В Івано-Франківську презентували виставку портретів та історій людей “Втрачений дім”


Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” при підтримці міжнародної гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort) презентувала на майдані Шептицького виставку портретів та історій людей “Втрачений дім”. До неї увійшло 22 розповіді, які було зібрано впродовж липня у 29 громадах області, де комплексного проживають внутрішньо переміщені особи. На кожному стенді зображені різні герої, які до повномасштабної війни не перетиналися у реальному житті, але зараз їх об'єднало те, що довелося тікати з рідного дому від бойових дій.

“Люди, з якими ми спілкувалися, тимчасово змушені жити у школах та садках. Вони втратили не тільки стіни рідного дому, а й відчуття безпеки. Дехто пережив відсутність води, їжі, смерть рідних. Кожна з цих історій формує загальну картину, що проживають тисячі мешканців тих регіонів, де йдуть бойові дії та прилітають ракети”, - зазначила керівниця “Молодої Просвіти” та ідейниця проєкту Євгенія Бардяк.

Записала та впорядкувала історії Тетяна Пігурська. Всі тексти додатково переклала англійською мовою Євгенія Польщикова, щоб виставка була доступною і для європейської спільноти. Над портретами героїв працював фотограф Олександр Плаксін, який також став вимушеним переселенцем через окупацію рідного Северодонецька. Макети підготувала Яна Шевчук.

На саму презентацію експозиції в Івано-Франківську завітало кілька героїнь, історії яких є на портретах, серед них - Яна Дмитренко з Харківської області. Зараз її рідне село під окупацією. Розповідає, коли виїжджала з дітьми, машина потрапила під артилерійський обстріл:“Ми проїжджали ділянку між нашим і ворожим блокпостами. Відстань там десь три кілометри. І ось всю цю дорогу над нами свистіли снаряди. Машина вже не їхала, а летіла. Якось з дітьми добралися до сусіднього населеного пункту і, побачивши рідний стяг, просто ридали”.

На майдані Шептицького виставку можна було побачити впродовж 30 серпня. Далі її перемістили в Івано-Франківський краєзнавчий музей, що у приміщенні Ратуші. Тут вона пробуде до 30 вересня.

Виставка та ролики створені Івано-Франківською обласною організацією "Молода Просвіта" при фінансовій підтримці міжнародної гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort) у рамках проєкту “Простори підтримки”.



31 Серпня 2022 p.
©http://briz.if.ua/