Домашнє Різдво для малих івано-франківців від проєкту «ФранКоло» та «Смарт освіти»


 

Різдво завжди асоціюється у нас із домашнім затишком, сімейними зустрічами та теплою магічною атмосферою. Проте цього року одне з найбільших свят втратило свої барви: тисячі дітей змушені зустрічати Різдво далеко від рідного дому, який забрала у них війна.

Попри все створити святковий настрій та теплу сімейну атмосферу допомагають місцеві та всеукраїнські громадські організації. Так, ГО «Смарт освіта» у партнерстві з освітніми ініціативами Івано-Франківська створили та реалізовують проєкт «ФранКоло», який на початках об’єднав наймолодших вимушених переселенців віком від 4 до 16 років, а згодом до нього долучились і місцеві юні мешканці. Фінансову допомогу проєкту надав EDUCO.

«ФранКоло» – це об’єднання безоплатних гуртків для дітей та підлітків найрізноманітнішого спрямування. Гуртки діють на різних локаціях міста і допомагають здобути нові знання, знайти друзів, весело провести час та відчути теплу дружню атмосферу у колі однолітків. Для корисного дозвілля малеча може обрати шиття чи в’язання, лісові прогулянки чи арт-зустрічі, малювання чи робототехніку – цей перелік невичерпний, і кількість гуртків все ще збільшується.

Напередодні Різдва заняття в гуртках були наповнені святковою тематикою. Наприклад, діти виготовляли роботів у вигляді кроликів, які є символами 2023 року, розробляли електронні листівки та різдвяні ігри, шили новорічні іграшки. А на занятті з акторської майстерності юні вихованці навіть створили новорічну осучаснену казку «Рукавичка». Прем’єра символічної вистави відбудеться після Нового року, мешканці міста зможуть відвідати захід протягом січня.

Координаторка проєкту «ФранКоло» Ірина Гищук розповідає: «Ми, дорослі, з одного боку, з останніх сил стараємося створити дітям святкових настрій, а з іншого боку, самі ж підживлюємося від дітей енергією і позитивом. Побачити радість в очах дитини від її маленьких успіхів, подарувати їй тепло та затишок, відволікти від щоденних труднощів – це місія, яка варта всіх наших зусиль».

Галина Тишин, очільниця ГО «Смарт освіта» також зазначає: «Ми – освітня організація. Однак для того, аби діти могли якісно вчитися, потрібно стабілізувати їхній психологічний стан. Творчі заняття, спорт, прогулянки – все це допомагає подолати стрес і тривогу. Ось чому для нас це зараз важливо і ось чому ми підтримуємо зараз позашкільні активності».

Загалом усі гуртки проєкту «ФранКоло» сфокусувались на різдвяній тематиці, аби малеча та підлітки мали святковий настрій, незважаючи на вимушений переїзд та складні життєві обставини. Організатори переконані, що всі діти, а особливо переселенці, як ніхто потребують підтримки у цей складний час, аби не втратити відчуття нормального життя і світло всередині себе. А головне – зберегти свою дитячу віру в диво.

Довідка про ГО «Смарт освіта»:

ГО «Смарт освіта»– неприбуткова освітня громадська організація, зареєстрована в липні 2016 року. Ми займаємось розвитком та вдосконаленням системи шкільної освіти в Україні, зокрема реформою «Нова українська школа». Протягом останніх 6 років втілили у життя десятки великих освітніх проєктів: розробляли офлайн- і онлайн-курси з професійного навчання вчителів, методичні рекомендації, організовували різноманітні заняття для дітей в Україні та за кордоном, допомагали впроваджувати дистанційну освіту в школах.

Також  запустили одне з найбільших освітніх медіа в країні – сайт НУШ.

З початку повномасштабної війни ми допомагаємо українським школярам, батькам та вчителям залишатись активними учасникам освітнього процесу. Разом із партнерами реалізовуємо проєкти з навчання та психологічної допомоги українським дітям та освітянам.



29 Грудня 2022 p.
©http://briz.if.ua/