Калуська громада розвиває співпрацю з італійським муніципалітетом Куарту-Сант’Елена


Завдяки ініціативі «Мости довіри», яку започаткували у Програмі «U-LEADз Європою», територіальні громади України знаходять нові партнерські муніципалітети з Європейського Союзу. Нещодавно відбулася перша онлайн-зустріч представників Калуської міської ради та італійського міста Куарту-Сант’Елена, на якій обговорювалася потенційна співпраця між муніципалітетами.

В місті Куарту-Сант’Елена приділяється увага розвитку сільського господарства та урбаністичних територій. Керівництво міста дбає про збереження традиційної культури та розвиток сучасного мистецтва, що знаходить своє відображення у підходах до управління територіями, які належали до промислової зони.

«У нашому місті ми завжди прагнемо підтримувати представників сучасного мистецтва, у нас діє чимало мистецьких закладів та музичних гуртів. Ми знаємо, що переможець Євробачення гурт «Kalush Orchestra»  родом з міста Калуш. Для нас буде великою честю обмінюватися досвідом з українською громадою в розвитку музичного мистецтва, щоб наші гурти могли спілкуватися між собою та співпрацювати»,  – поділилися представниця муніципалітету К’яра Пілі.

Представники Куарту-Сант’Елена наголосили на готовності співпрацювати ще в одному напрямку – урбаністичному відновленні, що є досить поширеним в італійському місті.

За словами архітектора італійського міста Альдо Ваніні, у Куарту-Сант’Елена залишилося чимало приміщень на територіях, які колись належали до індустріальної зони.

«Ми довго думали, що робити з такими приміщеннями. Згодом прийняли рішення, що їх потрібно перепрофільовувати та випростовувати за іншим призначенням. Відтак ми почали залучати кошти Європейського Союзу для їхнього відновлення. Одне з таких приміщень – колишня будівля цегельного заводу. На його базі ми створюємо простір, який стане культурним центром для жителів міста. У цьому урбаністичному просторі також побудуються квартири для молодих людей та пенсіонерів, які самостійно не можуть придбати житло. Також там знайдеться місце для волонтерських центрів, які зможуть базуватися в одному місці та здійснювати свою діяльність. Територія навколо колишнього заводу перетвориться на громадський парк для відпочинку», – додав Альдо Ваніні.

Голова Калуської громади Андрій Найда розповів італійським колегам про місто Калуш, його історію та сучасне життя. За його словами, Калуш – це потужне промислове місто, в якому працює чимало підприємств. У громаді є ще багато вільних територій та приміщень, які можуть слугувати інструментами для залучення нового виробництва.

«У своїй діяльності ми застосовуємо універсальний підхід, який дозволяє розвивати місцеву економіку, культуру, туризм, освіту, медицину та інші напрямки. Завдяки залученим грантам від міжнародних фондів ми відновляємо пам’ятки культури нашого міста, дбаємо про його історію. У подальшому плануємо реалізовувати нові проєкти, сподіваємося, що зможемо це вже робити у партнерстві з італійським муніципалітетом Куарту-Сант’Елена», – зазначив Андрій Найда.

Відтак український Калуш та італійський Куарту-Сант’Елена мають чимало спільних напрямків для потенційної співпраці. В основному це стосується співпраці в культурному напрямку, взаємодії між бізнес-асоціаціями, розвитку туризму, сільського господарства та обміну досвіду в створенні нових урбаністичних просторів для розвитку.

«Наші громади схожі не тільки в інтересах, але й в орієнтирах. Обговорені сьогодні напрямки співпраці це показують. Сподіваємося, у нас все вийде і ми зможемо реалізовувати ініціативи задля спільного розвитку. Дякуємо Програмі «U-LEADз Європою» за таку можливість», – резюмував Альдо Ваніні



16 Грудня 2022 p.
©http://briz.if.ua/