Лікарям таки платитимуть заробітну платню не менш, як 20 тисяч гривень


Українські лікарі таки отримуватимуть заробітну платню у сумі не менш як 20 тисяч гривень.

Відповідну постанову ухвалив сьогодні на своєму черговому засіданні Кабінет Міністрів України.

Як зауважив, виступаючи на засіданні, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, постанова «Щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» передбачає підвищення базового рівня заробітної платні лікарів та медсестер. Зокрема, з 1 січня 2022 року зарплата зарплата лікаря повинна бути не менше 20 тисяч гривень, для медичної сестри – 13,5 тисячі гривень.

Раніше підвищення зарплати медичних працівників анонсував своїм Указом Президент України Володимир Зеленський. Крім того, відповідні кошти законодавці заклади до Державного бюджету на 2022 рік.

Міністр охорони здоров’я назвав ухвалений документ черговим кроком у реформі охорони здоров’я.

«Сьогодні ми робимо черговий крок у реформі охорони здоров’я. Медичні працівники є основою системи охорони здоров’я і потребують гідного рівня життя. Забезпечення цього рівня життя є нашим пріоритетом», - зазначив урядовець.

Зі слів Віктора Ляшка, новоухвалена постанова розповсюджується на всі державні й комунальні заклади охорони здоров’я, а також установи і підприємства, які уклали договір з Національною службою здоров’я України.

«Забезпечення даного рівня оплати праці визначено у Державному бюджеті на 2022 рік. Цього року маємо рекордне фінансування сфери охорони здоров’я, яке становить 232 ммільярди гривень на всю медичну галузь.

Бюджет програми медичних гарантій на цей рік 157 мільярдів 300 мільйонів, що майже на 34 мільярди більше, ніж минулого року. Це дає нам можливість реалізувати Указ Президента України, а також Постанову Кабінету Міністрів України, яку ми сьогодні проголосуємо щодо забезпечення ринкового рівня заробітної плати медичних працівників», - зазначив Міністр.

Разом з тим, посадовець відзначив, що загальний успіх реалізації медичної реформи залежить і від місцевої влади і власників закладів, роль яких є в оплаті комунальних послуг, дооснащення лікарень необхідним медичним обладнанням, а також створення умов для залучення нових фахівців.

«Нагадаю, що кошти з програми медичних гарантій ідуть в першу чергу на оплату медичної допомоги населенню, а саме: на оплату праці медичних працівників, закупівлю лікарських засобів, витратних матеріалів, а також на медичне харчування. Все інше закуповується і до оснащується власником закладу», - додав Віктор Ляшко.

Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників



12 Січня 2022 p.
©http://briz.if.ua/