Інформаційний дайджест новин Кабінету Міністрів України за 8 лютого 2023 року Денис Шмигаль провів розмову з членами новообраного Конгресу США


Денис Шмигаль провів розмову з членами новообраного Конгресу США

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 8 лютого провів онлайн-зустріч із членами новообраного Конгресу Сполучених Штатів. З українського боку також були присутні Віце-прем’єр-міністр України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і Міністр фінансів України Сергій Марченко. Сторони обговорили широке коло питань: фінансову підтримку, відновлення України, спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності за злочини вищого російського керівництва та посилення санкцій.

Прем’єр-міністр: Необхідно створити систему психологічної допомоги, яка відповідатиме нинішнім викликам

Одне з ключових завдань для України — створити адекватну викликам систему психологічної допомоги та підтримки. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на розширеному засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров'я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії рф. Засідання відбулося 8 лютого за участі першої леді України Олени Зеленської, представників центральних органів виконавчої влади та міжнародних організацій.

МОЗ: Відбулася робоча зустріч з делегацією посольства Франції в Україні та Асоціацією французьких роботодавців MEDEF

«Франція допомагає Україні з перших днів війни. Ми вдячні за підтримку у сфері охорони здоров’я, своєчасне реагування на потреби медичної сфери та можливості для громадян України отримувати доступну медичну допомогу в цей важкий час. Будемо і надалі координувати наші спільні зусилля задля перемоги демократичних цінностей у світі, міцно тримаючи медичний фронт разом. Однак, вже зараз ми маємо думати і на перспективу: як-от проекти з відновлюваної енергетики за відбудови зруйнованих лікарень чи локалізацію виробництва міжнародних компаній в Україні», – зауважив Віктор Ляшко.

Ігор Клименко: Ми всі разом готуємося до подальших бойових звершень

у МВС України відбулося вручення державних нагород військовослужбовцям Нацгвардії. Загалом, відповідно до Указу Президента України, орденами та медалями нагороджено 116 військовослужбовців. Вручав державні нагороди Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. «Ми продовжуємо нашу боротьбу з підступним та сильним ворогом. На жаль, держава витрачає на це дуже великий ресурс. Деякі області зруйновані майже повністю, розбита наша критична інфраструктура. Але найголовніше, що наші військовослужбовці кладуть на терези перемоги найдорожче - своє життя й здоров’я. Це відбивається на країні і на наших рідних», - зауважив на початку церемонії очільник відомства.

Віктор Ляшко: Психосоціальна підтримка громадян - наш головний фокус

«Наше завдання – дати людині доступ до цих знань і навичок, якими вона може самостійно користуватися (наприклад, техніки самодопомоги), і дати ті сервіси та послуги, які допомагатимуть людині піклуватися про себе в точках її контакту з державою, і зі світом загалом (під час навчання, на роботі тощо), – пояснив очільник МОЗ. – Йдеться насамперед про величезну армію першої лінії контакту, а це – лікарі і медсестри, офіцерський склад ЗСУ, прикордонники у пунктах пропуску, освітяни, поліцейські та рятувальники, працівники соціальної сфери, велика армія державних службовців, і звісно ж – роботодавці. Одним словом – усі, хто працює у парадигмі «людина – людина».

Міндовкілля розпочало діалог з бізнесом щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів управління

Перший круглий стіл в форматі діалогу “держава-бізнес-громадськість” був присвячений обговоренню трьох довідкових референтних документів з найкращих доступних технологій та методів управління (BREFs), які діють у ЄС та вже перекладені на українську мову для впровадження в Україні. Вони стосуються сучасних стандартів екомодернізації у сферах енергоефективності, виробництва чавуну, сталі, цементу та вапна.

У Міндовкілля створили робочу групу, яка напрацює перелік чужорідних видів дерев, заборонених у відтворенні лісів

Нещодавно Уряд вніс зміни до Правил відтворення лісів, які серед іншого забороняють використання інвазійних видів дерев при створенні лісів. На виконання цього рішення у Міндовкілля створили міжвідомчу робочу групу, яка розробить перелік таких чужорідних видів дерев. До її складу увійшли представники Міндовкілля, спеціалісти Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук, НУБіП України, Національного лісотехнічного університету України, Держлісагентства та провідні експерти природоохоронних організацій.

Через Державний аграрний реєстр розпочато прийом заявок на участь у програмі грантової підтримки ФАО та ЄС

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок програми грантової підтримки, що стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу, та спрямована на надання інвестиційної грантової допомоги мікро- та малим сільськогосподарським виробникам, кооперативам та асоціаціям виробників географічних зазначень (ГЗ). Прийом заявок відбувається через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 10 березня 2023 року.

