Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав Всеукраїнську конференцію «Капеланство в охороні здоров’я: український досвід та перспективи».


Під час зустрічі з представниками українського духовенства обговорили перспективи впровадження медичного капеланства у сфері охорони здоров’я.

З метою впровадження інституту капеланства в сфері охороні здоров’я при Міністерстві створено робочу групу. Першими важливими кроками є започаткування програм клінічної підготовки капеланів, прийняття Положення про капеланство в охороні здоров'я та низки нормативно-правових актів, які необхідні для запуску капеланської служби, а також включення до Класифікатора професій та Класифікатора медичних інтервенцій.

Також міністром охорони здоров’я підписано наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року №385» (щодо доповнення Переліку посад професіоналів з вищою немедичною освітою розділом «Професіонали з вищою немедичною освітою з психологічної допомоги та духовної опіки у сфері охорони здоров’я»).

Завдяки цьому у закладах охорони здоров’я буде запроваджено посаду «капелан в охороні здоров’я» та кваліфікаційну характеристику на цю професію. Після його прийняття капелани будуть віднесені до професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я і, відповідно, стануть повноправними працівниками медичної галузі. 19 Вересня 2022 p.
©http://briz.if.ua/