Готуємось до нового 2022/2023 навчального року разом!


Організація освітнього процесу у воєнний час – це новий виклик для усіх педагогів України. Яка тривалість навчального року? Які норми Закону України «Про повну загальну середню освіту» зазнали змін у період воєнного часу? Яку форму організації навчання вибрати? Як зробити безпечним середовище для школярів та педагогів у школі? Як вести документацію закладу, якщо немає змоги перебувати в ньому? Яка тривалість відпустки педагогічних працівників? Як розпочати навчальний рік, якщо у закладі немає укриття?

Щоб відповісти на ці та безліч інших питань, які виникають у керівників закладів загальної середньої освіти Прикарпаття під час підготовки до нового навчального року, управлінням Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області 06 липня 2022 року проведено онлайн-конференцію «Готуємось до нового 2022/2023 навчального року разом» за участю Олени СВЯТЕНКО, заступниці директора департаменту – начальниці управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України.

Спікер заходу акцентувала увагу керівників шкіл на внесенні змін до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану, зокрема:

- тривалість навчального року, дата його початку та/або закінчення визначаються Кабінетом Міністрів України;

- засновник державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа) має право продовжити без проведення конкурсу строк дії строкового трудового договору (контракту), укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, але не більше ніж на шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану".

«Засновник кожного закладу загальної середньої освіти має право розпочинати та завершувати навчальний рік залежно від безпекової ситуації в громаді. У свою чергу, структура навчального року та форма організації освітнього процесу визначається не засновником, а закладом освіти, його педагогічною радою, рішення якої затверджується наказом керівника», – зауважила Олена СВЯТЕНКО.

Модератором конференції була заступниця начальника – начальниця відділу інституційного аудиту управління Любов КАСІЯН, яка ще раз наголосила керівникам, що Державна служба якості освіти України та управління Служби в Івано-Франківській області зокрема завжди відкриті для комунікації та готові надати їм консультаційну допомогу.
 



6 Липня 2022 p.
©http://briz.if.ua/