Гуля Соколова: «Ми відновлюємо дипломатичні зв'язки ...»


Відновленням історичних зв'язків зайнялися в Казахстані - в Астані відбулося перше засідання Міжнародної Організації «Великий Шовковий Шлях», названої на честь торгової магістралі, яка багато століть об'єднувала Захід і Схід. У робочу групу МО «Великий Шовковий Шлях» увійшла член ради Української Молодіжної Громадської Палати - Гуля Соколова. З нею ми і поговорили про те, що це об'єднання і яка в ньому роль України.

Гуля, розкажіть про організацію «Великий Шовковий Шлях» і яка її діяльність?

Я нещодавно повернулася з Астани, де брала участь у засіданні Міжнародної Молодіжної Організації «Великий Шовковий Шлях» - її членами є учасники 25 країн, від Азії до Середземноморського узбережжя. Ця організація зовсім молода - її заснували цього літа в Баку, зокрема, головою є депутат Парламенту Азербайджану Фуад Мурадов. Мета роботи «Великого шовкового шляху» в тому, щоб налагодити міжкультурний діалог з різними країнами, на рівні громадської дипломатії. Адже, якщо говорити про історичний контекст, то колишня велич Шовкового Шляху була можлива саме завдяки взаємодії різних країн і держав. Тому, можна сказати, що своєю діяльністю ми відновлюємо історичні зв'язки - на рівні громадськості.

Яка участь України в діяльності організації?

Наша країна має безпосереднє відношення до історичного Великого Шовкового Шляху, адже, мало того, що він проходив територією нинішньої України, так ще і місто Судак називали його Західною столицею! Для України, зокрема, для Української Молодіжної Громадської Палати буде незайвим заручитися підтримкою громадських організацій в країнах-членах «Великого Шовкового Шляху», адже це працює на імідж країни.

Чи прозвучали якісь цікаві пропозиції під час засідання робочих груп?

Безумовно! Так, у Казахстані зараз будується величезна траса «Західна Європа - Західний Китай», у зв'язку з чим було висунуто пропозицію провести авторалі територією історичного Великого Шовкового Шляху, за участю всіх зацікавлених країн. Гріх не скористатися такою багатою географією! Адже в процесі авторалі учасники побачать масу пам'яток різних країн, для молоді це дуже цікаво.

Які проекти ви плануєте здійснювати спільно?

Ми вирішили почати зі сфери культури - адже, щоб розуміти ту чи іншу країну, треба знати не тільки її традиції, але і сучасне життя. Тому організацією «Великий шовковий шлях» проводитиметься конкурс серед поетес різних країн, безумовно, українські можуть і повинні взяти участь! Не забудуть і про працівників ЗМІ - незабаром стартує конкурс есе на тему дипломатичних взаємин країн в рамках Великого Шовкового Шляху - переможець отримає Айпад або айфон! Ми в принципі стоїмо на тому, що необхідно розвивати міжнародне молодіжне співробітництво, тому що саме разом - Ми сила і можемо реально впливати на майбутнє ...
 



16 Грудня 2012 p.
©http://briz.if.ua/