Відбудова України відкриває нові можливості для залучення іноземних інвестицій у приватний сектор

У фокусі Мінекономіки – розвиток приватного сектору, який демонструє високу стійкість та адаптивність від початку війни. Україні вдалося зберегти макроекономічну стабільність та налагодити продуктивний діалог з міжнародними фінансовими інституціями, які займаються розробкою нової фінансової архітектури для відновлення України з акцентом на збільшенні інвестицій у економіку приватного сектора. На цьому наголосила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на засіданні Британсько-українського приватного фінансового партнерства 8 лютого.

На виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам спрямовано з початку року понад 6,2 мільярда гривень

Питання своєчасного та у повному обсязі забезпечення соціальних виплат, незважаючи на війну, знаходяться на постійному контролі в Мінсоцполітики. Так, у січні 2023 року було нараховано допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) на загальну суму понад 6,2 мільярда гривень. Кількість внутрішньо переміщених осіб внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну наразі сягає понад 4,8 мільйона людей. Йдеться лише про тих громадян, які подали заяви на реєстрацію.

До “Армії відновлення” залучено понад 6 тисяч безробітних, - Тетяна Бережна

На сьогодні до “Армії відновлення” залучено вже понад 6 тисяч безробітних у 10 областях. Лідером серед регіонів є Полтавська область, де у виконанні суспільно корисних робіт задіяно майже 2 тисячі безробітних. Регіони активніше долучаються до проекту, організовуючи роботи з відновлення. Лише за перший місяць цього року до їх виконання залучено 2,5 тисячі людей, що тимчасово втратили роботу. І всі вони отримують за свою працю щонайменше 6700 грн від держави. Така оплата є більшою, ніж середня виплата допомоги з безробіття, яку людина отримує, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості.

Микола Сольський назвав ключові програми підтримки агросектору у 2023 році

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив, що цього року вся підтримка агросектору спрямована на покращення ліквідності аграріїв. Відповідно, буде продовжено низку програм, які успішно себе зарекомендували в минулому році. Зокрема, знову діятиме програма дотацій від ЄС для малих фермерів, які утримують до 100 корів або мають в обробітку від 1 до 120 га.

Українцям продовжили безкоштовний роумінг у країнах Європи

Українці, які перебувають у Євросоюзі, зможуть і надалі телефонувати рідним за діючими в Україні тарифами. Загалом 27 вітчизняних і європейських операторів мобільного та фіксованого зв’язку на 6 місяців продовжили дію угоди про доступний роумінг. Вони й надалі надаватимуть один одному послуги за зниженими цінами. Для його підключення робити нічого не потрібно: послуга вмикається автоматично й поширюється як на дзвінки в Україну, так і навпаки. Потрібно лише оплачувати свій тарифний пакет (щомісячну абонплату).

МОН, ЮНІСЕФ і портал «Дія.Цифрова освіта» запускають освітній серіал «Бути поруч» про підтримку психічного здоров’я

«Під час повітряних тривог, коли є ймовірність авіазагроз з боку рф, діти та дорослі відчувають напруження, хвилювання і страх. І це нормально в екстремальних ситуаціях, але часто такі стани не минають безслідно. Вдячний партнерам за ініціативність та кроки у створенні сучасних та зручних інструментів для підтримки освітян та учнів під час навчання. Створюючи нові інструменти для підтримки та розвитку особистості під час складних життєвих умов, ми формуємо важливий фундамент для відбудови майбутнього», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Цифровізація процесу усиновлення: на порталі Дія доступні 5 нових послуг

Раніше потенційні батьки мали місяцями збирати необхідні документи та довідки по різних інстанціях, стояти в чергах, звертатися до служби в справах дітей та заповнювати заяви вручну. А сам процес усиновлення чи встановлення опіки міг тривати роками. Команда Мінцифри працює над цифровізацією сфери усиновлення, щоб українці без черг та бюрократії могли стати батьками, а діти-сироти зростали в повноцінних сім'ях. Відтепер на порталі Дія доступні 5 нових послуг щодо усиновлення, які значно спростять і прискорять цей процес.

Попри війну МОЗ продовжує працювати над модернізацією українських лікарень, – Віктор Ляшко

«МОЗ продовжує оновлювати матеріально-технічну базу лікарень та підтримувати заклади охорони здоров’я у такий непростий час. Сьогодні завдяки новому обладнанню у лікарні наші медики зможуть максимально оперативно діагностувати та надавати медичну допомогу пацієнтам. Це вже друге ангіографічне обладнання, встановлене на правобережній частині Київщини, яке дозволить закрити потребу людей, які тут проживають, у високоспеціалізованій медичній допомозі у випадку інфаркту та інсульту. Для повноцінного закриття потреби області в ангіографах ми плануємо ще одну додаткову поставку такого обладнання до лікарні в м. Біла Церква у рамках спільного зі Світовим банком проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”», – сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Робота з громадами: Мінінфраструктури та Всеукраїнська асоціація громад підписали меморандум про співпрацю

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ) Іван Слободяник підписали Меморандум про співробітництво щодо розвитку громад, територій та інфраструктури. Серед ключових напрямків співпраці – реалізація проектів відбудови інфраструктури, продовження реформи децентралізації та впровадження ефективної регіональної політики.

