Очна, дистанційна та сімейна: вибір форми навчання дитини під час війни


Третій рік поспіль українські батьки стикаються з перешкодами у шкільному навчанні своїх дітей. У вересні деякі школи відчинять свої двері перед учнями. З застереженнями: у будинках мають бути умови для дотримання правил повітряної тривоги.

Батьки можуть вибрати форму навчання дитини: очну, у школі, або дистанційну, вдома по зуму. Або ж навчати дітей самостійно, перевівшись на сімейну форму. Вона дозволяє забезпечити набагато ширший рівень знань, хоч і не безкоштовно. Але гроші на освіту можна заробити – наприклад, через гральні заклади, внесені у рейтинг казино України.

Очна та дистанційна: два формати навчання у школах

У 2022-му батьки отримали право обирати форму навчання дитини.

  1. Пропонується традиційна очна форма – з походом до школи, якщо в ній є обладнане укриття на випадок повітряної тривоги.
  2. І дистанційна – той формат, з яким світ познайомився під час епідемії ковіду. Програма та заняття при цьому залишаються тими ж, але дитина навчається з дому за допомогою комп'ютера та зуму.

Батьки самі визначають, чи готові вони відпускати дитину до школи. У деяких регіонах допускається лише дистанційна освіта через часті обстріли.

Щоб записатися на дистанційне навчання, дитина не зобов'язана перебувати в одному населеному пункті з навчальним закладом. Так, наприклад, тимчасово переміщені сім'ї з Харкова можуть записати дітей на дистанційну освіту в ті харківські школи, в яких вони навчалися до початку війни. А самі при цьому перебувати в Івано-Франківську, Польщі чи Швейцарії. Втім, плануючи залишатися за кордоном надовго - краще визначити дитину до місцевої школи, щоб вона вчила мову в комфортному середовищі.

Якщо батько чи мати в майбутньому вирішить змінити форму – він спокійно може це зробити за домовленістю зі школою. Наприклад, повернути дитину на очний формат, звільняючи свій час та увагу для роботи.

Сімейне навчання

На відміну від дистанційної форми, сімейне навчання – зовсім інша історія. Програму та формат при ньому визначають батьки дитини. Вони ж виступають у ролі викладачів – або запрошують педагогів самостійно, оплачуючи послуги із власної кишені.

Єдина вимога - приписати дитину до школи, в якій вона складатиме регулярні перевірки успішності. За підсумками сімейної форми, знання та вміння дитини повинні відповідати встановленим державою критеріям. Як цього досягти – вирішую батьки..



25 Серпня 2022 p.
©http://briz.if.ua/