Як працюють великі підприємства Прикарпаття в умовах війни – дізнавалися підприємці з прифронтових територій


Війна впливає негативно на бізнес та підприємницьку діяльність, а, відтак, на стабільність економіки країни. Тому кожен підприємець розуміє свою важливу роль в тому, аби втримати свій бізнес на плаву та продовжувати працювати. В таких умовах виникає необхідність шукати нові шляхи розвитку своєї діяльності. Йдеться про можливість релокації, налагодження нових каналів збуту, співпраці, чи, навіть отримання успішного досвіду.

Івано-Франківщина запрошує бізнес-делегацію вже не вперше. Підприємці з різних куточків України уже відвідали успішні підприємства у сфері сільського господарства, харчопереробної промисловості, крафтових виробництв та індустрії гостинності й туризму. Сьогоднішній бізнес-тур стосувався великих підприємств. Проте з метою безпеки цей бізнес-тур відбувся онлайн.

«Наша область – це тил фронту, зокрема економічного. Бо маємо можливість працювати на благо країни та й підтримувати інші регіони. Саме тому підприємці Івано-Франківщини відгукуються на пропозицію взяти участь у проєкті та в рамках бізнес-туру розповісти колегам з з прифронтових територій про свою діяльність і поділитися досвідом, що сприяє налагодженню контактів та співпраці», - прокоментувала бізнес-експертка Марія Савка.

Підприємці мали можливість переглянути презентації від найбільших підприємств області: а саме, як виготовляють цемент, гіпс та інші будівельні суміші на підприємстві «Івано-Франківськцемент», як працює державне підприємство «Карпати», де вироблять електричне та електронне устаткування для автомобілів, які нюанси виробництва хліба та хлібобулочних виробів на хлібокомбінаті «Цар хліб» та як створюють іграшки у «Інтелкомі».

Цікавий факт, що у складний для країни час, власники великого бізнесу зуміли не лише втримати виробничі потужності, а й знайти для себе нові можливості.

«У період війни ми змогли масштабувати бізнес. І плануємо стати енрегонезалежним підприємством та забезпечити 70% споживання електроенергії за рахунок власних відновлювальних джерел. Зважаючи на події в Україні, зараз, це, як ніколи, стало актуальним», - прокоментував Святослав Окрепкий, представник підприємства «Інтелком».

«Ми ні на мить не зупиняли свою роботу, щоб люди завжди могли купити хліб. Навіть під час війни намагалися розвиватися: відкрили новий кондитерський цех. Не опускаємо рук і працюємо на всіх потужностях», - сказала директорка хлібокомбінату «Цар хліб» Галина Іщак.

Підприємці з різних куточків країни також презентували свої підприємства та шукали точки дотику і співпраці. Деякі з них уже не вперше беруть участь у бізнес-турі.

«Дякую за можливість брати участь у проєкті і дуже сподіваюся, що ми продовжимо співпрацю уже без перерви, щоб тривоги і ракети не турбували. Наразі я веду переговори з учасниками попереднього бізнес-туру, аналізуємо можливості для співпраці. Маємо працювати попри труднощі в країні, аби наблизити нашу перемогу», - сказав Микола Зданевич, керівник ТОВ «Нові енергетичні проекти».

Варто відзначити, що завдяки попереднім бізнес-турам, уже є кілька успішних бізнес-історій: деякі підприємці запросили колег на стажування, інші – знайшли нових постачальників, або нові виробничі площі для релокації свого бізнесу.

«Я переконана, що таких успішних кейсів ми виокремимо ще десяток. Тому, що усі зацікавлені в тому, аби працювала економіка країни. І всі підприємці шукають для своїх підприємств нові можливості. На щастя, на Прикарпатті вони їх знаходять», - сказала керівниця проєкту, в рамках якого відбувається захід, Леся Круп’як.

Варто відзначити, що проведення цих заходів стало можливим завдяки проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», що реалізовує команда Івано-Франківської ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Наступний бізнес-тур стосуватиметься легкої промисловості.



25 Жовтня 2022 p.
©http://briz.if.ua/