Торгівля Івано-Франківщини з країнами Європи


Головне управління статистики інформує.

У 2021 році зовнішня торгівля Івано-Франківської області з країнами Європи суттєво зміцнилася за рахунок експорту та імпорту товарів.

Торік до Європи спрямовано66,7% загальнообласного обсягу експорту усіхтоварів. За підсумками 2021 року експорт товарів у європейські країни у порівнянні з попереднім роком збільшився на 69,4% і склав 777,8 млн.дол. США. Обсяги імпорту з країн Європи проти попереднього року зросли на 65,4% і досягли 570,2 млн.дол. США або 57,3% від  загального обсягу імпорту товарів в області. У торгівлі з країнами Європи у 2021 році позитивне сальдо становило 207,6 млн.дол. США (у 2020 році воно було негативне – 27,8 млн.дол. США).

Підприємства області здійснювали зовнішньоторгівельні операції з партнерами із36 європейських країн, чільне місце серед яких посідають Польща, Румунія,Чехія,Італія,Словаччина,Німеччина, Угорщина, Болгарія, Литва. Обсяги екпорту та імпорту з цими країнами складають понад 80% обсягів поставок та надходжень з Європи. Особливим попитом у країнахЄвропи користувались механічні та електричні машини (основні покупці – Румунія, Польща, Італія),продукція  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості (Чехія, Словаччина, Польща, Італія),полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (Польща, Болгарія, Румунія, Литва),мінеральні продукти (Румунія, Чехія), деревина і вироби з деревини (Швеція, Польща Румунія, Німеччина, Угорщина). У структурі імпорту з країн Європи провідну позицію займали мінеральні продукти(переважно з Болгарії, Італії, Литви),механічні та  електричні машини (з Румунії, Польщі, Італії, Німеччини),полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (з Угорщини, Польщі,Німеччини),  недорогоцінніметали та вироби з них (з Польщі),  засоби наземного транспорту, крім залізничного (з Німеччини).

Європейським країнаму 2021році надано послуг на 52,1млн.дол. США, або76,3% від загальнообласного обсягу експорту послуг, що у  порівнянні  з попереднімроком  на 14,4%більше.  Обсяг імпорту послуг з  країн  Європиу 2021році склав   24,2млн.дол. США або 94,1% від загальнообласного їх обсягу та  99,2% від рівня 2020 року.

Тенденції зовнішньої торгівлі з країнами Європи свідчать, що європейська інтеграція є найкращим стимулом для розвитку українського малого та середнього бізнесу.

Довідково: День Європи в Україні встановлено Указом Президента України                         від 19 квітня 2003 року і відзначається щорічно у третю суботу травня.

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2022

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.20 Травня 2022 p.
©http://briz.if.ua/