Франківські лікарі взяли участь у міжнародній конференції із муковісцидозу


В рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського союзу Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 та за підтримки генерального директора лікарні Тараса Мельника лікарі та реабілітолог нашої лікарні 09-12 листопада взяли участь в 12 Словацькій конференції з муковісцидозу, яка проводилась в Новий Смоковець, Високі Татри, Словаччина.

Конференція складалася з окремих блоків, у яких висвітлювали важливі питання: Реєстр пацієнтів з муковісцидозом, сучасне лікування й модуляторна терапія, фізіотерапія, менеджмент пацієнтів, харчування та нутрітивна підтримка, трансплантація. Провідні європейські спеціалісти-генетики, пульмонологи, гастроентерологи, трансплантологи ділилися досвідом й порадами для створення професійної спільноти лікарів-однодумців задля кращого лікування пацієнтів з муковісцидозом.

Медицина нестримно рухається вперед. Це неймовірно, однак, тепер існує лікування такої тяжкої генетичної патології як муковісцидоз, яка дозволяє покращити якість та тривалість життя пацієнтів! На жаль, те, що доступне у розвинених країнах, поки залишається лише мрією для наших співвітчизників.

Надія Фоменко представила клінічні випадки пацієнтів з муковісцидозом. Моніка Макян спільно з Любов’ю Мазур в своїй доповіді розповіли про досягнення лікарні і області під час міжнародної співпраці задля створення Центру муковісцидозу в Івано-Франківську, оцінили можливості, які цей проєкт надасть нашим пацієнтам. Ольга Фединська розповіла про нове обладнання, яке закуплено у рамках реалізації Гранту – нанодукт, пристрій, який швидко і безболісно дозволяє визначити рівень хлоридів поту, що є ключовим у постановці діагнозу. Марія Кук провела аналіз потреб пацієнтів Прикарпаття у відповідності до даних, внесених у Європейський реєстр пацієнтів з муковісцидозом.

Фізіотерапевти з Франції, Чехії та Словаччини навчали правильній методиці мануальної роботи із грудною кліткою для покращення дренажної функції бронхів та кращому відходженню мокроти у осіб з муковісцидозом. У зв’язку з підвищеною секрецією залоз та згущенням слизу, може утворюватися «закупорка» дихальних шляхів, що значно погіршує прогноз пацієнтів. Правильна та постійна фізіо- й кінезіотерапія – важлива складова успішного лікування муковісцидозу. Галина Вітрикус не лише навчалася, але й практикувала здобуті навички.

Окрім неоціненних знань та вмінь, отриманих у Словаччині, наші працівники повернулися з подарунками від Slovenská Asociácia Cystickej Fibrózy, Катаріни Степанкової та її команди. Це небулайзери, розхідники та ліки для осіб з муковісцидозом. Щиро дякуємо, що підтримували нас і продовжуєте робити це протягом тривалого часу! 



15 Листопада 2022 p.
©http://briz.if.ua/