На Прикарпатті вже активно циркулює «Омікрон»


“Центру громадського здоров’я МОЗ України” надав результати результати тестування носоглоткових змивів, які направляв Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ для визначення наявності мутації вірусу SARS-CoV-2..

В результаті проведених молекулярно-генетичних досліджень в 30-и направлених зразках,  поряд з циркулюючим (домінуючим) штамом Delta у 13-и зразках виявлено штам Omicron.

 Про це повідомив директор  Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на «Омікрон» найчастіше спостерігають:

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%),  хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми «Омікрону» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення «Омікрону» у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID19.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.20 Січня 2022 p.
©http://briz.if.ua/