соціальної політики.

Роман Примич розповів про участь у виїзних засіданнях, прийом звернень та очікування коштів на рахунки, про формування списку на проведення спортивних змагань між ветеранами та військовими.

Володимир Дзьомбак наголосив на моніторингу призову, поінформував про звіт КНП Івано-Франківського перинатального центру, передачу автомобілів, дронів та медикаментів для військових, а також звернення щодо зубопротезування для військових та родин загиблих.

Йшлося про те, що заплановано доповідь Ради внутрішньо переміщених осіб. Разом з тим, наразі проведено три комісії щодо надання допомог. Також відбулася оперативна нарада з оздоровлення дітей пільгових категорій.

Зазначалося, що згідно з Указами Президента України Володимира Зеленського звання «Мати-героїня» присвоєно 104 матерям з Прикарпаття, які отримають посвідчення та нагрудні знаки.

Мовилося й про роботу з людьми з інвалідністю, різні засоби реабілітації, працевлаштування, висновки ЛКК та МСЕК тощо. 



26 Лютого 2024 p.
©http://briz.if.ua/