Прикарпатці закупили власними силами два тепловізори для бійців з Івано-Франківщини


На передову для 109 батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади передали два тепловізори. Клич про збір коштівдля військових дала громадська діячка Євгенія Бардяк. Франківці всього за дві доби зібрали 114 282 грн.

Я оголошувала збір на один тепловізор, але дуже багато людей почало донатити. За лічені години вдалося зібрати кошти на два прилади. Кожен надсилав що міг. Були і досить великі суми у 10 тисяч. Так ми придбали два тепловізори і вже передали нашим “Едельвейсам” зі 109 батальйону”, - розповіла Євгенія Бардяк.

Закупили техніку українці в Англії. Шукали по різних магазинах. Зараз оптико-електронні прилади знайти важко і на їх придбання та перевезення має бути відповідний дозвіл. Один тепловізор обійшовся у приблизно 60 тисяч гривень. Його передали військовим з Прикарпаття, які зараз воюють на передовій. Техніка допомагатиме їм швидше виявляти ворога.

Одна з благодійниць Лідія Анушкевичус розповіла, що допомагає військовим ще з 2014 року, але тоді кошти складніше було збирати на дорогу техніку, а зараз інші виклики і реагувати потрібно у рази швидше.

“Як представниця старшого покоління волонтерів я вирішила допомогти молодшому поколінню, - зазначила пані Лідія. - Бачу, що у цю війну зайшли солдати, яким ще вісім років тому було по 12-14 років. З’явилися й нові волонтери. Вони працюють трішки по-іншому, ніж ми. Вони зміцніли, вміють правильно знаходити кошти і їх реалізувати”. 8 Квітня 2022 p.
©http://briz.if.ua/