Французькі пожежники передали українським прикордонникам мобільну амбулаторію

Пересувний кабінет на шасіIVECO використовуватиметься для надання першої медичної допомоги пораненим бійцям, які протистоять російським окупаційним військам на одній з ділянок фронту. Велика перевага цього медпункту в тому, що він мобільний і може бути розгорнутий для допомоги постраждалим воїнам за лічені хвилини. Для подачі електроенергії та забезпечення температурного режиму його укомплектовано дизель-генератором, засобами обігріву, акумулятором та інвертором. Є можливість під’єднати «Starlink».

У січні на Житомирщині видано понад 23 тис. витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у січні2023 року сформували і видали23 027 витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Із загальної кількості у режимі онлайн видано 22 413 (97%) витягів, через Центри надання адміністративних послуг – 614 (3%). Найбільше таких документів видано щодо земельних ділянок, які розташовані на території Коростенського (8 800) та Житомирського (5 615) районів Житомирської області.

Мінреінтеграції продовжує державні виплати звільненим з полону

Ще 232 особи, які були або досі в полоні, зможуть отримати по 100 тисяч гривень державної допомоги. Факти позбавлення цих громадян свободи внаслідок збройної агресії проти України встановила відповідна комісія при Мінреінтеграції 7 лютого. Серед них – 209 звільнених з російського полону і 23 людини, які досі незаконно утримуються рф.

Маркіян Дмитрасевич зустрівся з Директором Департаменту допомоги розвитку МЗС Чехії Петром Гандаловичем

«Основний виклик, що стоїть напередодні посівної кампанії – брак обігових коштів в аграріїв. Причини зрозумілі – внутрішні ціни на агропродукцію дуже впали через дорогу логістику, тому фермери недоотримують прибуток і не мають достатньо коштів на продовження своєї роботи», – розповів Маркіян Дмитрасевич.

Рада з фінансової стабільності підтримала заходи із забезпечення макрофінансової стабільності та погодила проведення оцінки стійкості банків

Шляхи забезпечення макрофінансової стабільності та стійкості банківського сектору в умовах тривалої повномасштабної війни – такі ключові теми обговорили учасники чергового засідання Ради з фінансової стабільності 3 лютого 2023 року. Рада відзначила стабілізацію низки ризиків, хоча війна та терор росії погіршують економічні перспективи. Завдяки міжнародній допомозі зросли міжнародні резерви. Разом із значною валютною ліквідністю банків це в перспективі створює підґрунтя для можливого послаблення окремих валютних обмежень.

МОЗ: Відновлення медичної інфраструктури оцінюється щонайменше у понад 6 млрд дол.

З початку активної стадії війни росія завдала суттєвих втрат медичній системі. Найбільших руйнувань зазнала медична інфраструктура на територіях 5 областей: Донецької, Харківської, Миколаївської, Чернігівської та Київської. Також наразі залишається складною ситуація з медичною інфраструктурою у Луганській області. Україна фактично не має доступу до медичних закладів на цій території та не може повноцінно оцінити ступінь руйнувань. Однак, попри щоденні обстріли та виклики, з якими стикається медична система, Україна, за допомогою міжнародних партнерів, вже працює над відновленням медичної інфраструктури від наслідків війни.

Японія передала Україні 259 генераторів для потреб енергосектору

«Росіяни продовжують прицільно обстрілювати українські енергетичні об’єкти по всій країні. Завдяки допомозі наших міжнародних партнерів ми проводимо відновлювальні роботи, забезпечуємо роботу енергетичних підприємств і далі тримаємо наш енергетичний фронт», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Уряд видасть у 2023 році понад 7000 мікрогрантів на старт і розвиток малого бізнесу в рамках проекту єРобота, - Тетяна Бережна

Бюджет на програму “Власна справа” цього року становить 1,8 млрд грн і Уряд планує видати українцям понад 7000 мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу. Розраховуємо, що отримувачі цих коштів, створять багато робочих місць, адже обов’язковою умовою надання мікрогранту є створення підприємцем одного-двох робочих місць, залежно від суми гранту. І це позитивно вплине на ринок праці. Ми маємо хороші результати цієї програми за минулий рік - мікрогранти отримали 3300 підприємців, які створять понад 8000 робочих місць.

Докладніше можна прочитати на Урядовому порталі www.kmu.gov.ua



9 Лютого 2023 p.
©http://briz.if.ua/