Чи потрібно робити додаткові щеплення?


Календар щеплень складається державою з огляду на можливості кожної країни. В Україні це щеплення проти 10 захворювань. Є країни, де календар складений проти 12, 15 або 17-18 захворювань. Крім того є так звані додаткові щеплення, які поки що не входять у національний календар, але лікарі рекомендують їх зробити, щоб захиститися від небезпечних хвороб. Слово «додаткові» багатьох наводить на думку, що ці щеплення не обов′язково робити. Але вони також важливі. Наразі українцям доводиться купувати вакцини за власний кошт. Якщо маєте таку можливість, то обов’язково зробіть ці щеплення також.

До додаткових щеплень відносяться:

Майже всі інфіковані повністю одужують від гепатиту А, а після перенесеного захворювання формується довічний імунітет. Але у дорослому віці, а часом і у дитячому, перехворіти на гепатит А — не найкращий досвід: хвороба триває понад місяць і супроводжується симптомами: підвищена температура, блювання, діарея, слабкість, пожовтіння шкіри і очей. Щеплення роблять з 1 року, двома дозами з інтервалом мінімум 6 місяців;

щеплення проти ГРИПУ: з усіх ГРВІ грип — найбільш небезпечне захворювання, яке можуть супроводжувати серйозні ускладнення та навіть закінчитися смертю. Вірус грипу є дуже заразним, адже небезпечні патогени, які його викликають, люблять подорожувати та легко передаються іншим людям. Якщо ви часто контактуєте з людьми старшого віку або живете разом із немовлям, якому ще зарано робити щеплення проти грипу — обов’язково захистіть всіх навколо. Вакцинувати дітей можна з 6 місяців. Якщо дитина до 9 років вакцинується вперше в житті, то необхідно ввести 2 дози з інтервалом в місяць. Всім іншим вистачить однієї дози. Однак, вакцинуватися необхідно перед кожним епідсезоном, оскільки вірус грипу мутує, що потребує зміни вакцини;

ТАКОЖ ПІД ЧАС ПОДОРОЖЕЙ ДО ЕНДЕМІЧНИХ ЗОН варто зробити щеплення проти: черевного тифу, жовтої лихоманки, холери, японського енцефаліту, туляремії, бруцельозу, гарячки, чуми.

Вакцинація — найефективніший метод запобігання розвитку інфекційних захворювань. На сьогодні шляхом вакцинації можна запобігти розвитку більше ніж 25 потенційно тяжких захворювань, включаючи кір, правець, дифтерію, поліомієліт, грип, менінгіт, черевний тиф та рак шийки матки. Водночас, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі понад 20 млн людей не отримали необхідних вакцин.   



22 Лютого 2023 p.
©http://briz.if.ua/