Франківські учні вивчають ремесла, що зникають


У рамках підготовчого етапу українсько-польського проекту "Ремесла, що зникають та відроджені здібності в Україні та Польщі" група учнів івано-франківського ліцею N23 20 відвідала місто майстрів - мальовничий Косів. "Нам вдалося побувати у Косівський Інституті прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ та поринути у атмосферу творчості і народних ремесел, - розповідає керівниця проєкту Уляна Небор,

-ми дізналися про спеціальності, які готує заклад, побачили майстерні, брали участь у майстер-класах, дізналися багато цікавого й нового, ознайомилися із роботами студентів у музеї інституту.

Тепер можемо впевнено сказати, що ремесла, які ми досліджуємо (а це - гончарство та кераміка, робота по шкірі, вишивка, різьба по дереву ), тут, на Гуцульщині, зовсім не зникають, а навпаки - живі і розвиваються, набувають нових рис та модернізуються.

Дякуємо дуже Косівському інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ за проведену екскурсію та майстер-класи!
Запам'ятаються нам також і відвідини п. Іванни Козак-Ділети, косівської майстрині традиційної гуцульської кераміки. Ми побували у творчій майстерні, ознайомилися з техніками, в яких працює п.Іванка, оглянули виставку її робіт," - розповіла Уляна Юріївна.



23 Вересня 2022 p.
©http://briz.if.ua/