Газовики можуть усе: від індивідуального опалення до бронежилетів


 

«Нашу роботу зараз можна умовно розділити на планові роботи і волонтерські, - розповідає Василь Кучера інженер відділу капітального будівництва АТ «Івано-Франківськгаз».
 
Багато зусиль працівники АТ «Івано-Франківськгаз» вклали у волонтерську роботу – виготовлення великих і малих протитанкових їжаків, пічок-буржуйок, іншого військового реманенту.
«Наші висококваліфіковані працівники виготовляли пластини для бронежилетів. Проте, це дуже відповідальна робота. Ми розуміли, що відповідальні за кожного бійця, який одягне цей бронежилет, йдучи захищати Україну. Це технологічно складний процес і усього ми виготовили пластини для 60 бронежилетів класу 4+, кожний з яких важив близько 12 кілограмів», - говорить інженер відділу капітального будівництва АТ «Івано-Франківськгаз».
 
Зараз газовики з відділу капітального будівництва виконують замовлення, зроблені до початку воєнного стану. «Здебільшого це реконструкція газових мереж у багатоповерхівках, які переходять на індивідуальне газове опалення, нова газифікація як приватних будинків, так і багатоповерхівок. Також є невеликі замовлення по нових об’єктах», - говорить Василь Кучера.
 
На його думку вже відновилася звична робота, в тому числі і реконструкція газових мереж для переведення будинків з централізованого на індивідуальне газове опалення. Адже десятки будинків отримали дозволи на відключення від централізованого опалення ще минулого року.
 
Ми завжди нашим споживачам пояснюємо, що індивідуальне опалення – це комплекс робіт: від виготовлення технічних умов на загальнобудинкові мережі до пуску газу потрібно в середньому 4-5 місяців. Переведення будинку на індивідуальне опалення передбачає заміну фасадного газопроводу, мереж у помешканні людей, а інколи ще й заміна газопроводу-вводу. Тому не варто затягувати із виконанням робіт і відкладати на осінь.
 
«Зараз з моменту звернення людини до 104.ua Клієнтського простору та відповідної оплати до виконання робіт по реконструкції мереж у квартирі, проходить не більше двох тижнів. На жаль, наразі багато людей відкладають з різних причин запуск цього процесу. Це означає, що восени буде багато звернень, тож виконання робіт буде довготривалішим . Тому радимо усім, хто планує цьогоріч перехід на індивідуальне опалення, розпочинати процес якомога швидше. Окрім того, не затягувати із заміною фасадного газопроводу. Це найдовший і найдороговартісніший етап роботи», - розповідає Василь Кучера.


6 Травня 2022 p.
©http://briz.if.ua/