Принципи вибору кондиціонерів для квартири


Кондиціонер - це техніка, за допомогою якої можна підтримувати комфортний мікроклімат всередині приміщення. Особливо це актуально в літній час та в період міжсезоння, коли на вулиці досить прохолодно, а опалення ще не ввімкнули. Кондиціонер дозволяє не тільки нормалізувати температуру всередині приміщення, але ще і поліпшити мікроклімат в ньому.

Основні параметри вибору кондиціонеру для квартири

Зараз кондиціонери виробляють не тільки для регулювання температури, але і з метою зволоження, осушення та іонізації повітря. Для цього всередину обладнання встановлюють спеціальні фільтри, які дозволяють всмоктувати повітря, що знаходиться всередині кімнати, очищати його, і видавати чисті повітряні потоки. Це відмінний варіант в тому випадку, якщо у приміщенні висока вологість. Деякі у Львові кондиціонери здатні знизити кількість вологи в повітрі, висушити його, тим самим поліпшити мікроклімат всередині кімнати.

При виборі кондиціонера враховують кілька основних параметрів:

·         Потужність

·         Кількість функцій

·         Призначення

Як розрахувати потужність кондиціонера?

Одним з найважливіших параметрів вважається потужність пристрою. Від неї залежить, яку площу приміщення здатний охолодити або нагріти кондиціонер. Потужність розраховується не тільки виходячи з площі, але і додаткових умов. Наприклад, необхідно додати до номінальної потужності додаткові вати, якщо в приміщенні знаходяться відразу кілька людей. Крім того, потужність збільшують на 30%, якщо приміщення виходить на сонячну сторону, і температура протягом дня істотно підвищується. Збільшують потужність на 20%, якщо в приміщенні є джерела тепла. Це актуально для кухні, або інших приміщень, де працює кухонна плита, або якась техніка, що нагріває повітря. Обладнання з невисокою потужністю не зможе в достатній мірі охолодити приміщення, і буде працювати на знос, без перерв. Це буде сприяти перевитратам холодоагенту, який знаходиться всередині трубок. При надмірній потужності, навантаження на апарат буде недостатнім, що також призведе до швидкого виходу з ладу.

Необхідно враховувати кількість кімнат. Тому якщо охолодити необхідно відразу кілька приміщень в квартирі або в будинку, варто монтувати одну загальну систему, встановлюючи в кожній з кімнаті внутрішній блок. Основний блок встановлюється на даху. Саме він обслуговує всі кондиціонери, які знаходяться всередині кімнат.

Параметри, що впливають на вибір кондиціонера:

·         На якому поверсі знаходиться приміщення

·         Кількість віконних прорізів і їх розмір

·         Чисельність людей, які постійно живуть або знаходяться в приміщенні

·         Висота стель

·         Площа приміщення

Всі ці параметри впливають на вибір техніки. Існують спеціальні формули для розрахунку номінальної потужності. Деякі компанії пропонують калькулятори, що дозволяють врахувати всі нюанси, які можуть вплинути на температуру всередині приміщення.22 Лютого 2022 p.
©http://briz.if.ua/