Як споживати менше електроенергії


Для швидкого відновлення енергетичних систем, які постраждали від ракетних ударів з боку рф, бажано, щоб українці споживали меншу кількість електрики. Якщо кожен мешканець Івано-Франківська зробить внесок у таку економію, наші підстанції знов зможуть забезпечувати енергією підприємства та приватні оселі. Ми розповімо вам, які кроки для стабілізації вітчизняної енергосистеми може зробити кожен з нас.

Стратегії економії

Існують два напрямки, які дозволяють зменшити витрати електрики в оселі: скорочення споживання та переоснащення житла енергоощадними технологіями. Зараз більшості українців не до переоснащення — існують більш нагальні проблеми. Тому ми розповімо вам про те, як можна привчитися економити електрику вдома.

Як скоротити споживання

Згідно з першою стратегією користувач починає стежити за собою й виявляти моменти, де можна зменшити обсяги використання без погіршення якості побуту. У багатьох будинках українців кількість пристроїв, які потребують підключення до мережі, збільшилась. Багато хто почав користуватися повербанком, акумуляторним ліхтарем, встановив стабілізатор напруги або джерело безперебійного живлення. Саме тому варто контролювати витрати й своєчасно вимикати прилади, які не використовуються у цю мить.

Як можна економити енергію:

  1. Не треба одночасно вмикати декілька приладів, які споживають велику кількість енергії. Особливо не бажано навантажувати мережу у пікові години: з 8 до 11 ранку та з 17 до 23 години.
  2. Радимо вимикати світло, коли ви залишаєте одну з кімнат або кухню, коридор, санвузол. Якщо ви будете завжди вимикати світло у порожніх приміщеннях, суми у ваших рахунках за електрику можуть стати меншими аж на 30%.
  3. Замініть лампи денного світла на LED-світильники. Вони споживають у 10 раз менше енергії, тож економія очевидна.
  4. Не залишайте увімкненими прилади в сплячому режимі. Немає нічого складного у тому, щоб вимкнути компʼютер або телевізор і увімкнути тільки тоді, коли це дійсно потрібно.
  5. Якщо ви користуєтесь електричним чайником, не набирайте його до країв щоразу, коли вам потрібно закип'ятити воду для однієї порції кави або чаю. Заповнюйте ємність не більш ніж на третю частину.
  6. Посудомийну й пральну машину треба завантажувати по максимуму. Вкрай не економічно запускати цикл, щоб вимити або випрати невелику кількість посуду або одягу.

Якщо ви тільки плануєте придбати щось з техніки, звертайте увагу на клас споживання пристроїв. Оптимальні параметри для дому — А й А+. Економічні прилади можна придбати в інтернет-магазині Алло у Львові — в онлайн-каталозі є різноманітна техніка від відомих та перевірених виробників.

Що ще можна зробити

Можна скористатися можливостями сучасних побутових пристроїв, які програмуються на автоматичне увімкнення в будь-який час. Так ви можете завантажувати посудомийну, пральну машину, мультиварку або хлібопічку та встановлювати таймер таким чином, щоб цикл запустився вночі, коли загальна кількість споживання електрики в місті мінімальна. Ви можете встановити багатотарифний лічильник, який буде враховувати використані вами більш дешеві нічні кіловати. Таким чином ви не тільки знизите навантаження мережі, але й зменшите власні витрати.



29 Листопада 2022 p.
©http://briz.if.ua/