Полку соціальних фахівців на Прикарпатті прибуде


 

100 додаткових посад фахівців соціальної роботи буде введено в наступному році на Прикарпатті. Про це розповів сьогодні, під час чергового засідання колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації заступник начальника голови ОДА Роман Іваницький.

З його слів, збільшення штату соціальних фахівців відбуватиметься в рамках виконання завдань, поставлених Президентом України Віктором Януковичем в ході Всеукраїнської наради з питань захисту прав дитини, що відбулася у столиці 4 грудня.

Як стверджує заступник губернатора, фахівці соціальної роботи повинні дійти до кожної проблемної родини і попередити той момент, коли та родина «дійде до крайньої межі», за якою батьків позбавляють батьківських прав. «Тому що завдання, яке стоїть сьогодні, - зазначив пан Іваницький, - це щоб дитина по максимуму залишалася у своїй біологічній сім’ї».

На сьогоднішній день в області вже є 262 посади соціальних фахівців. Найбільші труднощі зі створенням таких посад виникли у місті Яремчі, де ще досі немає свого центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за якими закріпляються такі спеціалісти.

За словами Романа Іваницького, усі 100% чинних на сьогоднішній день посад соціальних фахівців укомплектовані людьми, які мають вищу гуманітарну освіту. Проте голову Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка такий стан речей до кінця не вдовольняє. У своїй репліці під час засідання колегії облдержадміністрації він зауважив, що Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника вже 18 років поспіль щороку випускає в середньому близько 100 кваліфікованих фахівців-психологів. А відтак саме дипломованими психологами насамперед слід комплектувати штат соціальних фахівців, в другу чергу – педагогами.

В свою чергу директор Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Катерина Волошенюк – жінка з багатим досвідом соціальної роботи – вважає збільшення штату соціальних фахівців витрачанням коштів, як то кажуть, в пусту. Вона переконана, що кошти краще дати на сільські ради: «Бо хто краще знає своє село, як сільський голова чи священик? Хто ще так працює з сім’ями?» 



7 Грудня 2012 p.
©http://briz.if.ua/