Психологічна допомога в надзвичайних ситуаціях: рекомендації від проєкту «Ти як?»


Українці щодня страждають від прильотів, обстрілів та вибухів. Втрачають домівки, близьких та звичне життя. Важливо допомогти людині в перші хвилини екстремальної ситуації не тільки фізично, але й емоційно. Як підтримати і допомогти під час сильного стресу? Читайте рекомендації, розроблені в межах проєкту «Ти як?» з ініціативи Олени Зеленської.

Як виглядає шок?

Реакція на трагедію буває різною — від ступору до істерики. Людина може плакати чи кричати або стати наче замороженою. У цей момент постраждалий погано сприймає інформацію.

Що робити?

Якщо людина втратила відчуття зв’язку з реальністю, нагадайте їй, де вона перебуває, або день тижня. Попросіть назвати речі, які безпосередньо оточують: «Скажіть, що ви чуєте?», «Назвіть, що стоїть поруч з вами».

Безпека і комфорт

Впевніться, що людині нічого не загрожує. Зберігайте спокій. Не кричіть на людину та не обмежуйте її фізично. Запропонуйте тихе місце для розмови, воду, чай чи ковдру — так людина відчуватиме себе в безпеці. Запитайте про потреби.

Активне слухання

Скажіть, що ви хочете допомогти. Переконайте людину, що готові її вислухати. Однак не змушуйте говорити. Слухайте уважно і не відволікайтеся. Не виправляйте людину і не коментуйте розповідь

Будьте готовими до спалахів емоцій. Важливо дати проговорити переживання та залишатися поруч, доки постраждалим не займуться фахівці. 



11 Серпня 2023 p.
©http://briz.if.ua/