На Прикарпатті анестезіологи вчилися, як ефективно протистояти болю в пацієнтів


На базі КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради пройшла Школа регіонарної анестезії від латвійських та українських спеціалістів. Захід відбувався під егідою Української асоціації регіонарної анестезії та медицини болю і був організований платформою DoctorТhinking. Про це повідомляють в департаменті охорони здоров'я ОДА.

Учасники курсу слухали лекції та спостерігали за роботою латвійських анестезіологів. З доповіддю про менеджмент болю виступив професор і керівник Асоціації Дмитро Дмітрієв, який очолює також Центру лікування болю у Вінниці. Він говорив про те, що регіонарна анестезія може забезпечити інтраопераційну та післяопераційну аналгезію, що зменшує потребу в опіоїдах у післяопераційному періоді (в т.ч. і "Налбуфіну").

Професор наголосив, що командна робота хірурга та анестезіолога в післяопераційному періоді є важливою для якісного лікування гострого болю і зауважив, що регіонарна анестезія не працює при фантомному болі, хіба що може мати ефект плацебо. Він порадив ознайомитися з алгоритмом системного менеджменту болю при військовій травмі, розробленій фахівцями київської лікарні "Феофанія".

Завідувачка Центру діагностики неврологічної патології обласної лікарні та співорганізаторка події Надія Сегін детально розповіла про фантомний біль у військових пацієнтів, механізми його виникнення, профілактику та методи лікування. Зокрема, вона детально зупинилася на ботулінотерапії та болю в куксі, а також представила власноруч розроблену карту лікування фантомного болю ботулінічним токсином типу А.

Професор Іван Лісний, завідувач науково-дослідного відділення "Національний інститут раку" прочитав лекцію на тему "Сучасна мультимодальна анелгезія (ММА) та її ризики". Резюмуючи свій виступ, науковець зазначив, що ММА – це сучасна стратегія сучасної медицини болю. Основою знеболення є парацетамол та нестероїдні протизапальні засоби, але немає єдиної формули знеболення для всіх пацієнтів. Чим більше компонентів у ній, тим більша вірогідність розвитку побічних ефектів.

Слухачі курсу мали змогу поспостерігати, як проводять регіонарну анестезію в операційних травматологічного, нейрохірурхічного та опікового відділень. Також кожен учасник мав змогу у супроводі латвійських фахівців під навігацією УЗД вивести на екран нервові сплетіння. Моделями були пацієнти-волонтери.



6 Лютого 2024 p.
©http://briz.if.ua/