Поліція Івано-Франківщини затримала злочинну групу, якій інкримінують насильство, вимагання грошей та інші важкі злочини


Правоохоронці Івано-Франківщини повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи за вимагання, незаконне заволодіння автомобілем, поширення в суспільстві злочинного впливу і привласнення офіційного документа

До складу організованої злочинної групи входило п'ятеро раніше судимих осіб, які упродовж серпня-листопада 2021 року на території Івано-Франківської області, застосовуючи фізичне та психологічне насильство до потерпілих, висловлюючи погрози та вимоги передачі грошових коштів, транспортних засобів та майна, заволодівали чужим майном, відчужували його та отримували від цього грошові кошти.

 Про це повідомляє пресслужба поліції

Впродовж тривалого часу правоохоронці проводили комплекс заходів та за результатами зібраних доказів повідомили про підозру п'ятьом особам – двом 32-річним організаторам та трьом учасникам віком 31, 27 і 26 років, мешканцям Івано-Франківської області. Учасники групи мали затверджений план, де кожен з них виконував чіткі завдання.

Задокументували і припинили їх незаконні дії слідчі слідчого управління ГУНП в області, оперативники карного розшуку обласної поліції, за силової підтримки спецпідрозділів КОРД та РПОП, спільно з працівниками Управління СБУ в області та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

В ході досудового розслідування правоохоронцями проведено понад пів сотні обшуків та вилучено зброю, боєприпаси, засоби зв`язку.

Йдеться про вчинення ними кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189 (Вимагання передачі чужого майна, з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами (вимаганні), повторно, поєднаного з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, організованою групою), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом, вартість якого у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, поєднаного з насильством, небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, організованою групою), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 255-1 (встановлення та поширення злочинного впливу, за попередньою змовою групою осіб) ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 357 (Вимагання, викрадення та привласнення офіційного документа, з корисливих мотивів, організованою групою) Кримінального кодексу України.

Невдовзі суд обере зловмисникам запобіжні заходи.

Досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цих злочинів.14 Лютого 2022 p.
©http://briz.if.ua/