Всі подані декларації будуть охоплені увагою НАЗК за рахунок нового інструменту автоматизованої перевірки - Артем Ситник


За останні понад півтора року, коли було призупинено обов’язкове подання декларацій та їх перевірки, НАЗК сконцентрувалося на здійсненні моніторингу способу життя посадовців, а також використало цей час для розробки нових ІТ-продуктів. Вони, зокрема, допоможуть реалізувати новий підхід до відбору декларацій на перевірку, а повні перевірки зробити більш ефективним інструментом фінансового контролю.

"Всі подані декларації будуть проходити оцінку ризиків. Ті декларації, які матимуть найменший показник рейтингу ризику, будуть перевірені за допомогою механізму автоматизованої перевірки. Йдеться про порівняння даних декларації з даними реєстрів, перевірку певними формулами, наприклад, на виявлення ознак незаконного збагачення, наявності необґрунтованих активів тощо. Отримання довідки про проходження автоперевірки не означатиме, що декларація пройшла повну перевірку. Ця довідка свідчитиме, що декларація має мінімальний коефіцієнт ризику. Ми прогнозуємо, що третина декларацій пройдуть цю перевірку. НАЗК зможе повернутися до них, якщо будуть виявлені нові факти або надійде звернення про ознаки недостовірного декларування. З решти 70% декларацій для проведення повної перевірки відбиратимуться ті декларації, що мають найвищий рейтинг ризику. Відібрані декларації в автоматизованому режимі розподілятимуться для перевірки уповноваженими особами НАЗК. Можливість втручання людини у процедури автоперевірки чи авторозподілу виключені, це здійснює машина за допомогою програмних продуктів, до яких вжито заходи захисту”, - сказав заступник Голови НАЗК під час брифінгу «Новий підхід НАЗК до відбору та перевірок декларацій».

Про те, що декларація пройшла автоматизовану перевірку, декларанта буде повідомлено в його особистий кабінет Реєстру декларацій, починаючи уже з 27 грудня.

“Результати автоперевірок побачить і суспільство: у публічній частині Реєстру декларацій буде відповідна позначка біля таких декларацій. Трохи згодом буде додано і відповідний фільтр, який дозволить бачити кількість посадовців, які пройшли таку перевірку, а також визначити, в яких органах та галузях таких декларантів найбільше”, - підсумував Артем Ситник.

Детальніше: https://cutt.ly/CwDYk9hV

Запис брифінгу: https://youtu.be/eFEBSg4d4JM



25 Грудня 2023 p.
©http://briz.if.ua/