Як на Прикарпатті відбувається процес декомунізації та деколонізації: робоча група проінспектувала громади області


7 лютого робоча група з питань декомунізації та деколонізації на території Івано-Франківської області, яку очолив заступник голови обласної державної адміністрації - голова робочої групи Богдан Футерко, за участю депутата обласної ради Марії Рудик побувала у кількох громадах Прикарпаття.

Зокрема, відвідала низку населених пунктів у Тисменицькій та Городенківській громадах. Так, у селі Клубівці Тисменицької громади, обабіч дороги державного значення, ще досі височіє пам’ятник землякам, полеглим у боротьбі за радянську владу 1967 року. Чимало пам’ятних знаків, написів часів радянської доби побачили й у Городенківській громаді. Під час зустрічі з головою громади Богданом Кобилянським проаналізували перебіг процесу декомунізації в старостинських округах. Голова громади за підтримки активістів планує повністю позбутися таких пам’ятних знаків та надписів радянської епохи.

Слід зазначити, що голови деяких територіальних громад зволікають з рішеннями про демонтаж об’єктів радянської та імперської пропаганди. В окремих громадах налічуються десятки топонімів, які підлягають декомунізації та деколонізації.

На противагу сказаному в області є громади, де цей процес на стадії завершення. До прикладу, у Верховинській територіальній громаді всі вулиці і провулки, які підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменовано. Здійснено також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків часів тоталітарного режиму.

У Івано-Франківській обласній державній (військовій) адміністрації наполегливо просять голів громад області, на території яких все ще залишається радянська символіка, демонтувати всі комуністичні залишки радянської доби та перейменувати вулиці, які підпадають під дію Закону.



8 Лютого 2024 p.
©http://briz.if.ua/