Чи потрібна вам фолієва кислота?


Природною формою вітаміну В9 є фолат. На цю речовину багаті бобові, спаржа, артишоки, яйця, зелені листові овочі (шпинат, рукола, капуста), буряк, цитрусові, брюссельська капуста, броколі, горіхи та насіння, яловича печінка, зародки пшениці. Тим не менш, дослідження показують, що більшість людей не отримують достатньої кількості фолату з їжею, щоб задовольнити потреби організму. Через це багато країн збагачують фолієвою кислотою рафіновані зернові продукти (біле борошно, хліб, крупи), а лікарі рекомендують використовувати її синтетичний варіант.

Цінність фолієвої кислоти для організму

Фізіологічна потреба у вітаміні В9 становить:

Верхній допустимий рівень споживання — 1000 мкг на добу.

Фолієва кислота — це синтетична форма фолату, яка допомагає у випадку його дефіциту в раціоні. Ця кислота не міститься в натуральних харчових продуктах, але часто додається до рафінованих зернових продуктів, а також входить до складу вітамінно-мінеральних біологічно активних добавок. Оскільки фолієва кислота відрізняється від натурального фолату, щоб організм зміг її використовувати, вона має бути перетворена на активну форму вітаміну В9.

Високе споживання фолієвої кислоти може захистити від деяких видів раку, включаючи рак молочної залози, кишечника, легень та підшлункової залози. У свою чергу, низький рівень фолату сприяє утворенню нестабільної ДНК, яка легко руйнується та може збільшити ризик розвитку раку.

Оптимальний рівень фолату в організмі також допомагає знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Дефіцит фолату

Тяжкі випадки дефіциту вітаміну В9 фіксуються нечасто, особливо в країнах, де налагоджено збагачення продуктів фолієвою кислотою. Тим не менш, люди із запальними захворюваннями кишечника, курці, люди, які зловживають алкоголем, можуть страждати від нестачі фолієвої кислоти.

Ознаки та симптоми дефіциту фолієвої кислоти включають:

Слід враховувати, що мегалобластна анемія може бути ознакою дефіциту не тільки фолату, а й вітаміну B12. При такому стані прийом фолієвої кислоти може вилікувати анемію без усунення дефіциту вітаміну В12, що може призвести до розвитку нейропатій.

Якщо ви хочете збагатити свій раціон фолатом, слід використовувати багаті на нього харчові продукти. Щодо лікарських препаратів, представлених в аптеках, попередньо проконсультуйтесь із лікарем. Зробити це можна швидко та у зручний для вас час за телефоном Аптеки 911.

Лікар пояснить, у яких саме ситуаціях необхідно приймати препарат, які аналізи необхідно зробити та зорієнтує щодо решти питань, які вас хвилюють.

Наявність препаратів фолієвої кислоти в аптеках міста ви завжди можете перевірити на сайті Аптеки 911, а також знайти необхідний засіб у найближчій до вас аптеці, замовити доставку або забронювати його.

Пам’ятайте про важливість збалансованого раціону, який дасть змогу уникнути дефіциту вітамінів та мінералів, та дбайте про своє здоров’я. У випадку будь-яких порушень насамперед консультуйтесь із лікарем, зокрема щодо особливостей застосування лікарських засобів.



5 Січня 2022 p.
©http://briz.if.ua/