В Івано-Франківську обговорили реалізацію інформаційної кампанії «Україна працює»


Представники управління Держпраці в області спільно із працівниками обласного центру зайнятості, Івано-Франківської міської ради, головного управління пенсійного фонду в області, головного управління ДПС в області, департаменту соціальної політики ОДА та профспілки обговорили можливі шляхи допомоги українським громадянам, які вимушено залишили своє місце проживання і переїхали до нашої області або за межі нашої країни. Наголошувалося на сприянні безпечній, здоровій та задекларованій праці в Україні.

Участь у робочій зустрічі, де йшлося про реалізацію інформаційної кампанії «Україна працює», взяли радник голови обласної військової адміністрації Ярослав Дем’янчук, заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Володимир Попович. Ця інформаційна кампанія розроблена у рамках проєкту ЄС МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

«У нашій області проживають понад 143 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Ми повинні допомогти їм адаптуватися для життя та максимально працевлаштувати. Більш, ніж шість тисяч з них звернулися до центру зайнятості задля працевлаштування. Наша допомога для цих людей має бути максимальною», - сказав під час зустрічі Ярослав Дем’янчук.

Володимир Попович розповів про розробку обласної комплексної програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб та створення задля цього відповідної робочої групи. Також йшлося про важливість внесення змін до регіональних програми зайнятості населення Івано-Франківської області на 2021-2023 роки, розвитку малого і середнього бізнесу та прийняття цих програм у територіальних громадах області.

Мовилося й про проблему торгівлі людьми. Обговорили взаємодію щодо інформування наших громадян та убезпечення їх від можливих ризиків, практичні можливості залученості інспекторів праці.

Під час зустрічі говорили і про дотримання основних міжнародних і європейських норм із безпеки і здоров’я на роботі та трудових відносин. Йшлося про правову базу безпечної, здорової та задекларованої праці та системи й процедури для виконання функцій інспекції праці, а також про інформаційну та консультативну підтримку українських працівників та роботодавців.  2 Червня 2022 p.
©http://briz.if.ua/